Šta je novo?

Borba izmedju dva napajanja

MilanBre

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2015
Poruke
540
Poena
95
Posto sve kupujem novo, dva napajanja koja su mi privukla paznju.
To su:
- Antec HCG750 GOLD 750W
- Seasonic FOCUS GX-750 - SSR-750FX 750W
Slicne su cene, oba na 10 godina garancije, negde citao da su to ista napajanja pa kome verovati?
 
Ista su napajanja unutra. Uzmi koje je i gde povoljnije.
 
Focus GX je "popravljena" verzija Focus Plusa, koji je imao zezancije sa nekim jakim grafikama...ne znam da li Antec koristi istu tu ili "stari" Focus Plus (možda novije serije koriste onu bez falinke), pa bih radije uzeo Seasonic, za svaki slučaj.
 
Poslednja izmena:
U domacim prodavnicama nije neki izbor imas samo: Seasonic CORE GM 650 650W za 12500 din (106 evra) i Asus ROG-STRIX-650G za 15100 din (128 evra)

Po meni samo se Asus isplati, a kod madjara imas FRACTAL DESIGN ION+ 660P 660W za 13712 din (117 evra).

Ja bi otisao na Fractal licno, ali i Asus je odlican, i cena je fenomenalna.
 
Ipak pazario modularno antec hcg 650 w gold. Citao sam malo vise i problema vise nema sa napajanjem, i ako ima, normalni korisnik nece opterexivati napajanje kao u testovima.
 
Isto napajanje imam vec mesecima. Nikakvi problemi, odlicni naponi pod punim opterecenjem racunara.
 
Jel znate koje godine je proizveden taj antek hcg650?

Svi posle jan 2018 (i antec i seasonic) nemaju problem koji je gore naveden

Ja sad trazim novo napajanje, staro crklo...

opcije su
Antec HCG 750 GOLD
Antec HCG 650 GOLD - ne znam da li ga ima
Seasonic FOCUS GX-750
Seasonic FOCUS+ GOLD SSR-650FX
 
Poslednja izmena:
Jel znate koje godine je proizveden taj antek hcg650?

2020te godine su proizvedeni svi Anteci dostupni u Srbiji kroz legelnu distribuciju
Seasonic i Antec nisu ista napajanja, ista je Seasonicova platforma koju koriste i Asus, NZXT i jos neki.
Kao sto BQ koristi FSP platforme ili Corsair GW platformu ( ista platforma se koristi i u LC GP4 seriji )
Zavisno od koriscenih komponeneti razlikuju se i kvalitet i cena napajanja...
HCG 650 stize tek pocetkom novembra
 
Ok, znaci onaj problem sa zastitom koji su imali bi trebalo da je resen?

Pa zar ne koristi i antec seasonic-ovu platformu Focus plus za svoja hgc napajanja?

Edit:
ili si to i rekao, a ja nisam razumeo... :)
 
Poslednja izmena:
Jel znate koje godine je proizveden taj antek hcg650?

Svi posle jan 2018 (i antec i seasonic) nemaju problem koji je gore naveden

Ja sad trazim novo napajanje, staro crklo...

opcije su
Antec HCG 750 GOLD
Antec HCG 650 GOLD - ne znam da li ga ima
Seasonic FOCUS GX-750
Seasonic FOCUS+ GOLD SSR-650FX

Da ne bi o ovome brinuo, i gledao u pasulj koja je serija napajanja i kad je proizvedeno, uzmi FSP Hidro 650W GE 80 plus gold, kao što je propuručio kolega laca012, ja ga imam, sjajno napajanje nikad štucnulo nije...
 
Nazad
Vrh Dno