Šta je novo?

Partisans 1941

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,634
Poena
765
Tek što je izašao odlični Desperados 3, pojavio se i demo za sličnu igru smeštenu u WWII okruženje Partisans 1941. Igra prilično obećava, pravili su je Rusi. Ono što je besmisleno je da su cenzurisali igru pa nema nacističkih obeležja. U pitanju je klasični *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam, pošto u igrici nije moguće učestvovati kao Nemac, te se postavlja pitanje koga onda ubijate, ako nisu nacisti. Izdavač je nemački, pa je možda to uzrok, cenzurisanjem su upropastili Commandos 2 remaster.


Kontrole su čudne, kamera se pomera WASD tasterima, ali na svu sreću je moguće promeniti u podešavanjima i može da se uživa u demou.
 
Tako su i oni mislili, ali u ovom tipu igara je to čudno. Commandos i Desperados po defaultu pomeraju kameru pokretima miša.
 
Hmm ne sećam se sad Komandosa, možda i jeste tako, ali ne sećam se da sam u skorije vreme igrao neki rts, a da sam mišem pomerao kameru, već uvek wasd, isto tako i potezne strategije, ali za komandose se ne sećam, probaću.
 
Odigrah demo pre koji dan, obećava igra definitivno.

Dobra je atmosfera (iako kažu da će posle imati i engleski voice-over svi, sviđa mi se više ovako kad svako priča na svom jeziku). WASD jeste neobično rešenje za ovaj tip igre, al meni lično leži.

Samo mi se ne sviđa taj x-com sistem ciljanja - sa 2 metra, iz zaklona, i sa >70% šanse za pogodak, ode bar 10 metaka dok ne pogodi konačno...
 
Hmm ne sećam se sad Komandosa, možda i jeste tako, ali ne sećam se da sam u skorije vreme igrao neki rts, a da sam mišem pomerao kameru, već uvek wasd, isto tako i potezne strategije, ali za komandose se ne sećam, probaću.

nezahvalno je pomerati kameru na WASD kada ima mnogo binodvanih komandi na te tastere. u wc3, aoe2, sc2, desperados 3, Shadow Tactics, commandos, ne mogu ni da zamislim kako bi to bilo izvodljivo a da ne izgubim negde neki hotkey. komfornije jeste, ali je smaranje za namestiti
 
Pa dobro, sve je to od čoveka do čoveka, ja inače i ne koristim hotkey-eve, već samo wasd za kameru, ostalo sve sa mišem.
Recimo xcom ima po meni odlično rešene kontrole, tu koristim hotkey-eve, ali oni su 1,2,3,4,5 i space, backspace, ništa mi ne remeti wasd, već je sve blizu.
 
Drugo je takticna igra. Ja pricam o real time strategijama gde nije bas sve komotno kliktati misem. Svakom svoje
 
Pa tako igram i starcraft, red alert 2, ali to je za normalno igranje protiv kompa, ne trebaju hotkey-evi, ali za hard ili online, već trebaju.
 
Nazad
Vrh Dno