Šta je novo?

Nemam neta preko drugog rutera

Re_EduCaTioN

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2018
Poruke
42
Poena
50
Danas su dosli iz radijus vektora/supernove i namestili mi ruter njihov preko kablovske posto sam raskinuo sa mts-om. Imam dva rutera jedan od njih i jedan moj dlink koji sluzi da radi kao jos jedan wifi ruter i na njega prikljucujem komp. Iz glavnog rutera ide lan veza do drugog rutera koji ima lan ulaz dalje on ima 4 izlazna. Imam problem taj da nemam interneta uopste na tom ruteru. Promenio sam 4 huawei rutera u mts-u i na svakom je radilo ali ovde nece i nece.
Posto je glavni podesen da ima dhcp od 192.168.0.10 do ...255 na drugom sam stavio 192.168.0.11 i opet nista. Ne znam iskreno u cemu je problem prvi ruter radi sasvim ok i na lanu imam sasvim ok net kada direktno prikacim komp. Mozda neko zna kako da resim ovo?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Pa ne moze tako, na drugom ruteru podesi razlicit dhcp subnet, npr. 192.168.1.0/24.
 
Ne radi se tako. Na sekundarnom ruteru treba da isključiš DHCP, daj mi fix adresu recimo 192.168.0.2, a kabel koji dolazi od prvog rutera nemoj da ubodeš u plavi "WAN" konektor (lan ulaz kako ti kažeš), već u jedan od žutih "LAN" konektora. Ovako podešeno će prvi ruter da bude glavni, on dodeljuje IP adrese u celoj mreži, a drudi dlink radi kao lan switch i kao dodatni WIFI AP.
 
Poslednja izmena:
Duplo NAT-ovanje, odradi ovo sto su predlozile kolege iznad...
 
Nazad
Vrh Dno