Šta je novo?

Telefon do 300 e

dzoibarton

Poznat
Učlanjen(a)
08.05.2020
Poruke
33
Poena
40
Potreban mi je telefon koji ima dobru bateriju, nekih 5-6 SOT.

Snapdragon obavezan plus sto vise moguce da je kompaktan, nekih 155 mm max.

Imam trenutno Mi 9 SE i ne znam koji bi telefon bio dobar upgrade.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Uzmi joj neki Saomi u zenskoj boji, u okviru tog cenovnog ranga, Samsung tu nema sta da trazi.
Ili polovan XZ3 (ljubicasti ili ''Bordeaux Red''), bio je jedan, valjda za 260 evra na KP. /Nema vise, prodat
 
Poslednja izmena:
Pazi, realno gledano Mi Note 10 Lite za slican novac kao a51, mozda malo iznad, je puno, puno bolji fon u svakom oogledu, a istih prakticno dimenzija.

Izrada nebo i zemlja, dosta jaci cip unutra, 6gb rama, bolja kamera (ako joj stavis gcam 7.2 ili 7.3 verzije su dostupne, tuce i a71 u tom pogledu, a to stavljas u dva klika), hdr10 ekran (mada njoj nebitno :d, sigurno)..Jos ima jako elegantni beli ili ljubicasti (doduse tamna nijansa) sto bi joj se verujem svidelo. Jedina objektivna prednost a51 je sto za nesto nizi novac, govorimo o 20tak evra maksimum, moze da se iskopa na oglasima sa garancijom operatera od 2 godine, ali na konto toga sa druge strane imas telefon koji je (sa gcam) u prakticno svakom aspektu ispred a71 (ma sta Peca pricao u review-u), a da ne govorimo o a51...

Ali opet sto kaze covek gore, ako se njoj dopada sljamsung, nema tu sta, a i generalno sigurno ce biti rpezadovoljna sa fonom, plus osnovna varijanta dolazi 128gb memorije za razliku od 64gb na mn 10 lite sto moze biti znacajno.

edit: a41 ne bih komentarisao u ovom kontekstu, jedino ako je bas, bas jeftiniji, mada i u tom slucaju Xiaomi i Realme imaju puno bolje dealove.
 
Poslednja izmena:
Mi Note 10 Lite, dopasce joj se zakrivljeni ekran 100%.
 
Malo drugačiji da ne otvaram novu temu post..

Već skoro 3 godine imam Redmi Note 4 3/32, pri čemu nešto više od 2 godine nisam na MIUI-u već (uglavnom) na LineageOS-u. Navikao sam se na okruženje i sad mi se iskreno ne vraća na MIUI. Uzeo bih neki drugi telefon pre svega jer:

- 3GB RAM-a postaje zaista malo za nekog ko voli da ima instalirano i koristi solidan broj aplikacija,
- nekad me zaista smara da po 20-30 sekundi čekam da gcam obradi sliku,
- slaba osvetljenosti displeja pa ne vidim ništa na suncu, a i generalno slab IPS displej (imam i image retention pa je, zbog eliminacije istog, osvetljenost još gora nego što bi bila),
- jedva čujem sagovornike kada je napolju buka, a gotovo ništa ne čujem kad mreža odluči da me prebaci na 2G (mada mi se čini da sam ranije čitao da na custom ROM-ovima ipak ne može da se dostigne kvalitet razgovora kao na stock-u, ali kad otac na Redmi Note 8T razgovara, čujem sagovornika jedno 10 metara, meni tako nikad nije bilo na stock-u, tako da je kod mene tiše zbog samog hardvera).

Verujem da sve ovo bilo koji telefon u toj nekoj (valjda danas i dalje) srednjoj klasi do 300e lagano može da eliminiše. Međutim, ne bih voleo da izgubim ono što već imam:
- podršku dev zajednice, tj. da za taj telefon postoji bar jedan custom ROM (sa mogućnostima customizacije ne manjim od spomenutog LOS-a) koji radi vrhunski,
- Snapdragon SOC zajedno sa nekim senzorom glavne kamere za koji postoji kršten gcam,
- odličnu autonomiju baterije, idealno ako može da razvuče 9h+ SOT na dva dana,
- 3.5mm port

Ostalo nebitno, jedino je eto NFC poželjan, mada to vidim da praktično svi imaju. Okej, naravno i OIS, ali to za ove pare verovatno mogu samo da sanjam. Za telefon sa OIS-om bih izdvojio i nešto preko 300e, ako ima..

Sve u svemu, naginjem ka Mi 9T, ali rado bih čuo i drugačija mišljenja. Takođe, da li je neko imao iskustva sa nekim Realme, Motorola telefonima (ne znam ni sam šta još bi u ovoj kategoriji moglo da se nađe?), pre svega zna li se kakva je podrška dev zajednice? Naravno, mogu da istražujem po 4pda, xda itd. ali nemam mnogo vremena, pa bih bio zahvalan ukoliko bi neko, ko je kroz sličnu fazu već prošao, ukratko napisao.
 
Poslednja izmena:
Isti telefon, uhvati me ponekad želja da ga menjam čisto promene radi, ali još uvek radi kao singerica i za sad ne mogu sebi da opravdam nepotrebni trošak. Ima on svoje sitne mane i nedostatke, ali sve bitne stvari su tu, plus mu je fabrički softver uvek radio tako dobro i pouzdano da je ovo bio prvi telefon koji nisam nikad poželeo ni da rutujem, kamoli da mu budžim custom ROM.

Ako bih ga u ovom trenutku menjao, Redmi Note 9S je verovatno najbolji u klasi, ali možeš da ideš i na Mi 9T, ako ne žališ da daš još 100 evra. Ja lično ću sačekati sledeću klasu koju Xiaomi izbaci.
 
@n1tr0dr Mi9T/Pro ako uspeš da nabaviš je isprobana kupovina.
Budući da ti je RN4 bio (pretežno) dovoljan sve do sada imaš i Mi8 nov za ~200 evra kao solidnog naslednika. Imaće podršku xda zajednice još barem godinu, dve, a hardverski (osim trajanja baterije) je neuporedivo potentniji od RN4.
Imaš od jeftinijih kupovina i Redmi Note 9 Pro, ima dovoljnu podršku zajednice a za te pare je vrlo solidan.
 
Poslednja izmena:
@morbius Apsolutno, ako se osobi sviđa MIUI, fantazija je koristiti ga na RN4. Moj otac je takođe koristio RN4 do pre par meseci, kad ga je razbio, pa je prešao na RN8T i u početku je bio ubeđen da je RN4 brže i bolje radio. Verovatno jer je uzeo telefon 2-3 meseca nakon izlaska, dok još nisu lepo ispeglali sistem.

@poolmaker Pogledaću detaljnije kakva je situacija sa Mi 8, koliki SOT ljudi izvlače, mada me onaj veliki notch malo odbija dok je, sa druge strane, OIS ogroman plus. Što se tiče Redmi Note 9 Pro, tu bih morao da odem bar da pogledam displej uživo jer mi nije IPS ni u Redmi Note 8T nešto posebno bolji/svetliji od ovog mog. Hvala na predlozima.

Inače, od svih telefona na tržištu, jedino sam sa Xiaomi modelima relativno dobro upoznat, zato sam i spomenuo druge proizvođače - pomislio sam da je možda za ove 3 godine došlo do nekih značajnijih promena u ovom segmentu, imajući u vidu sve napisano.
 
Mi9t pro. Ima najbolju podrsku zajednice. Ima odlican gcam. Ima 3.5mm . Baterija sa nekim aosp romom moze izvuci toliki sot kao sto ti hoces. Ima odlican zvuk preko slusalica. Bolji od mi8.
Mi8 jedino sto ima OIS. U ostalom je u svemu losiji. Cak i veca cena za mi9t pro, opravdava cenu.
Od ostalih ne znam sta bi moglo. Nisam bio u dodiru sa realme telefonima. Vidim da za sada nemaju neku veliku podrsku custom zajednice.



Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu posto trazim savet za kupovinu telefona u istom cenovnom rangu. Dakle, treba mi telefon za oca, odnosno vrlo nezahtevnog korisnika koji pored osnovnih funkcija telefona uredjaj jos koristi i uglavnom za multimediju, tj. YT i HBO, surf i FB, Viber... tako da su kriterijumi sledeci:
- nov telefon sa KP cene 250-300e
- ekran: ravan, min. 6.2" HDR i widevine L1
- baterija: dan, dan i po koriscenja, mada uz njegov nacin upotrebe verujem da to ispunjava svaki
- zvucnik: ne ocekujem stereo zvuk u ovoj klasi, ali pozeljno sto bolji (glasniji), kako u slusalici tako i za multimediju
- kamera: za neobavezno point and shoot fotkanje u dnevnim uslovima, dakle ne previse bitna stavka

Izbor sam sveo na sledece modele:
1. Huawei Nova 5t/Honor 20 ~ 265e (128/6gb)
2. Xiaomi Mi9t ~ 270e (64/6gb)
3. Xiaomi RN9s ~ 220e (128/6gb)
4. Xiaomi RN9pro ~ 235e (64/6gb)

Ako imate predlog za jos neki model koji ispunjava kriterijume u navedenoj cenovnoj klasi, slobodno pisite
 
Django92@
Mislim da tu moze da udje i mi 10 lite koji dolazi sa snapdragon 765 cipsetom.A uklapa se u cenu ako se kupuje na kp sajtu.

https://www.mi-srbija.rs/mi/mi-10-lite-479
Cisto ga mozes uzeti u razmatranje.On ima ravan ekran od 6,57 incha,i ispunjava skoro sve uslove navedene u tvojoj poruci.
 
Razmisli i o motoroli one zoom.
250e na kp, a nudi bolje kamere od tih iznad.
Odlican deal.
Kamera je tu negde u rangu sa s9, sto znaci - veoma dobra.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Suzio se izbor na Xiaomi mi 9t i mi 10 lite, zbog amoleda. Koji je zaokruzeniji, da ne kazem bolji? Jel taj Snapdragon 765g bolji od 730 u proslogodisnjem mi9t? Ima li razlike u kvalitetu amoled panela? Cenovno su tu negde, +/- 10e
 
Nazad
Vrh Dno