Šta je novo?

Osnovna pitanja u vezi stampaca

Animal

Cenjen
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
155
Nisam nikada imao stampac, kupio bih jedan ali imam neke nedoumice.

Za kucno stampanje, mali budzet, uglavnom bi se stampalo crno belo, sa nekim crno belim slikama po potrebi, znaci najvise za tekst, malih dimenzija, mogucnost stampanja preko wi-fi ( mada ne znam jos sta ovo tacno podrazumeva ).

E sada nasao sam laserski za 8000 din, A4 Xerox Phaser 3020bi, jedino sto mogu da procitam iz recenzija ljudi koji su ga kupili jeste da ga jako hvale za taj novac koliko on kosta.
Vidim da je toner za njega 2000 din, sa kapacitetom stampe od 1500 strana.

Ono sto me zanima prvo ovde da mi neko kaze svi proizvodjaci navode taj kapacitet stampe sa 5% popunjenosti stranice, sta to konkretno znaci ? Da li to znaci da na A4 papiru samo 5% od tog papira bude pokriveno stampom a ostalih 95% da bude belo to jest neostampano, da li je to tih 5% popunjenosti ili nesto sasvim drugo ?

Kako da znam da li toner moze da se puni ili mora da se kupuje svaki put nov kada se potrosi ?

I sta podrazumeva to wi-fi stampanje, da li je dovoljno da stampac bude povezan preko wi-fi na ruter a racunar preko utp kabla na isti ruter i moze se stampati tako bezicno, ili i racunar mora da ima neki wireless adapter kako bi se zakacio direktno na stampac ?

Nasao sam i ovaj HP DeskJet Ink Advantage 3788 isto za 8000 din, moze da stampa i u koloru, ima kopir i skener, ali moze da istampa visestruko manje strana od gore navedenog laserskog i komplet kertridza kosta 3700 din, a koliko vidim ne mogu da se pune moraju da se kupuju novi, + te neke forice ako je kolor prazan a crni pun nece da stampa dok se kolor ne zameni... takodje ima wi-fi ( koji jos ne znam kako tacno radi ) i malih je dimenija.

Znam da sa inject mora da se stampa redovno da ne zapekne sto je prednost laserskog i da treba vise para za boje.. E sada ako bi neko mogao malo da pomogne da bar resim neke nedoumice, a jos bolje ako ima sta za reci o tacno navedenim modelima.
 
Za WiFi.

Treba da budu u istoj lokalnoj mreži, tako da će normalno raditi i sa računarima koji su povezani kablom na ruter.

Za štampač

Ne možeš direktno da porediš laser i inkjet štampač.

Moraš da odrediš svoje potrebe i najviše obim i učestalost štampanja.

Takođe, da li ti treba štampa u boji.

Treće, koliko ti je bitan/potreban skner

Ako ćeš imati pauze od po 15ak dana bez štampanja zaboravi inkjet i/ili ćeš štampati više od 200 strana mesečno takođe.

U tom slučaju idi na laser. Ako ti treba kolor onda takav, a ako ti treba i skener onda model koji koji ima i to.

Ako ćeš štampati 1-2 strane ali redovno onda je i inkjet solidna opcija.

Na kraju, 5% je A4 strana puna teksta u standardnim proredu. Ako štampaš fotografije onda je pokrivenost značajno veća, pa će i toner kraće trajati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Eh jos kada bih ja imao predstavu koliko ce se tacno stampati pa bih mogao da izvedem neku racunicu. Zavisi sve od posla koji krece, predstavu nemam.

Znaci wi-fi moze tako, onda je on obavezan posto ce stampac stajati u drugom kraju prostorije u odnosu na racunar.

Kod laserskih me privlaci sto mozes da odes negde mesec dana i za zaboravis na njega, kao i to sto za iste pare moze mnogo vise da odstampa u odnosu na inkjet. Dok na drugoj strani kod drugog modela multifunkcionalni uredjaj ( uvek je bolje imati vise opcija ), stampa kolor i crno belo, ali opet kertridzi skupi i mora da se stampa redovno.

Kada bi ovi kertridzi od HP-a mogli bar da se pune pa da cena ne bude toliko skupa onda bih se definitivno odlucio za njega, cak i da se desi da se ne stampa, odstampa se sedmicno po 2 stranice i bude to ok valjda.
Vidim da imaju neki injekt ciss koji sigurno mogu da se dopunjavaju sa bocicama, ali im je cena...
 
Za cenu CISS Inkjeta može da se kupi i polovan kolor laser na KP.

CISS može da se dopunjuje ali nije imun na neredovnost štampe.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
E jebaga sad... Podesis task da jednom nedeljno pošalje neku test stranicu sa pomalo od svake boje.

Npr ovako

http://www.nllosa.com/WeeklyPrint.html

A mastila za CISS ce uvek biti jeftinija od color tonera, čak i punjenog. A i otisak je realističniji sa ink-jet kada se rade slike.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari. U potrazi sam za štampačem u koloru pa mi treba mala pomoć oko odabira. Svrha štampača je štampanje dekoracija za djecu sa crtanim likovima(žena radi razne dekoracije). Odprilike 3-4 stranice dnevno u prosijeku. Da li uzeti ink ili laserski štampač? Konkretno imam ponudu za laserski štampač HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw koji je u radnjama 400€ kod nas u CG,čovek ga prodaje neraspakovanog za 150€. Koliko me košta održavanje takvog štampača tj toneri koliko mogu da koštaju i koliko može stranica u koloru da izbaci takav štampač? I s'obzirom da je štampač takav kakav jeste bez garancije,eto u slučaju nekih kvarova ili ne znam šta već koliko bi koštala opravka tj.neki servis.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo ko sa iskustvom sa štampačima?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari. U potrazi sam za štampačem u koloru pa mi treba mala pomoć oko odabira. Svrha štampača je štampanje dekoracija za djecu sa crtanim likovima(žena radi razne dekoracije). Odprilike 3-4 stranice dnevno u prosijeku. Da li uzeti ink ili laserski štampač? Konkretno imam ponudu za laserski štampač HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw koji je u radnjama 400€ kod nas u CG,čovek ga prodaje neraspakovanog za 150€. Koliko me košta održavanje takvog štampača tj toneri koliko mogu da koštaju i koliko može stranica u koloru da izbaci takav štampač? I s'obzirom da je štampač takav kakav jeste bez garancije,eto u slučaju nekih kvarova ili ne znam šta već koliko bi koštala opravka tj.neki servis.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zar je toliko teško ukucati u Google model i reč toner?
 
Zar je toliko teško ukucati u Google model i reč toner?
Hahah :) nije teško,ali sam mislio da će me neko posavjetovati jer eto imam ponudu da uzmem laserski štapač (koji košta 400-) za 150€,ali bez garancije. Dalje cijena tonera koliko bi to često morao da mijenjam(na koliko stotina strana,odprilike) i eto neki savijet ako je ko koristio taj model ili sličan da li se još nešto mijenja i tako to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrošnju može da ti kaže samo neko ko ga koristi za istu stvar. Zato što potrošnja koju proizvođači navode važi kada se štampaju test strane po nekom ISO standardu. Za HP je to ovde - http://www.hp.com/pageyield/en-150/articles/laserJetPageYields.html

Što se tiče kupovine štampača bez garancije, to može da ti se obije o glavu u zavisnosti od toga koliko je štampač do sada odštampao i šta treba da mu se menja. Proveri to, pa vidi na koliko strana HP kaže da treba menjati određene delove pa vidi koliko isti koštaju. Onda ćeš znati da li se isplati ili ne. I to pod uslovom da ništa ne crkne preko reda.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako se štampa često, onda je inkjet štampač bolja varijanta i to CISS, odnosno sa lakim punjenjem mastila kao npr. Epson EcoTank serija. Odlika je jeftina štampa, bolji kvalitet štampe u boji od lasera (kao i svaki inkjet) i lako održavanje. Cena je oko 150€ za nov štampač.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno