Šta je novo?

Photography plan za Adobe creative suite

Mapet

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2017
Poruke
124
Poena
70
Pitanje za kolege koje se bave fotografijom, kako se snalazite za kupovinu photoshopa legalno u Srbiji, posto sam pazario nov laptop i naravno da se ogradim nije mi najbitniji alat jer sam developer koji sticajem okolnosti mora da se bakce ponekad i sredjivanjem fotki i koriscenjem pototyping tools pa sam hteo da imam i legalan photoshop bez da se cimam i trazim po netu narodnu verziju(imam cc 2014 narodnu verziju koju sam koristio na starom laptopu). Kod nas na trzistu u firmi na slovo e je 540 eura godisnja licenca samo photoshop-a(adobe sajt ima plan photography gde je i lightroom i photoshop 9.99$ za individualce) sto je moze se reci dranje a adobe nam ne da da kupimo preko njihovog sajta jer mi kaze da je paypal nalog iz srbije i da moram da kontakiram lokalnog resseler-a. Kako ste vi to resili imate neki savet?
 
Poslednja izmena:
Čak i da uspeš da kupiš ta licenca nije legalna, pošto nije ni predviđena za tebe.

Jedino što bi kupio je da nemaš cimanje oko update.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
u teoriji da nije predvidjena ali ti oni ne traze da im dokazujes da li se bavis fotografijom, ali opet, cak i da uzmem cist photoshop, dakle, bila bi legalna licenca za moju upotrebu to je 20$ mesecno sto je 240$ godisnje,znacajno manje od 540eura ovde. Ali da kljuc sto bih uzeo legalno jeste da se izbegne cimanje oko update i izbegavanja provere licenca preko adobre creative suita
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno