Šta je novo?

Logitech M235 - moje iskustvo i pitanje čime ga zameniti...

Jeremy

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2003
Poruke
644
Poena
319
Posle 14-15 meseci prestao da radi srednji klik.
Zamenjen u garanciji za isti takav.
Na drugom (dakle isti model M235) posle 7 meseci prestao da radi srednji klik.
S obzirom na vremenski razmak teško da su proizvedeni u isto vreme.
Uz to uopšte nije korišćen nešto extra (pogotovo srednji klik). U prvom posle tih 14-15 meseci još uvek bila fabrička baterija (deklarisana DO 12 meseci).

Nemam više živaca za njega, pitaću da mi zamene za neki drugi model, ali koji... Uzeo bih Logitech zbog Unify, neki mali model...
 
Kod mene Logitech M325 radi vec godinama, zaboravio sam vise i kad sam ga kupio, sigurno je 5+. Radi i srednji klik koji koristim poprilicno, isti sam problem kao i ti imao i menjao sam vise puta miseve dok ovog nisam kupio. Ako hoces nesto vise para da izdvojis i treba ti neki veci mis onda je svakako preporuka za neki model iz mx master serije, ali to je vec 100e+.
 
E hvala ti. Naručio sam M705, nadam se da će biti ok. Vidim da se ljudi žale i na M185... Inače, generalno (bar za Logitech) većina kaže da je problem loš mehanizam, pa ne može pritisak na točkić da se prenese na prekidač. Pa nešto kao zalepe na tu plastiku da je približe prekidaču... Ali kod mene se jasno čuje da prekidač klikne, ali ne odradi. U početku po neki put, a posle nijednom.
U svakom slučaju, s obzirom na prethodno iskustvo sa našom velikom "pobedničkom" firmom (prvo čekao maksimalnih 8 dana da mi se jave, a zatim me 30. dana zovu da preuzmem novi miš - deluje mi kao da im je gazda naredio da nikako ne zovu pre poslednjeg dana zakonskog roka) naručio sam M705 od mađara skoro upola jeftinije. Odavno hardware ne kupujem u Srbiji, a mislim da više neću ni ove periferne sitnice.
 
Ja sam imao identičan problem sa svojim M310 mišem, samo što je period bio duži kada je otkazao srednji klik, negde posle 3-4 godine.
 
Nazad
Vrh Dno