Šta je novo?

WiFi Ripiter ne prepoznaje mreže

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
705
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 250Gb + WD 1Tb + WD 1Tb
Zvuk
Imam
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Gajba Piva
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Uzeo sam danas neki WiFi ripiter (ekstender) čisto da u prizemlju kuće malo pojačam signal u nekim sobama, pošto je SBB ruter na spratu i tamo su svi uređaji povezani lan kablom.

Elem, kada sam uključio ekstender i odradio sve po uputstvu, uneo ip adresu, šifru, izabrao opciju "Extend", posle učitavanja nije pokazao ni jednu postojeću WiFi mrežu, pa naravno ni moju u kući.

Ruter je SBB Cisco, model EPC3925, a ripiter je neki "no name" sa dve antene :d (slika je sa neta, ali to je taj uređaj):

Untitled.jpg

Kao što sam rekao...pratio sam uputstvo, ali na displeju telefona ne prikazuje, posle priključenja na ripiter, niti jednu mrežu.

Ima li ko iskustva sa povezivanjem....da li treba nešto uraditi u samom ruteru (podešavanja i slično) ili jednostavno se ne podržavaju?

Po specifikacijama na kutiji ripitera ispada da podržava sve moguće protokole i brzine do 300mbps
 
Probao sam i po-ugradjivao, brdo toga, ali mi je taj "plastikaner" ispao najgrdji...Bas taj sa slike, genericki, s dve antene..
Ali sam uvek mogao da pronadjem mreze s njim..Problem je bio sto ih "pogubi" , kasnije...Podesis sve, radi, nekoliko puta iskljucis iz struje, ukljucis i normalno radi, dok podigne sw i kasnije , samo nema vezu sa odabranom mrezom. Na nekoliko komada se desava isto. Trazio po net-u neki firmware, ali nisam nasao...
Probaj ga resetovati, s dugmetom sa strane , pa ponovo na 192.168.188.1. Ako je fw V2.0.295 iz 2017god9month23day, imamo istog plastikanera...
Kod mene uvek nadje kao repeater, sve okolne mreze..
pozz
 
Gledao po netu i našao neki video tutorijal koji kaže da se pri prvoj instalaciji (prvo podešavanje) ripiter uključuje što bliže ruteru. Posle podešavanja može se premestiti na neko drugo mesto u kući.
Ja sam prvi put probao u sobi koja je vazdušnom linijom od rutera nekih 10m, plus zidovi između....Možda je to ona početnička greška, tako da ću danas probati da ga uključim bukvalno pored rutera i da vidim šta će se desiti, da li će pronaći signal. Naravno, pre toga reset istog. A što se tiče firmware-a...jeste, to je taj 2.0.295, samo što ne pokazuje baš u detalje koja je godina, mesec i dan proizvodnje.

Edit:

Mišljenje o ovom ripiteru, kako se on pokazao? :

https://www.mi.com/global/mi-wifi-range-extender-pro
 
Poslednja izmena:
Meni bas i pise datum, zato sam i tako napisao..
Probaj blize, pa vidi...
Meni je uvek nalazio mreze i mreze, povezivao se, bez problema, samo je posle pola dana, sutradan, pogubio podesavanja, i tako nekoliko komada. Sad stoje u ormanu.
pozz
 
Isti slučaj i kod mene, kupio par tih kung-fu repeatera na Aliexpressu, pokazali se očajno, sad su po fiokama tamo gde sam pokušao da ih koristim.
 
Ubedljivo najbolji su se pokazali Fritzbox repeateri, ali nisu jeftini, dok od jeftinijih sasvim koretno radi neki Logilink, model sa WAN i Lan portom, s tim sto mogu biti podeseni i kao 2 Lan izlaza.
Gamebird-u crkavaju naponski elektroliti ili jednostavno samo izgubi konekciju..
pozz
 
Nazad
Vrh Dno