Šta je novo?

Koji Radeon sa FreeSync-om umesto GTX 960?

polarnimeda

Poštovan
Učlanjen(a)
20.10.2018
Poruke
131
Poena
80
Naslov teme sve govori...

Skoro sam nabavio TV koji podrzava FreeSync, pa se pitam koju bih Radeon grafu koja podrzava taj Freesync mogao da uzmem umesto GTX960, da bude sto jeftinija i makar jednako dobra? I gde naci? Da drnda neko vreme. :D

Komp koji imam je skroman i sad vec star: MSI H81M-P33, Intel i3 4170 + LC-CC-95, Patriot 2 x 4GB DDR3 1600Mhz, Palit GeForce GTX 960 JetStream 2GB, 1TB Toshiba HDD.

Znam da bi valjalo menjati mu pre svega procesor, mozda ram i svakako dodavati SSD, ali mi to deluje kao previse cimanja i doplacivanja za krace produzivanje zivota kompa koji planiram da zamenim za godinu dve...

Srecom (ili nesrecom), nema previse igara koje me vuku, a da ne mogu da igram zbog snage kompa. :)
 
Ako ikako može, uzmi makar neki polovni i5, osetiće se razlika...mada se uopšte ne isplate, čak je i ubogi i5-4460 55-60€. Ne znam...
 
Poslednja izmena:
auh, pa rx570 je 17.000. :O
ocekivao sam da ce nesto sto je trenutno na nivou gtx960 (koji sam pre 5+ godina platio malo preko 20.000) danas da kosta bar 2-3x manje. :(

hvala svakako za predloge. :) mozda bolje da pricekam lepo pa ceo komp dogodine...
 
Ne moraš novu grafiku, ima ovde na oglasu upravo sada polovnih kombinacija - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?466241-RX570-4gb-LC-POWER-1000-RX480-4gb-RX580-4gb

Može i RX 480 (slična je po jačini sa RX 570).

Inače, ceo segment srednjih i jačih grafika je otišao ihaha gore što se cena tiče. Pre je bilo da se za 300-400e može i high end naći, a sada za te pare juriš neku sredinu (eventualno neki početak high end-a ako naletiš na korektnu ponudu). To se preslikalo (povećenje cena) i na niže kategorije grafika, mada ne toliko primetno.

Pride, kakve su cene bile za vreme majning "ludila", 17.000 dinara za RX 570 je još i dobra cena. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno