Šta je novo?

Kupovina Monitora 240Hz

negovan90

Cenjen
Učlanjen(a)
20.10.2013
Poruke
179
Poena
170
Pozdrav drugari, molim vas za preporuke. Za sad sam gledao Benq Zowie XL2546(imam ga na kp za 455e), da li da uzmem njega ili da gledam neki drugi, igram CS:GO.
Da napomenem imam ovu konfiguraciju:
Ryzen 7 2700x
Nvidia 1060 6gb
HyperX 8gb 3200Mhz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam AW2518HF i mogu ti reci da je savrsen za competitive gaming. Boje (nakon sto ih rucno podesis) nisu problem, i to kazem kao neko ko ima na drugom kompu Predator XB271HU (IPS 165Hz). Slika je super fluidna, ghosting ne postoji ni na SuperFast response time-u, a motion blur je prakticno nepostojeci. 240Hz nije TOLIKI upgrade sa 165hz kao sto je bilo 165-60, ali je itekako primetno (pogotovo u Overwatchu, nesto manje u R6 Siegeu). Uglovi gledanja su ocajni, kao i kod svakog TN panela te je gledanje filmova mucenje. FreeSync radi savrseno. Display kabal moras da kupis posebno i neophodan je ako hoces da koristis 1MS response time (superfast) bez ghostinga, uz ukljucen VRR tj. Freesync.

Ima sada i IPS verzija ovog monitora (AW2521HF) koji bi trebalo da ima bolje boje i uglove gledanja po cenu nesto jaceg motion blura. Mislim da je to trenutno best buy kupovina od 240Hz ekrana kod nas. Doduse, ako si extremno competitive orijentisan i samo to igras, onda i TN panel ima smisla. Poredio sam i IPS i TN i TN je primetno "cistiji" u odnosu na IPS, ali naravno po cenu katastrofalnih uglova gledanja (na boje se iskreno i ne zalim).

Koliko vidim, daj Zowie nema Freesync, sto nije relevantno za CS GO, ali se VRR-a nikada ne bih odrekao nakon sto sam ga jednom iskusio. Ako igras neku AAA igru, Freesync/Gsync cine da to izgleda mnogo fluidnije cak i pri framedropovima.

AW2518HF imas u E za 40K, dok je AW2521HF (IPS) dostupan za 48K u G
 
Poslednja izmena:
Hvala drugari puno na odgovorima, ajde sacekacu jos malo da vidim sta kazu jos ljudi. Gledao sam i taj Alienware sa TN panelom, jedino sta me vuce na BENQ ZOWIE jeste sto preko 80% profesionalaca u CS:GO igra na ovom monitoru.
Ovaj samsung se brutalan, ali je 27’ , a svi kazu da za CS:GO najbolje da bude oko 24-25’.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala drugari puno na odgovorima, ajde sacekacu jos malo da vidim sta kazu jos ljudi. Gledao sam i taj Alienware sa TN panelom, jedino sta me vuce na BENQ ZOWIE jeste sto preko 80% profesionalaca u CS:GO igra na ovom monitoru.
Ovaj samsung se brutalan, ali je 27’ , a svi kazu da za CS:GO najbolje da bude oko 24-25’.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nope, 27" je prefektan ! Ako mozes, sacekaj i kupi ovaj Samsung od 240 Hz. Bolje uzmi nesto sto zaista ima kvalitet.
 
Drugari jel ima jos neko jedan od ova dva monitora:
Benq Zowie XL2546 ~60k
Alienware aw2518hf ~41k

Pomozite da se odlucim, jedan ili drugi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Benq, i to definitivno !!!!
 
Benq, i to definitivno !!!!

Jel mozes da mi napises po cemu je bolji benq od ovog alienware ?
Pitam zato sto je razlika skoro 20k, a za te pare mogu da zamenim graficku na 1080TI


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa zar ne vidiš koliko bolje osobine ima, pogledaj sve, i samo će ti se kasti.
 
Benq ima ulmb na 240hz dok alienware nema, nek me neko ispravi ako gresim. Svakako mislim da gubitak freesynca i 20k doplate nisu vredni ulmba, ali to ie na tebi. 240hz obozavam i Siege je uzitak igrati na njemu, ali vec 60k za 1080p tn... pa 61k je novi Asus Predator, IPS, 1440p, 1ms i 165hz, i to 27 inca...


Ja licno bih isao ili na Aw2521hf, aw2518hf ili uzeo taj predator. Benq po toj ceni ne bih ni razmatrao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
benq je bolji izbor ponajvise zbog DyAc opcije koja lepo radi u kombinaciji sa cs:go

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Benq zowie xl2546 bilo ga je za 56k u Ga***.rs ali kao i za sve ostalo zbog korone izgleda nemaju na stanju. Ovi nasi igraci koji igraju ili su igrali csgo na visokom nivou svi koriste taj ili 2536-2540 ako su ga kupili dok jos nije izasao najnoviji. Sad pitanje je da li ti je stvarno potreban 240hz, sa tom 1060 pretpostavljam da ti je 1% low nekih 160-180fps tako da trebas i o tome da razmisljas. Steta sto su tako visoke cene tih starih TN panela 25000 za onaj xl2411p koji koristi panel iz 2012 koji su u 2 navrata kao nadogradili... Na pcmonitors info koji pratim preporucuju viewsonic xg240r 144hz kao najbolji tn u tom rangu, kod nas ga nema u ponudi. Ako mozes idi u neku igraonicu koja ima te monitore pa odigraj par sati da vidis da li stvarno vredi tih para.

Takodje uskoro treba da izadje nova verzija xl2546S pa ako se odlucis za 240hz mozda je najbolje da sacekas taj.
 
Danas sam u jednoj radnji naručio alienware ips 2521hf koji je bio oko 48k. 240hz je, pa čim bude stigao javljam utiske.
 
Ma porucicu sutra Alienware aw2518hf, vise mi se svidja i kako izgleda od Benq, a skoro je isti u specifikacijama, iskreno 20k nije mala razlika, bolje da dam moju graficku i 20k = uzmem 1080ti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije mi velika razlika tih 6k, nego citam da je mnogo bolji tn panel za csgo nego ips


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mogu da pricam samo o 165Hz IPS vs 240Hz TN, ali da je 240HZ cistiji i da ima primetno manji motion blur - ima. Vrlo moguce da je zbog toga sto je ipak u pitanju 240Hz. Kakva je situacija sa 240 HZ IPS vs 240Hz TN, ne znam, ali mislim da je nesto losiji motion clarity prihvatljiv za neuporedivo bolje uglove gledanja + noviji je model 3 godine, sto valjda za sobom povlaci jos neku prednost, pored boljih boja. E sada, ako igras ISKLJUCIVO CS, onda TN jeste bolji izbor. Ja 90% vremena igram R6 Siege ili Overwatch, i zbog toga sam uzeo TN, ali tada nije bilo ovog IPS-a u ponudi (prosle god. u oktobru), inace bih bio u jako velikoj dilemi. Ono u sta sam jedino siguran da VRR ne bih zrtvovao da zbog ULMB-a, jer u igrama kao sto su RDR2, Cyberpunk (uskoro), Odiseja... bilo koja igra gde necete biti ni blizu tih 240Hz (Sto je vecina AAA naslova) - freesync/gsync su mama.
 
Ma porucicu sutra Alienware aw2518hf, vise mi se svidja i kako izgleda od Benq, a skoro je isti u specifikacijama, iskreno 20k nije mala razlika, bolje da dam moju graficku i 20k = uzmem 1080ti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako imaš još 7k, u G radnji ti je 48k IPS panel.
 
Drugari jel ima jos neko jedan od ova dva monitora:
Benq Zowie XL2546 ~60k
Alienware aw2518hf ~41k

Pomozite da se odlucim, jedan ili drugi


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pokusaj da nadjes Benq Zowie XL2546S, novija verzija, ima freesync, gsync...
 
Poslednja izmena:
Kazem ponovo uzeo bih i taj alienware 2521hf, ali on je ips, neka mi se javi jos neko, samo csgo igram, da li da kupim TN panel ili IPS panel ??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kazem ponovo uzeo bih i taj alienware 2521hf, ali on je ips, neka mi se javi jos neko, samo csgo igram, da li da kupim TN panel ili IPS panel ??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako igras samo CS GO TN je bolji izbor. Lakse je pratiti mete kada je motion blur nepostojeci.

Ja bih ipak isao na 2521Hf iako i sam imam tn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda taj motion blur moze da se gasi i pali na ovom modelu [emoji23] mislim na aw2521hf


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari jel moze jos neko da se ukljuci da odlucim sto pre, znaci da presecemo :
1. Najvise igram CS:GO(oko 6h dnevno, ne igram nijednu drugu igru)
2. Malo programiram(ali to mislim da nema veze za monitorom)
3. Posto sam ujedno i muzicar(koristim dosta youtube i program kao sto je Cubase)

Da li uzeti Dell aw2518hf ili aw2521hf ??

Trenutni monitor koji posedujem je Hp 24f [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja bih za taj novac isao barem na 1440p. nekako mi je suludo kupovati 1080p monitor u 2020. godini.
sto se pitanja tice, isao bih definitivno na ips panel.
 
Stigao je Alienware AW2521hf. Do sad sam proveo jedno 8 sati gledajući u njega.
Osnovni tekst, odlično radi. Voleo bih da imam još 10ppi, ali i sa 90 je odlično.
Media, boje su odlične, preglednost takođe.

Igre, to je već drugi nivo. Nema seckanja, nema prekidanja, nema štucanja, tj. ne guši grafička. PUBG prvi put radi koliko može frame-ova. Odlično izgleda, stvarno. Još nisam probao Tarkov, doći će na red sutra.

Ako ima nekih pitanja, recite.
 
ja bih za taj novac isao barem na 1440p. nekako mi je suludo kupovati 1080p monitor u 2020. godini.
sto se pitanja tice, isao bih definitivno na ips panel.

Ne bude toliko suludo ako se juri visok fps, jednak osvezavanju. Ni 2080ti ne moze da baci 240 fps-a u novim aaa igrama na 1440p. Po nekoj mojoj proceni za novu generaciju igara koje dolaze, 4k rez za one kojima je dovoljno 30/60 fps na isto toliko hz, 2k rez za 120-144 fps na isto toliko hz, za sve preko toga, 240-360 fps/hz, i dalje realnost samo 1080p, sto na kraju krajeva na 25'' displeju i jeste optimalno, barem sam ja tako rezonovao pre par meseci kada sam razmatrao kupovinu, i odlucivao sta mi je prece, rez ili refresh. Na kraju sam se odlucio za refresh i za sad se nisam pokajao. Jos na jesen da uzmem rtx 3070 i narednih par godina ne treba nista bolje.
 
sve zavisi sta se igra. verujem da ima nekih benefita igrati se na 240-360Hz u nekim retkim pucacinama, koje generalno uopste vise ne igram. odavno koristim 144Hz monitore ali je meni i 100-120Hz vise nego dovoljno na 3440x1440 i uvek sam za visu rezoluciju.
nisam ni razmatrao monitore sa 60Hz koje treba nekim zakonom zabraniti a 2160p igranje na 30Hz je cist mazohizam.
 
2160p igranje na 30Hz je cist mazohizam

Reci to konzolašima koji se i dalje primaju na marketing i kupuju 4k monitore da uživaju u slide show-u...
No to je neka druga priča...
 
Stigao je Alienware AW2521hf. Do sad sam proveo jedno 8 sati gledajući u njega.
Osnovni tekst, odlično radi. Voleo bih da imam još 10ppi, ali i sa 90 je odlično.
Media, boje su odlične, preglednost takođe.

Igre, to je već drugi nivo. Nema seckanja, nema prekidanja, nema štucanja, tj. ne guši grafička. PUBG prvi put radi koliko može frame-ova. Odlično izgleda, stvarno. Još nisam probao Tarkov, doći će na red sutra.

Ako ima nekih pitanja, recite.

Kakav je backlight bleed na tvom primerku?
 
Nazad
Vrh Dno