Šta je novo?

RX570 100% fan bug

streets_fan

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
261
Poena
330
Imam saphire rx570 pulse 4gb sa dva venta. Stara je godinu ipo dana. Do skoro je sve radilo kako treba, ali cini mi se da je problem nastao od poslednjih drajvera. Cini mi se da sam imao neku verziju 18 ili 19, svakako onaj stari software bez maltene bilo kakvih opcija. Poslednjih 15ak dana se pojavljuje random 100% fan bug. Desava se random upale oba venta na 100% na par sekundi i onda se sve vrati u normalu. Temperature su dobre (to se desi i na 50-60 stepeni), ventovi su ok, pwm kontrola brzine radi kako treba, nema nikakvih artefakta, linija ili bilo cega drugog. Da napomenem, desava se u igricama, konkretno rocket league i valorant, koje uopste nisu zahtevne. Sve se to desava na silent profilu, kada ventove ne pali do 50°C. Kada rucno podesim krivu ventova od 20% pa nadalje, tih problema nema. Pustao sam i furmark stress test, sve radi kako treba, ventovi idu do 60-70%, temperatura do 70ak, sve je ok sa te strane.
Neki savet, ideja? Nisam probao stare drajvere jos...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Valorant-ov Vanguard je verovatno problem. Uninstaliraj Vanguard (ybga, igraj Rocket League dok ne istestiraš) i vidi kako radi i ima li daljih problema.
 
Imam vanguard vec 3 meseca, nije do sad bilo problema. Probacu sledeci put da ga ugasim pre rl, pa cu videti...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Ne može gašenje, moraš uninstall i restart kompa. Pa onda da probaš igre dalje.

Taj rootkit se jedino tako uklanja. :)
 
Nazad
Vrh Dno