Šta je novo?

Ukradeni koini

Зар не може да се види са које IP адресе се приступа том новчанику?
На пример, ја отворим нов ''Wallet'' на MyEtherWallet и ту пребацим пар ЕТH-a.
Они ће имати моју IP адресу.

Blockchain ne zapisuje IP adresu, tako da nece.
 
Чак ни ако је у питању ''Оnline Wallet''?
Када се приступи сајтовима као што су Blockchain.com и myetherwallet.com не могу да виде са које IP адресе
се приступа сајту?
 
Чак ни ако је у питању ''Оnline Wallet''?
Када се приступи сајтовима као што су Blockchain.com и myetherwallet.com не могу да виде са које IP адресе
се приступа сајту?
Taj neko ko je ukrao sigurno nije od kuce koristio svoju ip. Proxy,vm neki.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Hmm jesi siguran 100%
 
Ne mogu biti nikada siguran zato sam i napisao vrv a verovatno nikada i necu saznati sta se tacno desilo.
 
Da li si na kraju skenirao taj racunar da vidis ima li kakvih tragova?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
jesam nema nista ali hocu da izvadim taj ssd da ga prikljucim na drugu masinu nego od posla ne stizem
 
I dalje se slivaju kojini na te adrese momci rade ubijaju
 
Nece ga to spasiti ako ga koristi out of box :)
 
bitno je da se odovoji racunar na kojem ce se samo manipulisati coinima i da on bude online samo takom tih radnji posle toga se gasi i to je to.

Ali i pametniji ljudi od mene su pali na spostevnu glupost kao sto je gosn majsta i sajber a siguirno ima i drugih za koje se ne zna
 
Poslednja izmena:
Nazalost imamo jos jednu zrtvu ukradenih koina. Upravo mi se javio drugar iz Bosne kome su pre par sati pocistili Jaxx wallet. Koliko sam uspeo da saznam unakrsnim pitanjima krivac je team viewer koji je ulogovan non stop i preko njega se ubaci openvpn i tu je sva prica. Imao je open vpn na par rigova i na glavnoj masini gde nista bas nije skidao sa neta sem eto tw koji je bio ulogovan... Dakle tw nikako ne drzite ulogovan non stop!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Držite ga, ali stavite šifru i mijenjajte je čim postoji ikakva sumnja da još još neko zna...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je samo nejasno kako ti ljudi saznaju neophodne podatke da iskoriste Teamviewer?



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ko zna kakve alatke postoje za to.

ja imam kod nekih klijenata satelitske risivere kojima pristupam preko ftp-a. I promenim default port na neki random, na primer 13421 na lokalni 21 ftp port. I naravno tu je password sa velikim malim slovima, brojevima. I neko pronađe i port i nekako zaobiđe password ili ga provali - sa jedinim benefitom da par sati do par dana besplatno gleda neki satelitski paket dok ja ne vidim i ugasim ga?
Zamisli šta sve rade kada su u pitanju potencijalno velike pare
 
Verovatno je sa AnyDesk-om slična situacija?
 
Za sad ne jer se i on uporedo koristi.
 
E sad pitanje da li je tw krekovan ili free i da li se koristio onaj id reset. Nesto ne vjerujem da je samo tw kriv. Ja dok sam ga koristio imao sam nalog sa sifrom i stavio u white listu samo racunare kojima pristupam. Najsigurnije je uzeti neki hw wallet ako je veca kolicina novica u pitanju. Ili dici linux na komp, bez krekova i posjeta sumnjivim sajtovima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tw nit je krekovan nit je ista radjeno sa njim,skinut sa oficijelnog sajta. Kao sto sam naveo ulogujes se u tw i ostavis tako imaces goste kad tad kao sto sam i sam imao i jos dosta nas na forumu...Ako se izlogujes nema nikakvih problema bar za sada nisam imao jer nmg da udju ako vrata nisu otvorena.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok...udju preko TW-a...
Sta je sa Jaxx-om...Jel i on ostavljen upaljen i ulogovan i ostavljen na withdraw strani,samo da upisu cifru u polje koju hoce da skinu i kad to odrade sa strane na stikeru na desktopu ostavljen i PIN za potvrdu transakcije......????????
Mora tu mnogo vise da se za*mjau**mjau**mjau**mjau* covek,osim ostavljenog TW...
 
Kad vec imaju sve na tacni...Sto ne urade Exodus....Electrum...Coinomi....itd
Mislim da je ili zesci ljudski faktor (greska)...ili je Jaxx kompromitovan da drugoj strani na svojim serverima i mozda se cuti o tome....Vidite da je ovo 3-4 lik za nedelju dana i samo Jaxx wallet u pitanju...
Onaj krek sto se pojavio za TW...nikako stavljati...
 
I ja sam imao exodus i on nije diran. Imaju foru kako da probiju taj cetvrocifreni pin na jaxx u.
 
To je bar lako sa rigovima odraditi u par sekundi...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
tw moze biti faktor ali nikako krivac :) meni je svuda ulogovan tv i za sada (od proslog puta) nemam problem ali znam kako koristim. traziti neku gresku van ljudskog faktora je samo gubljenje vremea i bol u glavi.

kako god bilo proslo ides dalje...
 
Pa gledaj to ovako ako se dobro secam prosle godine je ukradena baza sa siframa od tw pa ko nije promenio eto mu vecere...
4e26a787d051e7aee5e83197eaca29a9.jpg

Eto i dokaza da je neko bio i zavrsio posao za 4 minuta


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
prosle godine je to bilo objavljeno svuda cak je i tv savetovao da se promeni sifra, a taj neko ako je kulirao godinu dana onda *mjau**mjau**mjau* kazem moze biti, a i ne mora... moze i neki drugi remote tool da se instalira silent sve zavisi kakvo se djubre instalira na racunaru i klikce, eto pre neki dan jedan kolege imao hw wallet, prikacio na komp da posalje na jednu adresu, a ono otislo na drugu tako da... samo cist komp ili mobilni koji ce sluziti samo za to, 2fa svuda i sto vise zastita i sanse ce biti mnogo manje.
 
To moze biti a i ne mora je vec 3x najmanje potvrdjeno da je preko tw. Udje na komp preko tw da bi instalirao openvpn ili sta slicno sto salje podatke direktno njima plus udje na racunar kad mu dune iako ti obrises tw...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno