Šta je novo?

Spajanje dva koaksijalna kabla

teks viler

Cenjen
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruke
44
Poena
160
Kaže mi čovek koji se 30 godina bavi montažom satelitskih sistema da je iz njegovog iskustva - koaksijalni kabl najbolje nastaviti bez spojnice. Samo treba lepo ručno upresti i spojiti bakarne žice onda ih izolovati, pa posle upresti širm i zolovati.

Treba da nastavim kabl od satelitske tv i sad ne znam da li da poslušam njega ili koristim spojnice?
 
Kaže mi čovek koji se 30 godina bavi montažom satelitskih sistema da je iz njegovog iskustva - koaksijalni kabl najbolje nastaviti bez spojnice. Samo treba lepo ručno upresti i spojiti bakarne žice onda ih izolovati, pa posle upresti širm i zolovati.

Treba da nastavim kabl od satelitske tv i sad ne znam da li da poslušam njega ili koristim spojnice?
Ja bih pre kupio novi kabl, 20m je 500 dinara.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
To znam i sam.

Problem je što mi je trenutno problem da zamenim ceo kabl ( da ne objašnjavam kuda je provučen), tako da moram da nastavim.
 
To znam i sam.

Problem je što mi je trenutno problem da zamenim ceo kabl ( da ne objašnjavam kuda je provučen), tako da moram da nastavim.
Ne znam, ja sam spojio sa spojnicom da bih ga produzio 2 metra i vec par godina funkcionise dobro.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Ako nastavljas kabl gubis hm ... oko decibel, sto u principu nije mnogo ali za satelitsku taj decibel moze dosta da znaci.

Podrazumevano nastavljanje kabla je sa f konektorima.
 
Ma poveži običnom spojnicom. Ako ti signal nije baš na granici upotrebljivog, nećeš primetiti razliku između spojnice i upredanja.

A upredanje mora pažljivo da se uradi da ne bude gore od spojnice.

Naravno, koristi neku valjanu spojnicu.
 
Slušaj šta ti čiča kaže, mada je danas tehnilogija uznapredovala, a ti to nisi nikad radio pa ne može da ispadne kao kad to uradi neko ko 30 godina to radi. Tu je najbitniji dobar spoj centralnog provodnika i oklop bez gubitaka. Treba biti strpljiv i pedantan, lepo spojiti centralnu žicu (najbolje zalemiti), dobro izolovati. Može da se stavi i parče omotača iz kabla, prethodno pripremljeno. I, jako bitno, vratiti foliju ili staviti novu preko, pa lepo isprepletati licnasti oklop. Onda će gubici biti svedeni na najmanju meru. To će, u suštini, biti značajno kod signala manje snage, koji su na donjoj granici zadovoljavajućeg 'kvaliteta', da se tako izrazim. Tu je značajno staviti kabl bez nastavaka i oštećenja.
Koaksijalni kabl je talasovod gde se ako je oklop porozan talasi rasipaju napolje i smanjuje se njihova snaga dalje ka prijemniku.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno