Šta je novo?

WIN 10 problemcic

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sta treba. od podataka HDDova kako bi mi pomogli, imam Toshibu 3 TB i SSD 120GB,bocnuo win10 UEFI msm da je MBR, msm da je tako jedino bilo moguce. da napravim bootable USB. ali kad hocu da instaliram WIN10 imam ovaj problem...

SSD ok, HDD, 2TB vidi, visak, ne vidi...

Sta raditi?
0d5c93784ab777de3e51b8b563ea4b09.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ako hoćeš UEFI (Za diskove prko 2.2GB ide GPT) onda Diskovi treba da budu formatirani u GPT. Bios mora da je u opciji UEFI i windows na fleški preko Rufusa mora da bude izabrana opcija Partition Scheme GPT. Najbolje je da digneš sistem sa nekim Partition Managerom Parcionišeš disk i kod instalacije Windowsa izabereš tu particiju....
 
ili uopšte ne koristiš rufus i napraviš usb preko media creation tool-a,oficijelnog.
 
Ako hoćeš UEFI (Za diskove prko 2.2GB ide GPT) onda Diskovi treba da budu formatirani u GPT. Bios mora da je u opciji UEFI i windows na fleški preko Rufusa mora da bude izabrana opcija Partition Scheme GPT. Najbolje je da digneš sistem sa nekim Partition Managerom Parcionišeš disk i kod instalacije Windowsa izabereš tu particiju....
E ali probao sam tako GPT ali mi onda non izbacivalo please insert boot device... tako nesto, kao da nisam imao USB ubacen sa sistemom.
Posto pise unlocated space, obrisao sam sve, taj HDD i SSD i namestio na SSD da ubacim sistem, pisalo je oko 111GB na njemu free a na HDD oko 2750 MB e sad sta se desilo, 2x pokusavam instalaciju i izbaci mi sledecu gresku... error 0x8007525d

i to na samom kraju skoro, oko 90+%...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Provacu ponovo...
729bab58290da5e915ec04f237cfc868.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ostavi disk za windows skroz prazan i neformatiran (Raw), napravi boot USB sa MCT i instaliraj sa njega. U BIOS-u pre toga namesti CSM off tako da samo ima UEFI. To je sve što treba. Windows će napraviti particije i formatirati ih kako treba sami.
 
Isti problem....

Ako moze i samo neko da mi kaze, imam A DATA memoriju RGB na 3200,zasto radi na 2666,msm da moze procesor i ploca malo vise, do 3000?

Da li je sve podeseno kako bi trebalo za. HDD, taj ssd ima 86 health, mislio sam da je to ali sam probao na hdd. koji je 100/100 i opet istu gresku izbaci na 91%
:(
Smorio sam se....
c1347f8557116a4538f726e1a10cec39.jpg
b3ea08a1d53097b73ba6b59ec02ad4dd.jpg
4db162a8b97eab4c88860cd05f40f3b5.jpg
88cbe1a228ed45d6f184759be11c5ab2.jpg
18e2579a24f8ebe656de3eabf12600c1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, ne menja se ništa u BIOS-u ali ako ima Auto može i to posle instalacije windowsa. Onda može da butuje svaki OS bez razlike dali je Legacy ili UEFI.
 
Probaj i spusti RAM na 2133 ili 2400MHz dok ne uradis sistem, meni zeza G.Skill TridentZ 3200MHz na sve iznad 2400MHz, automatika ne radi posao a rucno nemam vremena da se zezam, da im ja glumim inzenjera ne pada mi na pamet.
 
Rekao ti je Orchard sta da uradis, Media Creation Tool.

Rufus se ne koristi za standardni Windows 10, nepotreban je.
 
Probaj i spusti RAM na 2133 ili 2400MHz dok ne uradis sistem, meni zeza G.Skill TridentZ 3200MHz na sve iznad 2400MHz, automatika ne radi posao a rucno nemam vremena da se zezam, da im ja glumim inzenjera ne pada mi na pamet.
OK probacu ali me zanima pisle, ako podignem. sistem, na koliko max moze ploca + proc da rade? 2900+ msm da sam negde. procitao ako sam dobro video. Trenutno je na AUTO, pa ne znam da li samo smem da prebacim na 2933 ili koliko vec a da nista drugo ne diram ili da ostavim ovako?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Rekao ti je Orchard sta da uradis, Media Creation Tool.

Rufus se ne koristi za standardni Windows 10, nepotreban je.
Auuu.. pa on skida vec neku vrziju win10, nemam opciju mog vec postojeceg fajla da snimim?
:(
Da li ce traziti win10 aktivaciju posle?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Naravno da skida, oficijelni Windows.

Trazice aktivaciju.
 
Na Ebay-u su kljucevi 3-4$, a mozes i da ga "aktiviras" na narodni nacin.

Pretpostavljam da si ti skinuo neku kuvanu instalaciju koja je aktivirana po default-u, samo ti je tako nesto falilo uz ionako lose izabran hardver..
 
Na Ebay-u su kljucevi 3-4$, a mozes i da ga "aktiviras" na narodni nacin.

Pretpostavljam da si ti skinuo neku kuvanu instalaciju koja je aktivirana po default-u, samo ti je tako nesto falilo uz ionako lose izabran hardver..
Ne razumem, koji los hardver konkretno?
Da, pre activated sa crne berze.. sljaka kao sat, instalirao na nekoliko masina i laptop, nikad problem nisam imao [emoji53]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Onaj hardver za koji si otvarao vise razlicith tema za probleme :D

A sto se Windowsa tice, kod tih kuvanih se ne zna sta je cackano, ne vidim poentu koriscenja kad se uvek moze legalno skinuti najnovija verzija i u 4 klika se napravi bootable USB.

Sto se tice aktivacije, vec sam ti pisao iznad, a OEM kljuc koji mozes uzeti "za paklu cigara" se veze za plocu i traje dozivotno, uvek imas legalan Win..
 
Onaj hardver za koji si otvarao vise razlicith tema za probleme :D

A sto se Windowsa tice, kod tih kuvanih se ne zna sta je cackano, ne vidim poentu koriscenja kad se uvek moze legalno skinuti najnovija verzija i u 4 klika se napravi bootable USB.

Sto se tice aktivacije, vec sam ti pisao iznad, a OEM kljuc koji mozes uzeti "za paklu cigara" se veze za plocu i traje dozivotno, uvek imas legalan Win..
Za ovu plocu nisam kao ni za procesor... koliko me sexanje dobro sluzi.
Nema sta posebno da se kaze za Steel Legend b450 :) Ryzne 5 1600 i GTX 1070 [emoji6]
OK.. a gde. moze "narodno da se nabavi kljuc" sto si pominjao jer nemam trenutno nalog na ebay,ako nije tajna? Moze i na PM.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Može W10 dobro da radi i bez aktivacije sa malo restrikcija, bar na neko vreme.
 
Ljudi hvala svima na savetima... Pokusao sam dok sam cekao skidanje i pravljenje bootable diska da poslusam savet vezano za smanjenje Mhz RAM memorije i verovali ili ne(nije mi jasno kako i zasto) ali uspelo je :)
WIN10 uspesno instaliran bez problema. Vide se oba diska SSD sistem, HDD 2.72TB.sam morao da formatiram posle. instalacije i to je to :)
HVALA SVIMA.... da ne otvaram novu temu, da li neko moze da kaze ZASTO ME ZEZA TP LINK 722N :(
Na jednom kompu radi normalno, evo na ovom instalirao drajvere i on ne svetli, kao da ne postoji?
Probao da menjam mesto USB portovima ali on bipne kad ga ubacim ali ne svetli niti ga vidi komp. Da ne treba. nesto vezano za USB da poskidam i instaliram? Do sada nisam to nikada morao...
Inace primetio sam da SAMO mis zeza, nakon restarta, paljenja kompa ne svetli isto i ne moze da se koristi, moram. ga izvaditi iz usb. i ponovo ubaciti da bi proradio.
Da li da vratim brzinu memorije na 2666 ili da podignem na 2933? Ali da pri tome ne cackam nista dodatno i da nemam problem?Imam disk ali sta vredi kad nemam gde da ga ubacim :) a msm da sam isao na sajt njihov i da nema nista za USB...
Ryzen 5 1600+AsRock B450 Steel Legend

Hvala jos jednom....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
72cde5a561d3fc8ae16a32a1f569ccd6.jpg
8cdaf226454f0efa8218418609bd746b.jpg
a21ef7d90d0b7fe791a4b258a53db2f0.jpg

a1419c6b265b6744b26de3bf59b17585.jpg
 
Poslednja izmena:
Trenutno nakon instalacije stoji mi na 2133 mod za memoriju, XMP na AUTO i tada prikazuje 2600+ ali kad kliknem na. XMP kao na slici, imam opciju da izaberem neki od modula? Inace nisam flesovao bios, tek sklopio komp i nisam ni imao potrebe. za. tim(ako bas moram).
9bb322f2aca7bac3c3a4c65be79b0c1b.jpg
76b03d84c9dff558c3c146e6704247e2.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Već to je Ivan objasnio da ne valja "kuvani" Windows a ja da se nadovezem - nikad ne znaš da li je još nešto dodato. To što za sada radi "ko sat" ne znači da ti za npr. mesec dana neće kriptovati sve fajlove i tražiti bitcoin-e Ili da nećeš da postaneš deo botnet-a na primer...

Uvek skinuti originalan ISO pa se tek onda igrati sa njim... Mnogo je manji rizik.

Što se tiče BIOS-a, uglavnom je pozeljno biti na najnovijoj verziji. Za moju Gigabyte x570 zadnja 3 imaju "memory improvement" kao opis i probleme koje sam imao sa pucanjem aplikacija i pod Prime95 više nemam. Proveri release notes za BIOS za tvoju ploču pa odluči...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Već to je Ivan objasnio da ne valja "kuvani" Windows a ja da se nadovezem - nikad ne znaš da li je još nešto dodato. To što za sada radi "ko sat" ne znači da ti za npr. mesec dana neće kriptovati sve fajlove i tražiti bitcoin-e Ili da nećeš da postaneš deo botnet-a na primer...

Uvek skinuti originalan ISO pa se tek onda igrati sa njim... Mnogo je manji rizik.

Što se tiče BIOS-a, uglavnom je pozeljno biti na najnovijoj verziji. Za moju Gigabyte x570 zadnja 3 imaju "memory improvement" kao opis i probleme koje sam imao sa pucanjem aplikacija i pod Prime95 više nemam. Proveri release notes za BIOS za tvoju ploču pa odluči...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
Pa trenutna verzija je 3.2 a zadnji bios je 3.4. Ovo me malo budi sto sam procitao kod download fajla za bios...

ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU is being used on your system.

Moj procesor. spada u jednu od. te. 3 kategorije jer je Ryzen 5 1600 AF, msm da je Summit, nisam siguran. To isto pise i za. verziju 3.2 medjutim tako je fabricki stiglo. Ne znam da li cu imati neki problem posle update ili je to upozorenje normalna stvar.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno