Šta je novo?

Trilema - snapdragon chipset telefon do 300e

Mixer93

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2011
Poruke
2,650
Poena
335
Imam neku dilemu, menjam moj A2 Lite pa bih uzeo nesto od navedenih modela.

Redmi Note 9S
Xiaomi Mi9T
Realme 6 Pro


Mozda bih dodao ovde Mi9 Se, ali slabo ih ima.
Ono sto mi je bitno, jeste da ima dobru autonomiju telefon (baterije), i da brzo puni. Najbitnije mi je da telefon bude kompaktan, ali to ovde odpada jer su svi glomazni za moj ukus (ne i za ruku). Dual sim mi je obavezan isto, ali vidim svi su dual sim.
Uglavnom, izbor sam sveo na ova 3-4 modela. Mogu li neke sugestije za navedene modele?

edit: Ono sto sam zaboravio da napisem, jeste da telefon koristim bas aktivno svaki dan - ceo dan. Viber, messenger, google maps, i par aplikacija tipa youtube minimizer u pozadini (ili music player u pozadini). Bitno mi je da radi brzo, da reaguje a ne da se razmislja nesto. :D
 
Poslednja izmena:
9T ako nadjes.

Ako ne nadjes, Mi Note 10 Lite.
 
1. Nećeš ni sa njim pogrešiti, ali nešto manje nudi od druga dva, da ne idem u detalje.
2. Isproban model o kojem se sve zna, malo ga ima u ponudi.
3. Po svemu sudeći odličan, na njega ideš ako bi želeo da probaš 90hz, nije amoled ali koliko vidim nije ti ta stavka presudna.

Ja bih birao izmedju Mi9T i 6 Pro, Realme je novi Xiaomi.
 
realme 6 pro,na njemu imaš 30w na ostalima 18w ili manje,razlika je osetna (pišem kao neko ko je sa 27w se vratio na 18 pa opet na 27w).mi9t je bolji ali ne u tome šta si naveo da ti je bitno.glava stvar je amoled vs IPS,ako konzumiraš multimediju na fonu onda juri amoled,ako ne ti IPS ovi završavaju posao sasvim korektno za sve ostalo (i imaju osetnu prednost u ovetljenju,a ide leto).

ostalo je tu negde sem realme ima dodatne module kamera,možda ti bude interesantno...
 
Mene zanima šta radite s tim telefonima, pa je bitno da li se puni za pola sata ilj sat. Ja sta god mu radio, dan zavrsim sa min 30% baterije, uvece ide na punjač i nek se puni koliko hoce.. A i nije neka baterija, 3050mAh

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pa vidi, od 06h ujutru krene dan. Kao sto rekoh, dosta navigacije, dosta poruka, dosta poziva. Uz sve to, uvek u pozadini neka muzicka aplikacija. Nisu samo gejmeri - heavy useri. Hteo sam stvarno novi iPhone SE ali meni bi baterija u 11h prepodne vec bila na 30%. To mi je smesno. :D
 
Pa dobro, to ima smisla. Ja kad koristim tel kao navigaciju nakacim ga na auto punjač. Osim ako nisi na bajsu ili peške po gradu [emoji3]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da se javim onda šta sam uradio. Pošto sam baš puno tražio po oglasima telefone, slabo se nalazi Mi9T. Mi9T sam juče kod kolege čačkao, i nije mi bio nešto wow. Onda sam se okrenuo malo pretrazi, i našao Note 9 Pro koji sam prevideo skroz. Nisam ga uzimao u obzir pre jer mi je bio glomazan. I tako sam tražio već sve redom po oglasima, od Mi9T, Mi Note 10 Lite pa do ovog Note 9 Pro. Odlučio sam uštedeti skoro 100e i uzeo sam baš 9 Pro.Našao sam danas na oglasima za 210e, iz Vipa uzet pre neki dan. Dobio sam nov telefon sa 2 godine garancije, koji čini mi se ne zaostaje puno u onome što meni treba od Mi9T.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Realme je bolji od njega, ne znam sto si otvarao temu da bi na kraju uzeo nesto totalno deseto..

Plus je cigla sa skoro 77mm sirine..

U odnosu na 9T je bas osetno losiji telefon, jedino sto je slicno je chipset.
 
Poslednja izmena:
Pa izvinjavam se onda. :D Realme je bolji, samo zato sto ima 90hz? Ne treba mi 90hz, a baterija je jako bitna stvar. Ne kazem da je na Realme 6 Pro mozda losa, ali opet manji je kapacitet. Kao sto rekoh, naisao sam na dobru ponudu. Zasto da uzimam za 30% skuplji telefon ako mi nista vise nece doneti od ovog.

Edit: O kom ti druze Realme telefonu pricas? Pa Realme 6 Pro je isti telefon kao Note 9 Pro po dimenzijama. Jos je Realme deblji za 0.1mm a ima dosta manji kapacitet baterije.
 
Poslednja izmena:
Samo 50% fluidniji telefon, mala razlika :)
 
Hah Realme 6 Pro ne može da se nađe nigde za manje pare kao Xiaomi Note 9 pro pa je svakako isplativa odluka što se opredelio za Xiaomi. Koliko vidim Realni ima samo sa cenom preko 350e u prodavnicam.
 
Poslednja izmena:
Fluidnost na Realmi - zbog 90hz ili OS? Moguće da fluidniji doživljaj zbog 90hz ali meni to nije u danom momentu opravdanje za toliku doplatu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Mislim da si dobro odabrao, tj nisi pogresio. Ja sam prosle godine bio u dilemi da li da uzmem mi9t pro ili oneplus 7pro, i sva sreca pa oneplus nije moglo da se nabavi i ja otkazem i narucim mi9t pro jer mi nista ne znaci 90Hz pogotovo za cenu od 200evra vise u odnosu na mi9t pro.
 
Pa po meni, zasad nisam pogrešio. Verujem da je Mi9T npr. Po sirovoj znazi bolji i brži. Ali opet, niko od prodavaca se nije javljao pa sam reagovao drugačije. A i vodio sam se razmišljanjem - kad već nema malih i kompaktnih telefona, onda neću ništa između nego ću velik i doviđons. Mora jednostavno kompromis za ovaj novac, a bogami mora kompromis i za mnogo veće novce da se pravi.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
18w vs 30w za ono što si opisao u prvom postu je veeeliki plus za realnog,plus sve ostalo...

apropo šta i kako koristimo fonove da nam znači evo situacija od jutros - probudim se,fon na 8 posto,zaboravio sinoć ga nakačim.dok sam se spremio,popakovao itd nakačio na brzi i krenuo sa 30 i nešto posto i izguraću dok dođem kući.to meni nema cenu.
 
Ljudi, jel vi citate postove? :D Ja nisam kupio Note 9S nego Note 9 Pro koji ima isto 30W fast charge kao npr. Realme 6 Pro.

edit: U pravu je @orchard, ja sam jutros od 05h do 5:35h nabrzaka dok sam se tusnuo i popio kafu napunio telefon sa 40% na 100%. Fenomenalno, nema iscekivanja uopste, ne razmisljam da li cu preko noci stavljati telefon na punjenje. Boli me uvo od sad. :D

edit 2: Punjac mi je 27W, pitanje je sad sta ja uopste imam onda? :D
 
Poslednja izmena:
Turbocharge. I na Mi sajtu pi#e da je 30w punjenje, i na punjaču piše 33W max. Dakle, nije 18w nego 30w.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno