Šta je novo?

Mining 2020-te: Da li se isplati?

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
568
Poena
95
-Kao sto naziv teme kaze, sta mislite, da li se isplati kopati sada. Ja mislim da se isplati, pisite sta vi mislite...
-Koje graficke uzeti (cena-kvalitet-zarada)? Mislim da su ove "RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB" extra, samo sto se tesko nalaze, tj. polovne za malo para, jos drze dobru cenu.
 
50 dinara po kartici na 24 h , ako ih imas 10 to je 500 * 30 dana 15 000 din potrosice oko/do 1000kw/h i kostace oko 10000 dinara.. hm da li gresim

pa kako je hladno , isplati se grejati se :)

obavezno me ispravite , sa sam onako od oka...
 
50 dinara po kartici na 24 h , ako ih imas 10 to je 500 * 30 dana 15 000 din potrosice oko/do 1000kw/h i kostace oko 10000 dinara.. hm da li gresim

pa kako je hladno , isplati se grejati se :)

obavezno me ispravite , sa sam onako od oka...

12 RX580 profit po kartici na današnji dan je 21din/24h.
 
Ne isplati se, ako nemas vec grafike (kao ja), pa moras da jedes go*na kad si vec krenuo da jedes (kao ja). Isplativost je smesna. To vazi za 3 godine unazad u mom slucaju. Da sam u leto 2017. kupio BTC umesto sto sam ulupao u grafike, imao bih isto BTC koliko i sada imam, bez ikakvog cimanja. Sve ovo vazi ako placas struju. Ako krades struju, onda se naravno isplati.
 
Ne isplati se. Kupi kripto za te pare i cekaj.
 
Mozda i nije isplativo ko placa struju, ali ja sam imao ponudu da stavim rig u jednoj takoreci firmi-poslovni prostor i nista ne placam, tako da nisam mogao da odbijem, cista zarada. Razmisljam da uzmem jos 6 kom. RX 580, pa dok traje, nek traje. Nije mi hitno da povratim ulozeno, a Bitcoin mozda i skoci, pa za jedno god. ili 2 prodam. Mislim da nemam sta da izgubim.
 
Sve preko 600 evra za rig je previse i ako ne placas struju. Za 600 evra ces iskpoati 3 etha za oko godinu dana pod uslovom da dif ne raste. Ako krene cena gore krenuce i dif i neces iskopati ni 3 eth za godinu dana. Ako sad kupis 3 eth sigurno ces ih imati za godinu dana, a nema stresa oko difa i prostora.
attachment.php


Ako ode diff usled skoka cene u kanalu si jer ces imati malo iskopanog. A ako kupis za kes i cena sutra skoci, profit trenutno stupa na snagu :)

A sad mi se cini da cemo ici postepeno na gore, kako cena tako i dif.

Drugo , jedan rig je danas statisticka greska.
 

Prilozi

  • ScreenShot848.jpg
    ScreenShot848.jpg
    218.9 KB · Pregleda: 1,232
Poslednja izmena:
Sto moram da kopam Etherium? Pustio sam preko Nicehash-a i kopa sta je najjisplativije, a isplata je u Bitcoin-u i ne razmisljam i ne cimam se ni oko cega. Tek sam poceo, oko 17-18 dana vec kako kopam i po trenutnom stanju imam oko 60 eur. na novcaniku. Videcemo dalje kako ce biti.

edit:

Za 600 eur. tesko da moze da se nadje rig sa 6 x RX 580 ili da se sklopi. Kartica polovna ne moze da se nadje ispod 120 eur. + napajanje + ploca + procesor itd.
 
Poslednja izmena:
Sto moram da kopam Etherium?
Zato sto je najisplativiji za AMD kartice.
Ako kopas nesto manje isplativo, radis pogresno, jer ako vec zelis to "nesto" (manje isplativo) onda bolje kopaj Ethereum pa kupuj to nesto drugo. I posle godinu-dve-tri kad stavis racunicu na papir, opet ce biti bolje da si uzeo pare i kupio coine, umesto sto si se zaje*avao sa rigom.

Ja ti kazem kako treba, a ti radi kako hoces. :) Samo mi je zao sto meni nije imao ko da kaze. (a i da jeste, verovatno mu ne bih verovao, pa bih opet radio kako ja mislim i bio tu gde jesam)
To je sa finansijske strane, ali ima i ona druga oko mininga. Dobra strana je sto kroz mining naucis mnogo stvari o cryptu. Verujem da sam pre 3 god kupio BTC i cekao, ne bih naucio 1/3 onog sto inace jesam. Dakle, ako novac i zarada nisu presudni i ako imas vremena, interesovanja i zivaca (pritom volis to), treba imati taj jedan rig.

Inace, moj odgovor je i dalje isti "Ne isplati se", finansijski gledano.
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala na savetima i verujem da je tako kao sto si napisao. Nisam krenuo sa kopanjem da bih se obogatio, svestan sam da tu ne moze mnogo da se zaradi danas, pogotovo sa 1 rigom, nego cisto da malo upoznam kripto svet (totalna sam neznalica sto se toga tice), a da nisam u minusu. Ko zna, mozda se i nesto zaradi. Ne planiram da prodajem iskopano, nego da cuvam, pa gde svi turci, tu i mali Mujo.
 
Ja imam utisak da si ti vec kupio rig pa sad trazis opravdanje ovde :)
 
Poslednja izmena:
Logicno da jesam, valjda si zakljucio iz prethodnih postova. Nije mi jasno za sta bih trazio opravdanje. Temu sam otvorio cisto radi diskusije, jer ima dosta pametnih ljudi ovde na forumu, pa mozda nesto i naucim, a i neko dr. koji posle bude prelistavao temu.

edit:

Nego, ako mislis na prvi post, mislio sam da kupim jos kartica, da sklopim bar jos 1 ili 2 riga. Sto da ne, ako vec ne placam struju? Sto se tice ovog 1 riga koji imam, mislim da necu biti u gubitku, a naucicu nesto i verovatno nesto i zaraditi.
 
Poslednja izmena:
E *mjau**mjau**mjau*. Mnogo puta sam ulazio u nesto za sta nisam pojma imao kako i sta funkcionise, pa preziveh (nisam se kockao nikada). E sad, gledam ljudi oko mene pricaju, majnuju, kenjaju i ja sta cu, uzeh i ja nesto. Mada koliko mogu da shvatim, ne mogu da budem u minusu, a i razmisljam sto bi graficke i dalje bile toliko skupe kod nas, nerealne cene + ne mogu da nadjem ono sto meni treba. Pogledas na nekom sajtu i kao na stanju su, porucis, a oni nemaju, a da ne pricamo o cenama. Ja uzeh polovne 6 kom. ali sada kada bih uzimao jos, samo nove sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Pokazalo se uvek da je najbolje vreme za ulazak u mining kad je isplativost mizerna.
 
Poslednja izmena:
Besmisleno je da uzimas nove kartice, kad vec ima polovnih i rigova i kartica.

Angazuj se malo da svaki dan vise puta dnevno otvaras na KP kategoriju za rigove i naicices na ponudu koja je ok. I vise puta dnevno pretrazujes kartice koje te interesuju.

Ne bavi se mining-om dvoje-troje ljudi pa da sad mozes lagodno da ides u kupovinu. Dobre ponude planu i za jedan dan.

Pola oglasa u kategoriji za rigove se vrte godinu dana jer ljudi traze nerealne cene, vec sam ih i napamet zapamtio koliko puta sam ih prešaltao.

Listaj takodje i bench oglase, limundo/kupindo (mada tu skoro da nema nista, ali nikad se ne zna).

Po mom misljenju, rigovima sa polarisima od 8gb, nece jos skoro padati cene. Ljudi ce prodavati 4gb i traziti zamenu. To sam i sam uradio, a verujem da nisam jedini.

Sto se tice isplativosti, imas whattomine pa se sam sracunaj da li ti se isplati rizik. Ne postoji univerzalan odgovor da li se isplati, jer svako ima svoje vidjenje sta je isplativo a sta ne.
 
Има ли неко искуства са Radeon VII картама?
Стиже ми 7 комада ускоро. Колико троше на ETH-u?

Наводно дају близу 90 MH/s (нисам имао прилику да проверим лично).

П.С. Како се сналазите са црвеном зоном на рачуну за струју.
На једној локацији ми потрошња прелази у црвено (око 1900 kW укупна поштроња),
ако бих ту додао још ригова рачун би био сулуд, барем по ЕПС калкулатору, ако је тачан.
 
Poslednja izmena:
Има ли неко искуства са Radeon VII картама?
Стиже ми 7 комада ускоро. Колико троше на ETH-u?

Наводно дају близу 90 MH/s (нисам имао прилику да проверим лично).

П.С. Како се сналазите са црвеном зоном на рачуну за струју.
На једној локацији ми потрошња прелази у црвено (око 1900 kW укупна поштроња),
ако бих ту додао још ригова рачун би био сулуд, барем по ЕПС калкулатору, ако је тачан.

U crvenu zonu nikako ne idi, ako mozes rasporedi na vise lokacija da budes u plavoj zoni na svakoj lokaciji.
 
daju radeoni VII na defaultu 90mhash, ali se greju ko blesave, oko 300w za taj hesh, a kuler nije dovoljan za to.
ja sam uzeo jednu za probu, i eno je drlja vec ima oko godinu dana na oko 72mhash zavrnuta, za oko 180w i toliko moze da ohladi kuler.....

apropo teme, u ovom trenutku, logika kaze da je bolje da se kupe koini.... mining u bunaru solidnom... ali poshto u kripto-u logika u vecini sluchajeva ne radi pos'o....
 
Poslednja izmena:
Има ли неко искуства са Radeon VII картама?
Стиже ми 7 комада ускоро. Колико троше на ETH-u?

Наводно дају близу 90 MH/s (нисам имао прилику да проверим лично).

П.С. Како се сналазите са црвеном зоном на рачуну за струју.
На једној локацији ми потрошња прелази у црвено (око 1900 kW укупна поштроња),
ако бих ту додао још ригова рачун би био сулуд, барем по ЕПС калкулатору, ако је тачан.

Da malo/ponekad dokačiš crvenu je jedno ali na kopanje u crvenoj zaboravi. Ima još nešto, ne znam da li još uvek to važi da ako godišnje pređeš nekih 30k-35k kilovata prebacuju te na industrijskog potrošača, tako nešto...
 
Besmisleno je da uzimas nove kartice, kad vec ima polovnih i rigova i kartica.

Angazuj se malo da svaki dan vise puta dnevno otvaras na KP kategoriju za rigove i naicices na ponudu koja je ok. I vise puta dnevno pretrazujes kartice koje te interesuju.

Ne bavi se mining-om dvoje-troje ljudi pa da sad mozes lagodno da ides u kupovinu. Dobre ponude planu i za jedan dan.

Pola oglasa u kategoriji za rigove se vrte godinu dana jer ljudi traze nerealne cene, vec sam ih i napamet zapamtio koliko puta sam ih prešaltao.

Listaj takodje i bench oglase, limundo/kupindo (mada tu skoro da nema nista, ali nikad se ne zna).

Po mom misljenju, rigovima sa polarisima od 8gb, nece jos skoro padati cene. Ljudi ce prodavati 4gb i traziti zamenu. To sam i sam uradio, a verujem da nisam jedini.

Sto se tice isplativosti, imas whattomine pa se sam sracunaj da li ti se isplati rizik. Ne postoji univerzalan odgovor da li se isplati, jer svako ima svoje vidjenje sta je isplativo a sta ne.

U pravu si 100%. Pre nekoliko dana naletim na oglas za rig po veoma povoljnoj ceni (7 x RX 580 8 gb Nitro + sa sve napajanjem, plocom, procesorom, R. memorijom i SSd-om). Coveku bilo hitno, a ja video oglas na vreme i odmah uzeo.
 
Naravno ,ako bi bili nekog ozbiljnijeg bull -a Mining bi mogao ponovo postati isplativ.
 
Nazad
Vrh Dno