Šta je novo?

Koji polovan business laptop za 300-350e?

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
160
Poena
180
Treba mi polovna highend biznis laptop kao rezervna masina ali i za putovanja. Gledam polovne po oglasima. Preferiram Thinkpad T seriju ali moze i Elitebook.
Primena: surf (npr. imam 100 tabova u chrome), programiranje, gledanje filmova ponekad

  • cpu - i5 ili i7
  • gpu - integrisana obavezno
  • storage: SSD 128 (plus je ako moze da se ubaci dodatni hdd umesto dvd-a)
  • ram: 8gb (plus je ako mogu da ubacim po potrebi jos 8gb)
  • ekran: 1080p, IPS, preferiram 15'' ali moze i 14''
  • SIM slot - ne znam dal to postoji na starijim modelima ali neka opcija mobilnog interneta je pozeljna

Budzet oko 300e ali moze i 350-400 ako bas nesto dosta bolje moze da se nadje za tih dodatnih 50-100e.
Ne bih gledao masine starije od 5 godina, znaci to su Thinkpad Tx50 i Elitebook g2 i noviji ako sam dobro pohvatao po godinama.
Nisam u toku sa generacijama tj. izbegavao bih serije sa utvrdjenim i poznatim problemima (drajveri, wifi, kvarovi ekrana, lose tastature, lose hladjenje itd)

Ima li bitnih razlika izmedju cpu istog segmenta a razlicitih generacija npr. i5-5200u, i5-6200u i i5-7200u?
A izmedju iste generacije a razlicitih segmenata, npr. i5-5200u vs i7-5600u?
 
Poslednja izmena:
Izmedju svake generacije imas razlike u performansama, necu da ulazim u brojeve ali rekao bih mozda po 10%. Jedina ozbiljna razlika je u 8th gen zato sto i sa I5 dobijas punokrvne 4 core procesore, pre toga svi sa oznakama u su underwolt varijante 2 core 4 thread...

Ja bih isao na sto mladje za te pare, verujem da moze da se uzme makar 6th gen i5, mozda cak i 7th.. Racunaj i da je taj 6th gen iz 2015e godine i da sve ispod ti ispada zbog kriterijuma do 5g starosti..

I da, jos jedna bitna stvar je da sa 6th gen procesorima dobijas i ddr4 memoriju..

Elitebook 840 G3 kao minimum ili thinkpad ekvivalent..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
samo gledaj panel,ostalo ti je nebitno,dok je koliko toliko moderno,mada je ionako ozbiljan IPS zaživeo tek od haswell-a pa nadalje u toj klasi i išao samo u ozbiljne mašine.
 
Nazad
Vrh Dno