Šta je novo?

230x230x20 case fan

max21

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2007
Poruke
550
Poena
319
zna li neko gde bih mogao nabaviti ventilator ovih dimenzia za kuciste, imam thermaltake v9 window kucise ili ima ideju mozda kako bih mogao namestiti neki fan od 20cm u ovo kuciste posto mi se cini da je 23cm nemoguce nabaviti
 
Pojma nemam. Nisam ni znao da prave tu dimenziju, lol. Sve preko 140mm je cirkus jer nema nikakvog standarda, svako pravi šta mu dune...Ljudi se lože na kučišta sa 200mm ventovima a 140 pravi veću promaju i mnogo je lakše za pronaći i birati, plus jeftinije.

Pošto je Thermaltake kućište, verovatno su oni jedini proizvođač tih ventilatora. Ako ne nađeš na eponuda, itsvet i KP, sledeće odredište ti je Ipon a ako nema ni tamo, nek ti je Bog u pomoći, moraćeš da juriš po inostranstvu. Proveri i Ebay i Aliexpress...

PS: proveri dimenzije rupa za montiranje tih ventova na kućištu jer je moguće da su rupe ustvari kao na četvrtastim 200mm fanovima a Noctua ima takve..slično kao što ima 140mm fanova sa rupama koje odgovaraju 120mm ventovima, ako me razumeš.
 
Poslednja izmena:
Ima 230 mm. Ako ne nadjes kod madjara, moraces u Nemackoj ili Austriji.
Cena krece od 15e za krstenije.

...Helios rising...
 
@jurodivi

cini mi se da uopste nema rupa nego da je nesto bilo na da ne kazem zaglavljivanje ili se ni ne secam

ne znam, ali sam sad nesto gledao i merio (slika 2)
Od A do B ima nekih 15cm kao i od B do C(dijagonala) nategnutih 20cm, msm sve je nategnuto i ovih 15 i tih 20, mozda bih mogao u taj lim donji da uvrnem rupe ako prelaze te dimenzije to od srafa do srafa ako me razumes

p.s. nacrtao sam sta mislim na slici 2 ali nisam ni blizu expert da nacrtam :D

jedino sto sam nasao je ovaj aero cool jer sam igranicen sa nekih 20-22mm debljine, sad pitanje jel moze nekako i kao ga namontiram da isecem zicicu ili otkinem led diodu jer ce mi soba biti kao las vegas s tom crvenom led diodom jer mi je to top fan i sijace mi u oci jer mi kuciste na podu

@DukeLander gledao sam na amazon de nzm gde jos da gledam nema na amazonima ni na aliju, ipon neki madjarski sam otvorio nema ni tamo, imas jos neku ideju?
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    625.5 KB · Pregleda: 57
  • 3.jpg
    3.jpg
    860 KB · Pregleda: 62
  • 1.jpg
    1.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Caseking i Mindfactory ih imaju, pogledaj tamo

...Helios rising...
 
imaju bitfenix spectre koji su uglavnom 30mm debljine, a fabricki kod mene je bio 20mm, mozda bi do neka 22mm stalo koliko sam merio ovako koliko sam rukom dohvatio, sutra cu da rastavim pa da vidim koliko bas tacno mesta ima ako budem mogao da doprem
 
Nazad
Vrh Dno