Šta je novo?

Koji ram za Ryzen 3200G

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Sklopicu neku budzet masinu sa 3200G procesorom za poznanika, ubacicu 2x8gb ddr4, radi dual chanela nisam siguran koju, naravno cena je bitan faktor .
Da li da uzmem KINGSTON DIMM DDR4 8GB 2666MHz HX426C16FB3/8 HyperX Fury Black (latencija 16-18-18) ili neku drugu sa vecom brzinom ali i vecio latencijom . Hoce li mi 2666mhz biti dovoljna da izvuce iz Vega 8 performanse.
 
Bolje manja latencija,ne mora brzina da bude veca od 3000Mhz ali po meni ni manja od 2666Mhz.
Sto se tice cpu-a,bolje neka uzme Ryzen 5 2400,bolja grafika a i sam cpu.
Imao sam taj Ryzen 3 i intergrusa nije losa ali vega 11 je ozbiljnije resenje.
 
Poslednja izmena:
2x8GB i 3200G je totalni fail za gaming (pretpostavljam da je gaming jer hoces da "izvlacis performanse iz Vege 8").

Bolje uzmi 1200AF, 570 4GB polovnu i 4-8GB ram, drasticno bolje performanse.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
2x8GB i 3200G je totalni fail za gaming (pretpostavljam da je gaming jer hoces da "izvlacis performanse iz Vege 8").

Bolje uzmi 1200AF, 570 4GB polovnu i 4-8GB ram, drasticno bolje performanse.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Slazem se,i ja sam od vege 8,isao do vege 11 i na kraju uzeo ovo po tvom predlogu.
Moze da uzme jeftiniju plocu,ssd od 120 i pristedi neki dinar i uzme rx 570 koje idu od 8 do 12 000.
Sto se tice ryzena3 i 5,prvi je quad,drugi quad sa 8 threada,tako da nije samo jaca grafika vec i sam cpu.
 
Poslednja izmena:
Test: Međuzavisnost performansi RAM memorije i Ryzen APU Vega grafičkog jezgra u igrama
https://www.benchmark.rs/artikal/te...ryzen_apu_vega_grafickog_jezgra_u_igrama-4552
@Kluzo
Testiran procesor koji tebe zanima. Baci pogled.

Ako sam dobro razumeo test latencije memorije bas i ne igraju neku bitnu ulogu za krajnji FPS.
Dual chanel neverovatno mnogo utice na perfomanse!

Koliko je bitno imati dual chanel na ryzen procesoru koji nema integrisanu grafiku?
Naime pokusavam da sklopim neku budzet konfiguraciju sa 1600af-2600 (mada je i 1200af opcija zbog para), b450 i verovatno 8gb rama. Generalno sam hteo 2x4gb rama ali u radnjama bas i nema neke ponude za kitove. S druge strane najbolje bi bilo da uzmem 2 x8 Gb i zavrsim sa memorijom neko duze vreme ali budzet je tanak.
Pitanje glasi: da li bi u tako nekoj budzet konfi bio primetan pad perfomansi ako bi uzeo 1x8 Gb 3200Mhz pa za par meseci ubacim jos 8Gb?
 
Poslednja izmena:
Znam da je drastican pad performansi Vega integrisane grafike ako ne radu u dual chenel modu ali nisam siguran kada je prisutna neintegrisana grafika.
Inace komp sam sklopio koji je morao da bude spoj kompromisamsa sa budzetom i onoga cega trenutno ima na trzistu. Ryzen 3200G, Asus A320M-K Prime, 2x8gb Kingston HyperX Fury na 2666mhz, 240gb Apacer Panthe...
Posto je trenutno ARK Survival Evolved besplatan momak je skinuo igricu sa Epic games i takodje i Fortnite koji je inace besplatan. ARK vozi u medium detaljima a Fortnite u High. kasnije ce doci kako ovde pogresno kazu ,,diskretna,, grafika kad bude para.
 
Deluju i više nego dobro... Pitanje je da li ploča podržava, a to ne mogu nikako da proverim.. Mada u spisku podržanih stoji samo ovaj patriot PV48G320C6K
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno