Šta je novo?

Sapphire Nitro 480 8GB

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, zanima me da li postoji mogucnost reparacije ventilatora koji se malo cuje(vise nego normalno) ili samo ide zamena za nov? U slucaju reparacije, ima li dobar link, tutorijal? Pitam jer sa 1070 sam imao problem i morao poruciti. sa Ally 2 nova originalna, popravke nije bilo jer su takve.
E sad, Ally je podigao shipping i 2kom kostaju oko 15e ali je ptt 35e,sto nije opcija(ko zna dockad ce biti tako).
Unapred hvala...
Definitivno je fan, zaustavljao sam jedan pa drugi i jedan je bucniji a drugi necujan.

Od eventualnog sredstva za podmazivanje imam samo ulje za oruzje [emoji23]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Poslednjih godina retko koji mali ventilator kao ti na grafikama može da se rasklopi i podmaže.
 
Poslednjih godina retko koji mali ventilator kao ti na grafikama može da se rasklopi i podmaže.
Skinuo, odlepio stiker do pola, linuo kap, zalepio stiker.... isti zvuk :)
Definitivno nije do toga a sta je, Bog sam zna :)
Sro je najveci fazon on ne koci, on ne staje, ne pravi problem, samo krklja kada predje odredjen broj obrtaja, temperaturu...
Svi ce. reci, ne diraj nista ako radi, on radi, uopste ne posustaje za onim normalnim ali me zvuk izludjuje :(
Hteo sam da porucim sa Ebay, vidim tamo shipping free a kosta do 10-15 dolara par onih plavih led za special edition ali nisam nikad odatle porucivao, ne znam ni da li bi stiglo...
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Imaš na K&P nekoliko njih koji prodaju univerzalne ventilatore za grafičke.
 
Ja znam prije nekada, iz vremena starih generacija grafickih, da sam sa novih grafika skidao orignalne nove ventilatore i plasticnim veziciama za hladnjak vezao 92mm ventilatore (1-2 u zavisnost koliko moze stati) i tako drasticno obarao temerature. Ne vidim sto bi se u slucaju nuzde to moglo uraditi i za rx 480 nitro. Mada na ebay i ali*** ima tih zamjenskih ventova za safirke 4** i 5**, jer su univerzalni.
 
Pa to, bila je parola "snadji se". Niko nije gledao estetiku. Rucno sam pravio nosac za ventilator od komada lima zasarafljenog na ram kucista i sa 12tkom koja duva u cipset i ram. Sve dok na grafici crakava ventilator, to je super, bolje to nego nesto drugo.
Ne znam kakva je situacija sa novim hladnjacima na grafickim, ali sumnjam da istu stvar nije moguce napraviti.
 
Poslednja izmena:
samo pozicionirao da stanu i uvezao zipties-ima,pomerilo se nije,čak su i ventovi bili oboreni,a smrzavala se đuture sa vrm-om i ramom.
 
Nazad
Vrh Dno