»RSS Benchmark sajt

Strana 21 od 21 PrvaPrva ... 111718192021
      Prikazani rezultati od 301 do 304 od ukupno 304

Tema: Prelazimo na ARM, Apple M1 chip (WWDC 2020)

Member Avatar korisnika Switch
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.453
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 3.4Ghz
        • VGA: Radeon HD6970M 2gb ddr3
        • LAP: MacBook Pro i5 2.53Ghz
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: pecavuk Pogledaj poruku
        Iz ličnog iskustva, 8GB ove unified memorije radi kao 16GB na Windowsu i to bez preterivanja. Nisam osetio ni najmanje usporavanje, nekoliko desktopa, skoro 100 tabova u Chrome, gomila još nekih drugih stvari tipa Slack, Notes, VLC uključeno. Radi, leti, ubija. I onda na sve to uključim Resolve, odradim brzinski edit (12 bit BRAW), renderujem, i vratim se korišćenju ostalih stvari jer ih nisam ni pogasio i to bez uticaja na performanse.

Totalno nadrealno, ne znam kakva je magija u pitanju. (swap na SSD, jelte, ali opet nerealno da ovako dobro i brzo radi)

Tako da ko se nećka da li da uzme, preporuka k'o kuća!
        Mogu samo da potvrdim ovo. Koristim skoro paralelno MBP 16 i9 sa 16gb rama i MBP M1 sa 8 gb - bukvalno nema razlike sto se rada tice.
        Jedino je M1 oko 20 stepeni hladniji u skoro svakoj situaciji. Sa povezanim 4k monitorom u normalnom rezimu rada je na ~40 stepeni, jedino je kompajliranjem
        nekih vecih plugin-ova uspeo da dogura do 65 stepeni (dok MBP 16 ide preko 90 stepeni). A u normalnom radu koristim dosta programerskih alata.
        I kao hobi Maya-u, Final Cut Pro... Pored toga kao sto kolega rece, dosta otvorenih (Safari) tabova. I sa svim tim ne primecuje se da nije 16 gb ("klasicnih" 16 gb).

Tako da 16gb je za prvu generaciju nepotrebno za 98 posto korisnika. Ima mnogo vise smisla za sledecu generaciju kad vise softvera bude spremno, virtualazija i itd.
        Menjao Switch : 19.01.2021. u 20:11

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.468
        I ja koristim M1 Air 16/256/7Core GPU. Testirao sam ga u odnosu na MBP iz 2018. (i9, 32GB rama) i Air ga unistava u svakom smislu.
        Konkretno, projekat koji se na MBP kompajlira 150 sekundi, na Airu se iskompajlira za 90 sekundi. Pri tom je Air tokom kompajliranja samo topao i necujan, dok MBP postaje ringla i cuje se skoro kao usisivac.
        Tokom surfovanja i gledanja youtubea Air je potpuno hladan.
        Sto se tice baterije, Air izdrzi jedan radni dan (od 8-9 sati) koji se sastoji od normalnog rada pracenog burstovima jednominutnog kompajliranja svakih desetak minuta. MBP moram da punim najcesce dva puta tokom radnog dana (mada ruku na srce ovi modeli iz 2018. su izgleda bas katastrofalni sto se tice baterije). Kapiram da bi Air mogao da izgura jedno 12 sati surfanja i gledanja youtube-a bez nekih intenzivnijih taskova.

Poprilicno sam zaprepascen performansama ovog malog laptopa. Iskreno me zanima kako bi se u kompajliranju nosio sa Ryzen 5800X i 5900X hackintoshima
        p.s. kada gore pomenuti projekat kompajliram preko Roseta 2 opet je malo brzi od MBP. U ovom slucaju mu treba 145 sekundi.
        Menjao Nothingman : 20.01.2021. u 00:17

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        179
        Kad otvorim par aplikacija i nekoliko tabova i sve ih koristim (brzo prebacujem sa jedne na drugu, a ne da samo stoje u pozadini) često mi se ili pojavi onaj loading krug ili malo uspori sve jer pritisak memorije bude u crvenom, a nekada Safari odradi reload stranice, sto edge npr. ne radi.

Takvo ili slično ponašanje sam video kod mnogo dev testova na yt, neki manji kanali i većina kaže da 8 nije dosta, ali kapiram da za mnoge jeste i bolje uštedeti ili uzeti sa više ssd-a.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        619
        Uzeo sam MBP M1 16/512 i veoma zam zadovoljan kako sve to radi. Ovo mi je prvi mekbuk pa ne mogu kao neki da pravim poređenje sa intel mekovima ali u odnosu na moj Dell XPS 13 i7/16/512 radi mnogo brže, manje se greje, ventilator se za razliku od Dell-a baš retko čuje a baterija je neverovatna za jedan laptop.

Poslovno sam i dalje više vezan za WIN i mana je što virtuelizacija još uvek ne radi kako treba ali nisam mogao da odolim novoj tehnologiji

Sent from my iPhone using Tapatalk

Strana 21 od 21 PrvaPrva ... 111718192021

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •