Šta je novo?

Jeftine slušalice za gejming

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Zdravo, igram par puta nedeljno call of duty warzone sa drugarima pa mi treba nešto sa što pristojnim mikrofonom i zvukom. Trenutno koristim qcy t5 sa gaming modom i neki mikrofon star 10 godina isečen od slušalica...
Izašla mi je na jutjubu neka recenzija slušalica fantech hg11, one su oko 3500 na KP. Da li mi možete preporučite nešto u tom cenovnom rangu(do 4000din) ili da kupim njih. Hvala unapred svima

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa to je neki model koji iole valja necemu. Od logitecha isto prelazi budzet. Astro A20 isto oko 50 eura. Tesko je za tu cijenu naci nesto da bas moze sluziti dugo. Bolje je da skupis jos para i uzmes pravi headset sebi. Po meni svaku marku vrijedi hyperx cloud alpha. Na prvom mjestu ti treba biti udonost, a to sa ovim jeftinijim je teze postici, pa kvalitet zvuka i mikrofon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jep, ispod 6000 tesko bilo sta krsteno za gejming...
Takodje ako naletis negde na akciji GSP300, vrede svaku paru.
Logi zaobidji, generalno su krs za trazeni novac.

...Helios rising...
 
Poslednja izmena:
Ima dobrih Logi headset-ova ali iznad 90-100$/€.

Svetlecih RGB sluski, raznih brendova, ima na desetine u pronudi domacih prodavnica (do 50-ak €), neke cak deluju solidno napravljeno i udobno (jer su zasnovane na proverenoj konstrukciji slusalica poznatih brendova) ali je pitanje koji je broj onih koje zvucno iole opravdavaju cenu.

GSP 300, Kingston HyperX Cloud/Alpha su najsigurnija opcija za duzi niz godina koriscenja, ali su i skuplje od 50€. Stinger bi verovatno bile neki minimum u tom smislu mada sam ubedjen da moze da se naleti i na neke dobre ''svetlece'' gaming sluske do 50€ ali u tolikom broju modela niko ne moze da kaze koje su isplativa kupovina (ne racunam hajp i ocene na sajtovima prodavnica, tu ce svako ko prvi put kupi iole normalne sluske ''udariti'' 5 ocenu).

U poslednje vreme videh da poznati sajtovi hvale ove Asus: Asus TUF Gaming H3 headset Review
Asus TUF Gaming H3 Review: Budget Headset King

Navodno su veoma udobne, zvucno iznenadjujuce dobre, sto vazi cak i za mikrofon. Najniza cena u prodavnicama je 5990 din i deluje da vrede toliko.

E sad napomena - jedan clan ih koristi par meseci i rekao je da je zvuk preko integruse sa njegovog (verovatno malo starijeg) laptopa izuzetno muljav, neubedljiv i da je pozicioniranje u igrama ocajno. Kada ih je povezao na desktop PC sa boljom integrusom i zvuk je bio dosta bolji a najbolji kada je povezao slusalice na neki gaming DAC/AMP adapter od 40-ak €. Sto znaci da bi jos bolje zvucale uz normalan DAC/AMP uredjaj tipa Asus Xonar U7 MK2, Xonar DG/DGX, Xonar AE, Creative G5 itd.

Sve ovo znaci da se (najverovatnije) ne isplati kupiti ih samo za integrusu (kao i 99% kvalitetnih slusalica) jer ne samo da nece pruziti zvucni maksimum, nego postoji mogucnost da zvuce ocajno, u zavisnosti od modela i starosti integrisane zvucne. Polovna, interna Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E, 20-ak €) ili nova Xonar AE karta (oko 50€), to bi bio neki minimum za sve dobre slusalice. Ili eksterni USB adapter kao Creative SBX G1. Kada je budzet ogranicen onda je i najjeftinija Xonar DG/DGX odlicno resenje, posebno za gaming.
 
Poslednja izmena:
na laptopovima je imperativ instalirati puni softver i onda u 5 od 10 slučajeva može da se izvuče za slušalice do 32 oma.sa desk integrušama nisam se bavio ali ne jede hleba instalirati i čačnuti koji slajder...
 
Na kraju sam ipak odlučio da se otvorim za hyperx cloud stinger, preporučio mi ih je i drugar. Samo da nađem po nekoj normalnoj ceni, on kad ih je uzeo platio ih je 4500

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E sad vidim da sam mogao i ovde da napisem, ali nema veze, neka tamo, verovatno ce posluziti nekome :)
I ja sam se razmisljao da uzmem Stinger, ali su jako skupe kada nisu na akciji i mislim da ne vrede tih para (nakon procitanih xy komentara i odgledanih klipova)-svakako je mnogo bolji izbor Asus Tuf H3, ako imas neku iole krstenu zvucnu karticu.
Iskreno, ne znam ni kako bi se ponasali neki skuplji modeli slusalica koje u sebi nemaju zvucnu karticu. Mozda bi i te stinger bile lose na mojoj integrisanoj zvucnoj kartici.
Ako si bas ogranicen cenom onda idi na Redragon Muses, one deluju skroz pristojno i udobno a imaju USB zvucnu u sebi pa ne mozes puno pogresiti.

Redragon Zeus deluju odlicno, pravi ih odlican kineski proizvodjac a Redragon ih samo prepakuje. Dobija se i dodatna USB zvucna sa njima, ali na zalost, nema ih u prodaji kod nas.

Kao sto kaze hsv.stoned, sigurno ima dobrih jeftinijih slusalica ali je veliko kockanje.
Konkretno, ja sam hteo da kupim neke sluske od 10,20evra, pa sam dosao na forum i skapirao da je to bacanje para.
Na kraju sam pukao 100evra i u opticaju je cak i kupovina dodatnog DAC-a za jos 100evra :)
Na primer, kada bih sada kupovao slusalice gledao bih da imaju u sebi zvucnu kartu. To mozes proveriti ako u nazivu i slusalica stoji 7.1, a prikljucuju se preko USB-a.
Ima par jeftinijih modela, tu spada i Redragon Muses.
Ako imas srece i zvucna ti je dobra, onda svakako izdvoj za Asus Tuf H3 jer su odlicne i garantujem ti da se neces pokajati.
I kao sto kazu svi clanovi ovde, kod slusalica je najbitnija udobnost a to shvatis tek kada na glavi imas par sati neudobne slusalice.
Asus sam koristio max 3 sata, ali mislim da ne bi postojala razlika ni da sam ih koristio 3 dana jer se bukvalno ne osecaju na glavi.


Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Ja bih pre pomenute Asus TUF H3 (5999 din) upario sa polovnom Xonar DG/DGX kartom (15-20 evra), Xonar karta vrlo verovatno nudi bolji kvalitet zvuka od tog Redragon adaptera sa beskorisnom emulacijom 7.1 zvuka a Asus slusalice su verovatno bar malo udobnije i kvalitetnije od Redragon, iako deluju dosta slicno.
 
Poslednja izmena:
Ima tih Redragon Zeus H510 u Computerlandu za 7000din, a s obzirom da imaju i USB zvučnu, deluju mi kao baš dobra kupovina.
Nema ih. Zvao sam sve prodavnice koje na svom sajtu "imaju" te slusalice ali ih zapravo vise nema u prodaji kod nas.
Stvarno ne znam zasto. Relativno je nov model slusalica, odlicno su ocenjene na globalnom nivou, cak je cini mi se i computerland generalni uvoznik Redragona. Mozda ce biti u buducnosti, vidim da su na instagram stranici Redragona za Srbiju najavili uskoro Zeus u roze varijanti :)

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Za to ti ne treba samo hw, vec i sw kao podloga.

...Helios rising...
 
7.1 je prodaja magle (dolazio je uz cloud II).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, kada imas normalnu zvucnu karticu, ali svakako ne ako imas neki obican laptop gde ti je zvucna kartica krs.

Da napomenem samo da taj 7.1 ne palim uopste i da uopste nije poenta u 7.1, nego je poenta da te 7.1 slusalice dolaze sa svojom zvucnom karticom.

I da, apsolutno se slazem da mozda i ta zvucna koja ide sa slusalicama nije nista posebno, ali da je lepo optimizovana sa svojim softverom koji je potrebno instalirati.
Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim tu plocu, zvuk nije toliko los ali u principu nema sta da trazi pored Xonar DG karte, posebno kada su slusalice u pitanju (nemam te Asus ali s obzirom na sve sto je pisao rm:a mislim da je svakako bolje kupiti bar neki najjeftiniji DAC adapter ili Xonar DG/DGX)
 
Mislim da bi super radile na toj ploci i da ne bi imao problema koje ja imam.
Ipak je to dobra ploca, svakako mnogo mnogo bolja od moje na laptopu, a vidim da spominju zvucnu kartu za gejming na ploci.

Svakako je veliki upgrade neka dodatna zvucna kartica ili DAC, kasnije ako hoces unaprediti zvuk.
A za tu oblast se obrati coveku iznad, on je profy za te stvari :)

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
za prvo vreme i dok ne izgustiraš tu kombinaciju,poigraš se sa softverom za integrušu (dosta može da se izvuče) integruša na tomi ti je dovoljna.a posle biraš dac/pojačalo itd po ukusu i potrebama.
 
Imao/imam od najnize do naj klase ploca i ni jedna nije ni blizu kvalitetnije zvucne.
Cak je i SpeaKa USB DAC ( pandan Dragonfly) od 10e oprala sve ploce sa kvalitetom.
Vrlo isplativa investicija.

...Helios rising...
 
Ima tih Redragon Zeus H510 u Computerlandu za 7000din, a s obzirom da imaju i USB zvučnu, deluju mi kao baš dobra kupovina.

Imam te Zeus slusalice. U sustini su veoma udobne i solidno zvuce, ali meni je posle godinu dana otisla leva slusalica, probija pomalo zvuk.
 
Uzeo sam na kraju superlux hd 681 evo i asus xonar dg. Može li mala pomoć, kako da podesim asusov program? Da li su ovo ok podešavanja za gaming
bde22a42472c5227cbb72d4373962178.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam Zeus H510... Odlicno zvuce na Soundblaster Z. Na integrusi zvuce bledo kao dzigerica. Isto vazi i za usb konekciju. Mic dosta dobar. Mogu dugo da se nose, udobne. Moja preporuka samo uz krstenu zvucnu ili ext DAC.
 
Pozdrav svima. Uzeo bih Asus Tuf H3 sa Xonar DG. Imam b450 Tomahawk Max plocu, zanima me jel meni treba karta sa PCIE slotom ili PCI ili mogu obe?
Takodje vidim ima DGX za 2000 na oglasima, jel moze ona na moju plocu?
 
Poslednja izmena:
Mogu i jedna i druga, DG i DGx su iste karte, samo što DGx ima manji konektor pa može da se ubode u bilo koji PCI slot. Zato bih ti preporučio DGx, više flexibilnosti. Ja bih je ubo u zadnji mali PCI slot, da nije tik uz grafičku...
 
Poslednja izmena:
Kako moze DG kada je ona za stari PCI i ne moze da se ukljuci u ovu plocu?
 
Evo da pokrenem temu opet.. Uzeo bih neke sludalice za igrice(najvise csgo) a da su pristupacne.. Iali kakvih da valjaju oko 30e? Ili da idem na Stinger ili Zeus?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Za 30eur tesko da bilo sta valja
 
Nazad
Vrh Dno