Šta je novo?

Telefon oko 250 evra, nov, IPS...

Miroslav L.

Poznat
Učlanjen(a)
02.03.2020
Poruke
11
Poena
45
Pozdrav svima,

Trazim telefon koji bi zamenio moj redmi note 4x 32/3, kome je napukao ekran i sve vise baguje.
Trazim nov telefon oko 250 evra (moze sa KP 1 godina garancije) da je IPS ekran (meni mnogo vise prija ocima od AMOLEDA), da je ekran dobro osvetljen, dobra baterija, srednji cipset i kamere manje vise nebitne.
Koristio sam krace vreme Redmi Note 8t i A3 i jako sam razocaran sa osvetljenjem, U ekran od A3 nisam mogao da gledam duze od minutu, a 8t moram na 80% da stavim osvetljenje u zatvorenom prostoru, redmi note 4x je nekako duplo svetliji.
Vidim da je Redmi note 9 serija jos gora sto se tice osvetljenosti.
Velika prednost bi bila ako je odnos stranica sto blizi 16:9, sto nazalost vise ne postoji.
A notch, kapljice, otvori, zaobljene ivice ekrana, su mi uvreda za zdrav razum, i sada umesto da gledam u normalan pravougaoni ekran, gledam u izoblicenu elipsu, ali nazalost svi su novi telefoni (osim iphone se 2020) takvi pa nemam izbora, ali se nadam da ima izbora sto se tice osvetljenosti.
 
probaj nekako pokofon sa nekom garancijom da isčačkaš,vakuum teško da ćeš naći. rn8p je drugi kandidat ali ako se sećam osvetljenje je na pokofonu bolje i to pristojno.i ja sam jako izbirljiv iako bi istolerisao amoled jer fon mi je kritičan na jakom osvetljenju a ne konzumiram multimediju na njemu da su mi boje i crne bitne,i tu me je svojevremeno pokofon kupio (uz 27w punjenje) tj to je više do onog moda sa brajtnesom nego golim nitima,mada kako kažem i tu je pokofon među boljim fonovima koje sam video.

noč je ono,katastrofa,ali bar ima neku funkciju,dobar volpejper i zaboravićeš kroz koji dan...

edit: u međuvremenu upiši sveže softver na tom redmiju sa miflash ili xiaomitoolsv2 da se ne mučiš bezveze...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako IPS moze da bude bolji od amoleda, al ajd....Moj predlog Realme 6 8/128 za 240e. Sa legalnom garancijom operatera,na oglasima ne znam sta bih preporucio za taj novac, a da ima IPS ekran. A51 i Moto One zoom su tu negde cenovno, Moto koji je objektivno najbolji deal je i manje oko 220e.
 
Realme 6 bez dileme.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam kako IPS moze da bude bolji od amoleda, al ajd....Moj predlog Realme 6 8/128 za 240e.
Znam da 99% ljudi vise voli AMOLED , ali meni kad god sam uporedo gledao IPS i AMOLED , IPS mi bio puno bolji, manje mi se umaraju oci, lepsi prikaz...
Realme 6 sam razmisljao i pre bi isao na PRO model zbog SD, mada i Mediatek je sada dobar.
Jedino me brine koliko ce dugo imati podrsku, Xioami je tu ipak siguran.

Zna li neko gde moze da se pogleda Realme 6 uzivo, jer na papiru Redmi note 8 i 9 serija su vrhunske ali uzivo kad vidim osvetljenje, ne hvala ?
Kakvo je osvetljenje na P40 lite ako neko zna ?

Secam se kad je izasao MI A2 kako su svi pljuvali osvetljenje, a sad je takvo standard u Redmi seriji.

Generalno meni je osvetljenje najbitnija stavka na telefonu, a gotovo da ni u jednoj recenziji se ne spominje.
 
Poslednja izmena:
Za 6 Pro trebaš da proširiš budžet za 25 evra ali po svemu sudeći vredi. Što se osvetljenja tiče ovde kažu da je sredina. Običan model, Pro verzija je ista ili bolja, lošiji nije.

Edit: teško ćeš naći to što tebi treba, ili smanji očekivanja u vezi osvetljenja ili budi spreman na više drugih kompromisa.

fefa96b3dd6d946412743ecf58f19777.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledao sam te spiskove osvetljenja, ali ne znam koliko je to tacno, i moj redmi note 4x ima 450 nits, a duplo je svetliji, isto vazi i za redmi note 5 kojeg ima kolega.
Zato bih voleo da vidim uzivo.

Moracu se prosetati Balkanskom jedan dan kad prodje korona i valjda ce negde imati da se pokaze realme 6, pro, p40lite...
 
Gledao sam te spiskove osvetljenja, ali ne znam koliko je to tacno, i moj redmi note 4x ima 450 nits, a duplo je svetliji, isto vazi i za redmi note 5 kojeg ima kolega.
To je nešto do tebe, RN5 sam koristio pola godine a sa RN4x takođe sam bio dosta u dodiru, oba imaju svetlinu ekrana baš kao što cifre iz testova kažu, prosečnu.
 
Zasto ne vidis od nekoga ako imas xiaomi mi9t, znam da on ima amoled ekran, ali moze da se ukljuci ona opcija za citanje ( prija ocima vise a u roku od minut ni ne primetis da je ukljuceno ) a ima i dc dimming, to je valjda nesto u vezi treperenja koje kod nekih osoba moze izazvati smetnje prilikom gledanja u ekran, tj zamaranje ociju kao kod tebe.
 
Definitivno cu morati uzeti amoled, jer sa IPS i nije neki izbor, jedino sto ostaje sto ste predlozili realme 6, ali nemam gde da ga testiram i necu da rizikujem sa softverom,
verovatno mi je bolji amoled sa boljim osvetljenjem nego ips sa losijim.
Gledajuci recenzije izgleda da je Redmi 10x 5g, vrh telefon koji ce verovatno u pocetku kod nas biti 250 evra i da mi je najbolje da ga sacekam.
 
ja sam šaomi fan,ali ne bih rekao da toliko kaska oppo sa softverom da je vredno preskakanja...a da 5g fon bude 250e ovde otpiši odmah,bar na godinu dana još...oppo je dobio uvoznika za srbiju,očekuju se kod operatera,kapiram da će krenuti baš sa realme modelima.
 
Ne vidim da je novi Realme UI nešto lošiji od MIUI. Dosta su ga sredili u odnosu na ColorOS koji su furali. Deluje kao neka kombinacija MIUI i FlyME OS.
Sestra od moje devojke je žrtveno jagnje, ubedili smo je da kupi 5 Pro i za sad je i više nego zadovoljna telefonom. Meni se sviđa kako radi, interfejs je ok, brzina ok, nije kartonizovano kao prethodne generacije.
Ne bih imao problema da ga koristim.
 
miui ima neke svoje cake opcije i pogodnosti,poprilično je unikatan,tu nema pogovora...ali to ti treba jednom u metar dana,pogotovo ako koristiš određeni launčer tek onda ne igra ulogu...čačkao sam ekstenzivnije x2 pro i softver nije prepreka ičemu.tu je realno mediatek aj da kažeš prava mana,mada po svemu viđenom radi i on odlično.ja da uzimam sad fon i imam 270 u džepu uzeo bi pro varijantu,a sve sam bliži da ozbiljno ujurim reno ace jer mi brzo punjenje postaje svakim danom sve bitnije.
 
Ne sumnjam da je OS na Realme los, cak naprotiv, nego da li ce imati i kakvu podrsku posle 2 godine, jer mi glupo ako posle 2 godine ne mogu da koristim telefon kako treba ili ne mogu da ga prodam, kod Saomija nema te brige. Nije 250 evra neka cifra pa da mi je to presudno, ali voleo bih to kao opciju.
U svakom slucaju ako uspem negde da probam uzivo realme 6 pro i ako mi legne, uzecu ga, pogotovo ako me odusevi 90hz.


Sto mislite da Redmi 10X 5g nece biti 250 evra kod nas odmah u pocetku? Napolju je 200 evra.

Koliko sam pratio uvek kad bi izasao novi model napolju , kod nas bi se na kp pojavio za 25% skuplji.
 
Ko pa ima neku kvalitetnu podršku nakon 2 godine od izlaska sem ajfona? Xiaomi gurne noviji MIUI, a ostane starija verzija Androida. Npr Redmi Note 3 Pro je dobio zvanični MIUI 10.2.1 a ostao je na Androidu 5 ili 6, nisam siguran. :d Realno gledano MIUI je svakako generacijama ispred klot Androida, tako da je verzija Androida skoro pa nebitna. Uglavnom svi proizvođači pružaju 2 godine ažuriranja sistema, dok je treća godina rezervisana samo za sigurnosne zakrpe i ako su proizvođači raspoloženi da puste noviju verziju UI.
A ne verujem da je i kod ostalih kineza drugačija situacija, pogotovo ako je popularan model.
 
Ne sumnjam da je OS na Realme los, cak naprotiv, nego da li ce imati i kakvu podrsku posle 2 godine, jer mi glupo ako posle 2 godine ne mogu da koristim telefon kako treba ili ne mogu da ga prodam, kod Saomija nema te brige. Nije 250 evra neka cifra pa da mi je to presudno, ali voleo bih to kao opciju.
U svakom slucaju ako uspem negde da probam uzivo realme 6 pro i ako mi legne, uzecu ga, pogotovo ako me odusevi 90hz.


Sto mislite da Redmi 10X 5g nece biti 250 evra kod nas odmah u pocetku? Napolju je 200 evra.

Koliko sam pratio uvek kad bi izasao novi model napolju , kod nas bi se na kp pojavio za 25% skuplji.

jer će biti prvi 5g fon za mase,kod operatera...

cela BKP grupacija nije štap i kanap firma da nestanu za 2 godine,biće fonovi podržani mnogo duže,ali uopšte ne brini o tome.sve se svodi na to dal' te žulja što na njemu piše realme ili ne.
 
Nisam nigde uspeo da nadjem da neko u BG prodaje realme 6 pro i na kupujem prodajem ima svega par prodavaca iz Novog Sada i Subotice.
A lightning orange je mozda najlepsi vizuelni dozivljaj koji sam video na nekom telefonu jako dugo vremena, mada mi je to skroz nebitno:)
Za 10ak dana valjda dolaze zvanicno u prodavnice sa cenama 320 € za realme 6 i 365 € za realme 6 pro, pa ce valjda biti i na pristupacnijim mestima sa 1 god garancije.
Moracu sacekati da se masovnije pojave kod nas.

Tako da cim iz ruke vidim uzimam ili realme 6 pro ili redmi 10x 5g .
 
Poslednja izmena:
pa vidiš ga kad stigne,a platiš ga 275e mađaru i stigne ti kući...garancija ti je ista,tj nebitna je,veruj mi,kad ti padne i slomiješ ga praviće se blesavi i jedni i drugi isto,a ako bi nešto bilo problematično pre će ti mađar rešiti,ovi će te vrte 30+ dana i na kraju će ti poroditi novac...
 
Meni redovno ispadaju telefoni i lome se, tako sam slomio zadnja 3 telefona, ali sam ih uvek nosio bez maske, jer volim taj osecaj.
Tako da i ne gledam da li je garancija 6 meseci, godinu ili dve...

Kad sam rekao da vidim iz ruke, mislio sam na osvetljenost ekrana, glupo mi da kupim i ako mi se ne svidi osvetljenost da zovem prodavca i kazem da hocu da vratim zbog slabe osvetljenosti, naravno da bi me oterao...

A i danas sam saznao da firma u kojoj radim pocinje da uvozi Xiaomi i stizu prvi telefoni sledece nedelje, uglavnom Redmi note 8 i 9 serije. Taman da iz prve ruke vidim osvetljenost na 9 seriji.
 
Pozdrav,

Uzeo sam redmi note 9 pro 6/128 da vidim da li mogu da ga svarim, nisam ga jos upalio, ne stizem od posla, u nedelju cu.

Danas sam ga otvorio samo i desno od prednje kamere kao da ima tacku. Ne znam da li je od folije, ekrana ili je to neki senzor(malo verovatno).

Zna li neko da li je to normalno ili je u pitanju defekt ?

U nastavju slika

https://ibb.co/yNhwT5x
 
Poslednja izmena:
Pa ako je nov, nemoze da bude tacka. Ako je polovan, moze da bude tacka. [emoji28]
Nema nista na ekranu samo prednja kamera.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
da ne otvaram novu temu
Telefon za brata do recimo 34-35k dinara (ili cak manje od 30, srednjoskolac pa uzima od svojih para), najbolje da je iz legalne radnje (racun, 24m garancija), gledao sam mu Xiaomi redmi note 9/s/pro, koji je najbojli od ta tri? Ili ima nesto bolje od toga, ne pratim telefone skoro godinu dana? Nece RealMe jedva sam ga ubedio i za Xiaomi...
 
Ne treba ga terati na silu da kupuje ono što ne želi. Iz iskustva ti pričam, jer ako mu nešto ne bude odgovaralo ima tebe da kljuca u glavu. Nego ga pitaj šta se njemu sviđa, pa mu od ponuđenih ti izaberi najbolji.
Eto neka pogleda nešto tipa A50. Jeste da je slabiji ali sam ubeđen da će biti zadovoljniji.
Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno