Šta je novo?

One Plus Nord

Delim mišljenje. Jer ako bi u skorašnje vreme ponudili direktnog konkurenta Nordu, isto tako bi anulirali i neke svoje modele.
Mada, ovo je drugi put da im konkurencija plasira taj 90Hz ekran naspram njihove ponude, prvo Realme koji je 90Hz ponudio kao glavni adut u odnosu na Redmi Note liniju, a sada 1+. Zapravo isti je konkurent, s obzirom da su Realme i 1+ po istom kapom.
Tako da nije isključeno da počnu i oni da razmišljaju u tom pravcu pre nego što su planirali.
 
Poslednja izmena:
Pregledao sam malo ponudu kod mene, i Nord je za mene bang-for buck opcija. Od konkurenata u tom cenovonom rangu (400-500 EUR) su Samsung A71, Huawei P30, prastari S8, Xperia 1 i par Xiaomija koje odavno ne mogu da pohvatam sa modelima. Huawei otpada odmah iz igre, Samsung bi možda i mogao da prođe, Xperia mi se ne sviđa, a i nema je u online radnjama za te pare, tako da definitivno idem na Nord.
 
Biće za par meseci Mi 10 oko 500e nov (bar na KP, trenutno je 540-550)...
Mada možeš komotno i 7T Pro da kupiš. Ako ti se ne sviđa zakrivljen ekran, a možeš da podneseš pilulu onda je Nord jedina opcija (pored 7T).
 
Za dlaku da pazarim mi note 10 lite, strpio sam se i evo oneplusa s odlicnom cijenom i jos je tu Samsung s10 lite.. hmm zanimljivo..

Koliko moze ovaj senzor kamere s 48 mp i OiS, nestrpljivo ocekujem konkretne recenzije telefona a i kamere..

Ako ste pogledali testove iz gore netko je link postavio usporedba zmajeva cipova i 765G u multitaskingu i borbe s aplikacijama rame uz rame ili jaci od 845 sto je fantastican rezultat u srednjem segmentu cipova, ono gdje 765 gubi jest gpu performanse ali za one koji se ne igraju nije relevantno.

Nisam skuzio koja je interna memorija u norda, mislim brzina??

Al bemu ne kuzim da se i frejm sada gleda jel plasticni ili metalni, ono bas svaki detalj se gleda.
Meni je ovo izvrsno izbalansiran uredjaj pilula mi se ne dopada ali tu je ta wide kamera koja eto moze posluziti, zamislite recimo da ste sa dragom u zanosu ljubavi ali ipak zelite vise kadra tu je wide selfie kamera :)


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nord trenutno najbolja kupovina ! Dobar i zaokružen uređaj definitivno ! Sitnice poput pilula selfi kamere, boje i materijala od kojih je ram izrađn ne bih da komentarišem. Nisam baš najbolje razumeo iz kog ga razloga poredite sa S10 lite kada će Samsung od Norda biti skuplji 100€ najmanje.
Nord treba porediti sa Mi 10 lite s' tim u vezi da je 1+ bolji uređaj. A cenovna kategorija će upravo biti do 450€ kao i Mi 10 lite.
Trenutno 1+ Nord nema konkurenciju u ivom cenovnom segmentu i sumnjam da će je imati u skorije vreme.
Kupujem ga gotovo sigurno :)
 
S10 Lite je 420-440e nov, tako da je to taj cenovni rang manje-više. Jedino što Nord ima bolje jeste 90hz ekran.
 
Packagedisabler, disable dva procesa sa update u nazivu i glava ne boli...radi tel odlično, ne treba mi ni bolje ni gore [emoji3526][emoji854][emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^Bas tako.

Послато са SM-G770F уз помоћ Тапатока
 
S10 Lite je 420-440e nov, tako da je to taj cenovni rang manje-više. Jedino što Nord ima bolje jeste 90hz ekran.

Da, samo što je S10 lite izašao pre 6 meseci, a Nord se tek pojavio. E sad za iste pare ne znam šta je bolje uzeti, možda je Samsung za nijansu bolji ali bih ja pre kupio Nord..
 
Sve znam i sve razumem! I sam, sve manje počinjem da ih uzimam za razmatranje za budućnost.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
A odakle znate da ce nord imati bolju bateriju od s10 lite, koji ima pride veci kapacitet za 400mah ?

Za 420, 440e s10 lite je mnogo bolji telefon. Dobijete bolji flagship soc, odlicnu autonomiju, bolju kameru, brze punjenje.
Pa po cemu je to nord bolji izbor, 90hz ekran ?

Meni je to premalo da bi se preporucio pored s10 lite.
Kazete da je telefon nov, dok je s10 lite tu vec pola godine. Mozda ce nord za pola godine da padne cenovno na 320e, slazem se. Medjutim, i s10 lite ce da pojeftini.
Po meni no brainer.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Tema je Nord sta se hvatate za s10 lite???
Ni s10 lite nije nesto savršen. Da nije sd855 u njemu bio bi ispod prosečan model.
Ne znam odakle da će kamera biti bolja na s10l? Senzori su u potpunosti isti. Jedino što može da snima 4k u 60fps...
A i skuplji je 100e zvanično...
Profil kupaca s10l i Norda je savim drugačiji pa i nisu neka konkurencija
 
Poslednja izmena:
One Plus se nije proslavio kamerama bez obzira na senzore i prateće elemente. Samsung nije najbolji, ali ipak napravi dobre kamere a S10L ima gotovo flagship kameru.
 
ROCK je u pravu, ni ja ne vidim konkurenciju uopšte izmeđe Norda i S10 Lite, prevashodno iz ugla ciljne grupe. Po meni, korisničko iskustvo kombinacijom OxygenOS-a i 90Hz ekrana je adut po sebi, dovoljan da se jači procesor ili kamera S10 Lite ni ne razmatraju.
Mislim da je to cela ideja samog 1+ od početka, da privole kupce tako što će da im ponude zaokruženo iskustvo 1+ uređaja, prvenstveno onima koji nisu imali prilike do sada i onima koji su svoj "taman" telefon nalazili u cenovnom rangu u kojem 1+ nije bio dostupan.
 
One Plus se nije proslavio kamerama bez obzira na senzore i prateće elemente. Samsung nije najbolji, ali ipak napravi dobre kamere a S10L ima gotovo flagship kameru.

Daleko je kamera na S10L od flagship konkurencije. Bas bi voleo da vidim test kamera S10l vs OP8pro.
Jedina osetna prednost je procesor i njegova sirova snaga kome to treba
 
Daleko je kamera na S10L od flagship konkurencije. Bas bi voleo da vidim test kamera S10l vs OP8pro.
Jedina osetna prednost je procesor i njegova sirova snaga kome to treba

Ne mozes da poredis kamere jer nisu istog ranga, u Samsung S10 Lite je IMX 586 a u Oneplus 8 Pro je IMX 689.
 
Pa neće baš OP8 Pro, tu ima Samsung S20. S10L sigurno ima bolje kamere od običnog OP8, a po ceni su "tu negde". Note 10 Lite, po onome što sam video i zaključio, ima još bolje kamere ali i Exynos nažalost.
 
Ko ima za poređenje S10 lite i neki drugi telefon neka uslika i okači, jedino poređenje koje ima smisla je da se uslika ista scena pod istim svetlom sa dva uređaja.
2018 sam na kafi brzinski škljocnuo sa Redmi Note 5 i Iphone SE.

Redmi Note 5 (gcam) by John John, on Flickr

iPhone SE by John John, on Flickr
 
Nije mi realno da Nord ima bolju ili istu bateriju kao s10l, jeste samsungov skin lošiji ali Nord ima pored manje baterije i ekran koji više troši.
Slažem se da oba telefona imaju svoju publiku i ništa skuplje ne bih gledao za sebe da sad kupujem telefon.
 
Mene jedino sto brine je burn-in. Jako dobar drugar je svoj OP 7T Pro pre mesec dana slao na reklamaciju, a jako je pazio oko ekrana, jer mu se burn-in pojavio i na prethodnom 5T modelu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@Kimins

Nord ima bateriju malo manjeg kapaciteta (385 mAh), 90Hz panel ali i manju ukupnu povrsinu displeja - Nord 6.44'', 100.6 cm2 vs S10l 6.7 inches, 107.8 cm2.
Zna se i koji UI je optimizovaniji i manje sakacen kroz azuriranja tako da je moguce da ce Nord imati autonomiju baterije pribliznu S10l, vremenom mozda cak i malo bolju, sto ce se videti kada Samsung izbaci S20l, kroz stanje S10l softverom/potrosnjom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao amoled pre 4 godine zadnji put, malo sam se i ja zazeleo.
Ne mozete ocekivati savrsen telefon, neki imaju bolji jedan a drugi imaju bolji neki drugi adut. Pa svako bira sta mu je bitnije.
Mene samo interesuje taj famozni oxygen os, hvalite ga kao da je najsavrsenije nesto na planeti, pa bih bas voleo da ga isprobam.
 
Kako se javlja burn-in? Korisnici kojima se pojavljuje drže uključen AOD ili im je brightness na 100% ili oba?
 
Nazad
Vrh Dno