Šta je novo?

One Plus Nord

I meni je plasticni ram.na sadasnjem telefonu, ali kad uzmem zenin u ruku koji ima metalni ram,bas osetim razliku u kvalitetu.
 
Biznis je biznis, mora se negde uštinuti. Ponudili su za tu cenu 90hz amoled, OIS, 8gb rama, brzo punjenje i vrlo solidan procesor... bilo bi nerealno očekivati metalno telo, IP rating, bežično punjenje...
OIS je, iskreno, i malo overrated. Kvalitetna plastika čak i nije mana realno, posebno kada kupuješ telefon 1/2 cene od flagshipa.

Problem je što po toj ceni ima telefona sa metalnim ramom, evo prvo pomenuti S10 Lite koji ima sve osim ekrana 90Hz, ali zato sasvim sigurno bolju kameru.
 
Dzabe i da je od titanijuma, 90Hz + OxygenOS su klasa iznad 60Hz + One UI :)
 
Stotine radnih sati oni provedu u taktiziranju šta da ponude a gde da uštinu.
S10 nema 90hz i nema staklo nazad. Nord ima 90hz i ima staklo nazad ali je zato plastičan ram. I tako dalje i tako dalje..
A iz sličnih razloga ni telefoni od 1000+ nisu bez mana iako imaju sve specifikacije. Šta da se radi, sve je to biznis.
 
^ Ne vredi objasnjavati, zelje, cestitke i pozdravi nastavljaju da budu zastitni simbol mobilne bench sekcije. Jos cekamo komentar "mogli su da ponude za 199e, 399e je mnogo".
 
Što se mene tiče, bolje da zakinu na izradi nego na procesoru/displeju/kameri itd

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Svakako. Mana plasticnog rama je ako pocne da se ljusti farba, pa onda ne lici ni na sta. Dobar displej bih stavio daleko ispred rama, jer valjda u to gledas, uzivas u bojama i prikazu. Osecaj u ruci, da li drzis zlato, srebro, gvozdje, plastiku..Kamo srece da nikada nisu stavili staklena ledja. Ona gumirana plastika kad je dobro utegnuta je perfetkna.
 
Dzabe i da je od titanijuma, 90Hz + OxygenOS su klasa iznad 60Hz + One UI :)
Ja sam "fan" 1+, 3/3T mi je jedan od omiljenih dizajna uopšte. OxygenOS, isto, sve super. Ali meni brže od 60Hz i uopšte toliki naglasak na brzini ne treba, nisam ja bas toliko brz. Treba videti šta će se dobiti na kraju pa tako i preseći o odlučiti.
 
Razumljiva je plastika umesto metala za ram, ušteda na izboru materijala radi formiranja pristupačnije finalne cene i/ili kompenzacija za drugu skuplju komponentu.
Recimo, da li bi radije da Nord ima linearni vibracioni motor, koji poseduje, a kao što ga ima OP8 ili metalni ram kao na OP8 a jeftiniji motor koji se nalazi u većini uređaja ove klase... Verovatno su takva vaganja nužna za krajnju računicu.

Mada stoji, osećaj hladnog aluminijuma u ruci je dojam kada uzmeš telefon u ruku, isto je meni bio utisak na mom Mi Note 10 Lite, ali evo ga sada u plastičnoj maski, tako da na kraju dana bio ram od plastike ili metala, to bude samo stvar sećanja.
 
Poslednja izmena:
Glass back bez wireless charginga je glupost.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Deluje kao napokon neko izbacio dostojnog naslednika za Mi 9T... Verujem da će ovaj model biti izuzetno popularan na forumu
 
IP rating, bežično punjenje...
Dve najvece gluposti na danasnjim telefonima. Bezicnim punjenjem cu zvati punjenje koje ce mi omoguciti da se krecem po sobi i da se telefon puni. Da li cu ga staviti na kabel ili na "bazu" kao sto stavljam fiksni telefon skroz je nebitno. I stvarno ne kontam sto se ljudi na to loze. Kada sam prvi put cuo pojam "Wireless charging" pomislio sam da ce to biti nesto stvarno revolucionarno kao sto je bilo Teslino daljinsko upravljanje. A sto se tice IP sertifikata to mi je jos aspurdnije. Telefon niti je namenjen da se zatrpava sa prasinom, niti je namenjen da se sa njim roni u rekama i morima. A druga stvar, svaki proizvodjac moze napraviti vodootporan telefon, i ne mora da ima IP sertifikat. I treca stvar ovaj moj Letv telefon nema sta nije prezivao, pljuskove, padove, prasinu pa mi ni posle 4 i po godine nista ne fali, radi isto kao i prvog dana.

Sto se tice samog OnePlus telefona, verovatno ce biti moj naredni, samo cu sacekati da cene malo padnu u Kini pa ce mi ga prijateljica doneti, a i vreme je da se ovaj Letv penzionise. Nisam imao prilike da koristim telefone sa staklom, ali ovaj Letv je aluminijum i nadam se da mi ta lajsna od plastike nece toliko smetati, kao sto neki kukaju. I pre svega zelim da probam to njihovo "OS" iskustvo, posto sam citao po internetu i video da ga porede sa iOS-om. Od mana jedino mi smeta ova pilula, mogli su ubaciti obican tear-drop, a pun pogodak bi bio neka iskakuca kamera. Ali valjda cu se navici i na te rupe u ekranima. Inace, moze li neki OnePlus korisnik, ovako iskreno da mi kaze da je OxygenOS stvarno toliko dobar kao sto ga hvale, ili se ipak moram sam uveriti u to?
 
Dzabe i da je od titanijuma, 90Hz + OxygenOS su klasa iznad 60Hz + One UI :)
To je sve upitno. Op8 ima ois i ne vidim razliku izmedju fotki od mi9t pro koji nema ois. Cak su fotke bolje na mi 9t pro. Isto tako i 90hz ekran. Moje oko ne primecuje razliku. Oxygen os sta reci android miui bez miui aplikacija. Hocu reci ima sve opcije kao miui ali izgleda vise kao cist android. Pitanje je sta je cist android.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
To je sve upitno. Op8 ima ois i ne vidim razliku izmedju fotki od mi9t pro koji nema ois. Cak su fotke bolje na mi 9t pro. Isto tako i 90hz ekran. Moje oko ne primecuje razliku. Oxygen os sta reci android miui bez miui aplikacija. Hocu reci ima sve opcije kao miui ali izgleda vise kao cist android. Pitanje je sta je cist android.

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Slike na Mi9t pro bolje nego na OP8,šta se sve neće pročitati na ovom forumu.
Možda ne priđetiš razliku između 120hz i 90hz,a između 90hz i 60hz je nemoguće ne primetiti razliku.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Imao sam mi9t pro, i sad imam OP8.

Ne kazem da je mi9t pro bolji tel, nije bolji, ali da ni OP nije to sto se pise po forumu. Pored toga ima dve sistemske particije, sto otezava igranje sa telefonom, twrp, magisk, i ostalo.
 
Poslednja izmena:
^ Ne vredi objasnjavati, zelje, cestitke i pozdravi nastavljaju da budu zastitni simbol mobilne bench sekcije. Jos cekamo komentar "mogli su da ponude za 199e, 399e je mnogo".
100% тачно.
Када је екран 60Hz, зашто није 90Hz? Када је 90, зашто није 120Hz? Када је 120, зашто није 144Hz? Када је IPS, зашто није AMOLED, боље су боје? Када је AMOLED - опет не ваља због burn-in ефекта.
Ако је камера оваква, зашто није онаква? Ако има EIS, зашто нема OIS? Ако има OIS, зашто нема и ЕIS? Ако снима 4К@30fps, зашто није 60fps? Ако је добар ноћни мод - опет не ваља није то то.
Ако није бутлоудер откључан, зашто није? Хоћу да ставим чист ROM без гуглових глупости на телефону. Када нема уопште гугл сервисе, а све ради супер - то није ни за Q, нема гугл сервис.
Ако је 700€, могло је бити 500. Ако је 500, могло је бити 300... И тако у недоглед.

Да се вратим на тему. Телефон јесте за те паре више него добар. Добро је и што се One+ после кратког излета са ценама, вратио у ценовно приступачан ранг.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Inace, moze li neki OnePlus korisnik, ovako iskreno da mi kaze da je OxygenOS stvarno toliko dobar kao sto ga hvale, ili se ipak moram sam uveriti u to?

Ovo je jedan od razloga zašto ja želim da probam 1+ uređaj.

Sve utiske o OxygenOS sam pokupio sa interneta, i uvek deluje da je najzahvalniji i najbolji. Meni je MIUI dobar, nemam zamerke, ali recimo Android One koji sam koristio na Nokijama mi je uvek nekako delovao lagano i precizno iako su mi falile neke opcije koje MIUI ima. Sa druge strane, One UI mi uopšte nije legao, prosto mi sam skin ostavlja utisak "neozbiljnosti". Valjda je stvar ukusa, kao i sve ostalo.

Ali ovako na papiru OxygenOS deluje kao najbolja formula, OS što bliži stock iskustvu obogaćen dodatnim funkcionalnim i opcijama prilagođavanja. Na primer, ne znam koji skin osim OxygenOS nudi opciju da biraš koje ikone će da se prikazuju u statusnoj traci, ili slično. Mislim, nije nešto bez čega ne mogu da živim sada, ali moraš ceniti fleksibilnost opcija.
Još kada se doda fluidnost navigacije već laganim OS-om podržanom ekranom od 90Hz, mislim da je objektivno tvrditi najbolje korisničko iskustvo, sigurno u ovom rangu.
 
Poslednja izmena:
Inace, moze li neki OnePlus korisnik, ovako iskreno da mi kaze da je OxygenOS stvarno toliko dobar kao sto ga hvale, ili se ipak moram sam uveriti u to?
Moraš se sam uveriti. Recimo da je Oneplus 2, kao najlošiji telefon koji su napravili, radio primetno bolje od Letve koju imaš, a hardver je maltene identičan. Oxygen je odlično izbalansiran, ima nekih interesantnih dodatnih opcija u odnosu na stock, ne previše, nema bloatware programe i radi brzo.
 
Sve zavisi od cene koja se formira i od ponude u datom trenutku. Ovaj telefon ce 4-5 meseci po izlasku spasti na svoju pravu cenu i tada se treba videti ko mu je konkurencija, ali mislim da je za sada nema.
Ja iskreno volim zakrivljene ekrane, lepsi su telefoni, atraktivniji, ali zrtvovacu to zarad drugih pluseva koje ovaj telefon nudi u odnosu na npr mi note 10 lite.
 
Isto i ja oko nove godine, ako bude 330-340 uzimam ga.
 
I ja. Mada tu oko 330e je uvek zestoka konkurencija, ko zna sta ce sve biti za te pare tada. Pixelice isto biti u opticaju jer ce izaci petice, pa ce pasti cena.
 
OnePlusu sporo pada cena, ja menjam tel oko NG i ne bih imao ništa protiv da tad bude oko 330, ali ne verujem. Videćemo, dosta je faktora u igri, nepredvidivih najviše.
OnePlus drži cenu najbolje od svih Androida.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Biće zanimljivo videti kakav će odgovor Xiaomi dati na Nord, a sumnjam da će izostati.
Njima treba novi SD 765G telefon, Mi 10 Lite je fail, baš gledam koliko mu je cena brzo pala na oglasima, praktično se srozala od početne. Ne bi me čudilo da po ceni Norda izbace nešto novo sa skorašnjim SD 768G, ali morali bi da isprate i sa 90Hz ekranom, Sony kamerom, i opet bi bilo pitanje da li bi odvratili deo ciljne grupe koja želi da proba 1+ prevashodno.
Mogu da zamislim da negde tamo u Xiaomiju ovih dana diskutuju kako je Nord trebalo da bude nešto njihovo. :D
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno volim zakrivljene ekrane, lepsi su telefoni, atraktivniji, ali zrtvovacu to zarad drugih pluseva koje ovaj telefon nudi u odnosu na npr mi note 10 lite.

MI Note 10 Lite je solidan telefon, ali mislim da je Nord kompletniji za mene. Oxygen na koji sam navikao ,za početak. Mislim da ću za par meseci zameniti ovaj Lite za Nord, prvenstveno zbog Oxygena i 90 Hz ekrana.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Mislim da je rano očekivati da xiaomi u telefone srednje kategorije ubaci 90hz..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Što rano, to su već uradili realme i oneplus :)
I OIS će početi da bude standardna stvar u cenovnom rangu do 500€.
 
Nazad
Vrh Dno