Šta je novo?

One Plus Nord

Slično i u Norveškoj, ozbiljno se razmišljam da se ponovim.
Realno ne vidim ni najmanju poentu ovog telefona kad preko puni oglasi novih Pixela 4 za 400e i manje. Ok ko hoće veći telefon i nešto bolju autonomiju, ali u svemu ostalom pixel dere i to poprilično.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Realno ne vidim ni najmanju poentu ovog telefona kad preko puni oglasi novih Pixela 4 za 400e i manje. Ok ko hoće veći telefon i nešto bolju autonomiju, ali u svemu ostalom pixel dere i to poprilično.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Običan Pixel ili Pixel XL? Običan Pixel, ako ne grešim, ima prilično užasnu autonomiju pa je samo to dovoljno razlog da se diskvalifikuje.
 
Običan nažalost, xl je već 500 i više eura...ali i u tom slučaju bih radije dodao 100e i uzeo poprilično bolji telefon u svakom slučaju

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Bolju kameru i malo jači proc. Svako bira šta mu odgovara. Nije fer porediti god dana stari pixel i novi model kome je cena tek formirana a pixelu prepolovljena
..
 
Pa sad, "malo bolji procesor" to je upitno. Mislim bolji je on na papiru, ali u realnosti niko nece primetiti. Na kraju je jedinoi kamera bolja, sve ostalo je inferiorno, pa cak i taj jaci procesor. Pixel telefoni su ruzni za medalju.

@striko
pa ako gledas cenu onda Nord, barem ako bude ta cena do 400evra. Mozda je 7pro malo preskup, ipak je to godinu i po dana star telefon. Ja bih pre odabrao op8
 
Poslednja izmena:
Pa sad, "malo bolji procesor" to je upitno. Mislim bolji je on na papiru, ali u realnosti niko nece primetiti. Na kraju je jedinoi kamera bolja, sve ostalo je inferiorno, pa cak i taj jaci procesor. Pixel telefoni su ruzni za medalju.
Kamera je bolja, e sad ko je ruzniji.. Orange Pixel je super. Treba videti ovaj Nord uživo, posebno ovaj pillbox na ekranu. Deluje dosta manje od P40 pa bi možda bio i OK, to je jedina mana i to su namerno uradili.
 
Niko ne pominje glavnu kameru na nordu jel to neki novi Sony senzor srednje klase, jel ga već neko koristi?
Na papiru deluje bolji nego senzor glablvne kamere iz op8/7pro...
 
Onda su na gsm areni nešto istripovali sa nekim senzorom veličine 1/1,72" i otvorom blende 1.8...
Dok kod op8 piše da je senzor 1/2" i otvorom r blende 1.6...
 
Sony IMX586 senzor je na ovom telefonu bar tako na areni pise. To je senzor vise srednje klase kojeg koriste Oneplus 8 i svi iz serije 7 iz 2019 oneplus 7/pro 7T/pro taj senzor se takodjer nalazi kod honora 20/pro huawei nova 5T i itd.
 
Koja je cena ovog telefona u Kini? Je l kao i u Indiji ili je tamo skuplji?
 
Odličan i vrlo vrlo interesantan telefon za 350-400€. Ne vidim ništa bolje za ove pare!

Kompletan paket, uštedeli su baš tamo gde su i trebali, tako da većina ljudi neće ni osetiti nedostatke.
90Hz AMOLED displej, najbolji android skin, Sony IMX586 senzor kamere, OIS (da da pocophone fake flagship-killer), 8GB/128GB, 5G, odlična baterija i to sa brzim punjenjem!





 
Poslednja izmena:
OnePlus Ireland - 409e.
OnePlus Croatia - 419e.

Svašta.
 
Steta sto nisu uspeli da uglave 3.5mm jack i da selfi kamera ne bude pilula. U svakom slucaju nemaju konkurenciju u tom cenovnom rangu od ovogodisnjih modela.
 
Zanimljiv telefon
Ali pored s10 lite, ne znam koliko je pametna kupovina.
Za 50e vise se dobija mnogo bolji uredjaj...
Flagship soc SD855, bolja baterija, bolje kamere, brze punjenje...
Jedina prednost norda je 90hz ekran...
Ako ode na 300e u narednih 2,3 meseca, bice to ok ponuda...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
I meni je S10 Lite skoro pa najbolji model ne samo ove godine. Plastična ledja su mi takodje plus.
 
S10 lite je skuplji oko 100€.
I mnogo je veci od Norda. Meni su npr telefoni preko 6.5 inca nepotrebnini preveliki.
Planirao sam da pred kraj godine pazarim Mi 10 lite zbog dizajna, premium izrade,zakrivljenog ekrana, alj izgleda da ce nord imati slicnu cenu tada a bice mnogo bolja kupovina
 
Mono zvučnik i najužasnija plastika na leđima su me malo razočarali. Opet, verovatno bolja kupovina od nekog Xiaomi telefona u istom cenovnom rangu, čisto zbog sistema.


Mono zvučnik samo zbog toga jer je nemoguće da se navikneš na to posle telefona sa stereo zvučnicima.

Onaj prototip što su pokazali kod mkbhd je lepši 3 puta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kako mozes da tvrdis da je najuzasnija plastika kad nisi ni video ni pipnuo telefon?
Btw nije plastika nego staklo.
 
Poslednja izmena:
S10 lite je 440e na kp, tako da je skuplji 40e.
Oneplus neces imati kod nas zvanicno, tako da je to poredjenje jedino ispravno.
Ne mozes da gledas oneplus od madjara i uporedjujes sa cenama s10 lite iz domacih radnji...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
@Alukard
Čovek je mislio na S10 lite.;)
 
Poslednja izmena:
Kako mozes da tvrdis da je najuzasnija plastika kad nisi ni video ni pipnuo telefon?
Btw nije plastika nego staklo.
Izgleda kao najužasnija glossy plastika, to sam mislio. Nema šta da pipam, valjda može da mi se ne sviđa na prvi pogled? Frost na 8pro je način na koji bih voleo da svi telefoni izgledaju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno