Šta je novo?

One Plus Nord

Screenshot_20210104-214055.jpg

Данас беше такав дан на послу да сам скоро цео провео на телефону. Јесте да је скоро све време био на wifi-у, али изненађујуће добре бројке.
 
Resio mi se problem, vise nema bagova. Juce mi je stigao neki update i u isto vreme sam zamenio SIM karticu. Sta je od toga pomoglo, pojma nemam jer sam uradio u isto vreme.
 
^ bez obzira što ima puno prijavljenih slučajeva, dobro je da si ipak probao zamenu SIM-a. A delovalo mi je da si to odbio kao opciju.
Ja bih testirao razne SIM kartice, i obavezno oba slota.
 
^ bez obzira što ima puno prijavljenih slučajeva, dobro je da si ipak probao zamenu SIM-a. A delovalo mi je da si to odbio kao opciju.
Ja bih testirao razne SIM kartice, i obavezno oba slota.
To sam cuvao za kraj dok ne probam sve ostalo, da se ne bih smarao u redovima u radnji, al srecom bio u prolazu i vidim nema nikoga i ajd. Dosao kuci i ponudi update i odradih i njega. Sad vidim da mi i na wifi radi bez problema.
 
Ako je, ja čekam stable, sve radi dobro, nije žurba...
 
Jel probao neko Betu? Po ovi indijcima sto su review 11 i sto su odusevljeni, ne deluje da je doslo do neke bitne i vau promene.
 
Ništa spektakularno nema, AOD sada radi, i neke sitnice iz A11 su tu.
Ono što ne radi je glasovno pozivanje Google asistenta.Screenshot_20210109-114726.jpg

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
I tako meni problem sa sporim netom se opet vratio. Nista ne radi kako treba. Insta, fejs, google search, youtube. Sve mora iz nekoliko puta refresh dok ne proradi, ma gde god da bio.
 
Kakva su vam iskustva sa telefonom, oće drugar da uzme preko vipa [emoji848],

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Gdje je lokacija proximity sensora, ne mogu da nadjem na netu sliku? Desi mi se da ne drzim dobro telefon, ostane ukljucen ekran, pa obrazom aktiviram razne opcije (iskljucim bluetooth, ukljucim flashlight itd)

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Kupili od Xiaomi-a proximity senzore iz Redmi serije :d
 
Tuga je ako i Oneplus ima primerke sa losim senzorom blizine, mada se nije do sada provlacilo kroz teme. Ako neko nije siguran kako treba da radi, neka uzme bilo koji LG telefon, moze i od pre 10 godina i neka ga pomera po 5-10 cm napred, nazad i u stranu od uva. Displej je ugasen i to tako radi..sta znaci trazenje polozaja telefona i da li sedis ili lezis? No, svako ima proiritete i potrebe, pa mu nesto smeta manje, nesto vise.
 
Instaliraj Oneplus Store aplikaciju, pa pokreni Smart Diagnose iz nje. Ima poseban test za Proximity senzor. Kod mene radi OK, a nalazi se desno od gornjeg zvučnika. Jel' koristiš neku futrolu ili staklo na telefonu - možda oni prave problem?
Pozdrav
 
Imam problem da mi ne rade slušalice kada ih uključim u telefon, inače su od s21+ stare mjesec dana i uredno rade na Samsungu, a nemam nikakve druge sa USB c ulazom da testiram. Ima li neko sličan problem?

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
S21+ izašao pre neki dan, bez slušalica...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma s20+, čitao temu s21 pa mi ostalo u glavi [emoji16]

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ja koristim jeftin USB-C na 3.5mm adapter sa AE, slušalice rade bez greške
 
Gledao sam danas u Vipu ovaj telefon,lepo izgleda.Ako tako i radi uzeću ga iako me PocoF1 još uvek dobro služi.Do marta ću se odlučiti čitajući ovu temu.:sceptic:
 
I ja sam razmišljao o Nordu uz Neo Neo u Vipu. Pošto mi trebaju oba sim slota, da li znate kakva je situacija u Vipu po pitanju zaključavanja slotova? Da li je bar jedan otključan?
 
I ja sam razmišljao o Nordu uz Neo Neo u Vipu. Pošto mi trebaju oba sim slota, da li znate kakva je situacija u Vipu po pitanju zaključavanja slotova? Da li je bar jedan otključan?
simfree su svi od 2017

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Da napisem i ovde deo koji sam napisao u FE temi a tice se Nord-a:

Progutam knedlu kad god uzmem ortakov Nord u ruke i vidim kako radi Oxygen. Ovaj OneUI koliko god je bolji od pokojnog TouchWiz-a je i dalje poprilicno djubre uvijeno u lepu foliju. Animacije teska truba, deluju usporeno i tamo gde treba da zablista (kao sto je povlacenje notifikacionog centra) on deluje kao da se vuce. Da nema 120Hz tek bi se onda videlo koliko je supalj sistem. Dizajn da ne pominjem, jeste bolji nego pre ali jednostavno je klot android i Oxy po meni daleko daleko lepsi od OneUI (a da ne pominjem MIUI i grdni EMUI). Sad gledam 11 beta na Nord-u, ima neka two tone tema, pa ono je milina covece. Jasno je da je sve ovo subjektivno oko dizajna, ali animacije su prosto neuporedivo lepse na Oxygen-u. Cackao sam malo i 8 Pro u Vip-u, kad sam spustio notifikacije i malo prosao kroz sistem, smrzao sam se kako tek radi na 120Hz. Meni je to vaznije nego da palim neku pucacinu i merim da li mi je palo ispod 60fps. Bas me briga za to ako sam sistem koji koristim veliku vecinu vremena ne radi kako bog zapoveda.

Pritom Nord ima ekran malo svetliji od FE, boje su tu negde, negde je jedan bolji negde drugi (uporedjivao sam sa Display test aplikacijom), sto je opet nedopustivo s obzirom da je ovo kao neki budzet flegsip od kompanije koja proizvodi najbolje panele na trzistu. Kamere nisam poredio jer i nema puno smisla, bolji je Samsung, ali je softver i dalje daleko od onog na 5 godina starom Nexusu.
 
Ja sam samo zbo OxygenOS-a i uzeo Nord, na prethodni telefoni su imali izuzetno dobru podršku zajednice (Redmi 1s, Mi4 LTE i Poco F1) i isprobao sam mnooogo romova ali kada sam na F1 probao OxygenOS odmah sam se oduševio.

Inače i ja sam na beti i ispočetka nije radio google assistant, ali je i to proradilo.



Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Je li se sta popravila stvar oko kamere posle update-a i kakva je situacija sa Gcam na Nordu?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno