Šta je novo?

One Plus Nord

Hvala na lepim željama :)
Stigao tel, ali nisam siguran da ću stići da ga dohvatim do kraja nedelje
2020-08-06 13.33.20.jpg
 
Očekivano stanje, nije dostupan na USA tržištu.
1e9d6d1e57743a1400626bb885ef6ee9.jpg
 
Hvala na lepim željama :)
Stigao tel, ali nisam siguran da ću stići da ga dohvatim do kraja nedelje
Pogledajte prilog 288427
Neka je sa srećom! Kad stigneš napiši malo utiske oko ekrana i standardno - baci poređenje stock vs GCam (pošto svi kao najveću manu navode prosečnu glavnu kameru dok su ostale srednja žalost). Takođe, napiši koliko prostora je slobodno zbog onog njihovog sistema sa dve patricije
 
Evo prvih nekoliko utisaka:
- ekran izvanredno dobar (dolazim sa K20pro)
- čim ubaciš drugu SIM, izađe toast da 5G funkcionalnost nije moguća sa dve ubačene kartice (biće omogućeno u budućnosti). Čak i ako disejbluješ jednu karticu - isto je. Morao bi fizički da je izvadiš.
- uputite me gde ima Gcam za Nord (nisam imao vremena da bilo šta tražim)
- tel koristim sa providnom stock maskom koja je došla uz njega. Ivice maske su sa svih strana "starije" od telefona, slobodno ga spuštam na ekran. Malo smeta uz donju ivicu, za gesture, ali se brzo naviknem
- fp senzor izvanredan. Daleko brži i bolji nego na k20pro
- nisam na vreme pogledao slobodan prostor, ovo je kada sam vratio svoje fajlove:
6f0f3813093e041e224ae6026213bb72.jpg


Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Pitanje jedno, zasto si sa mi 9t pro resio da predjes na Nord?
Po meni jedino ekran je prednost.
 
Da li nord isto ima zastitnu foliju preko ekrana? Ako ima eto zasto je otisak prsta bolji , pogotovo ako si na k20pro imao staklo.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Pošto rekoše da će u maloprodaje zvanično doći u septembru, može li se pretpostaviti cena? S obzirom da je u EU oko 400, hrvatska oko 430-440 koliko sam video
 
Da li nord isto ima zastitnu foliju preko ekrana? Ako ima eto zasto je otisak prsta bolji , pogotovo ako si na k20pro imao staklo.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Da, ima, fabrički tako dolazi, i ja je nisam skinuo. K20pro sam koristio i sa folijom, i sa staklom, moj utisak je da Nord ima bolji FP.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Evo prvih nekoliko utisaka:
- ekran izvanredno dobar (dolazim sa K20pro)
- čim ubaciš drugu SIM, izađe toast da 5G funkcionalnost nije moguća sa dve ubačene kartice (biće omogućeno u budućnosti). Čak i ako disejbluješ jednu karticu - isto je. Morao bi fizički da je izvadiš.
- uputite me gde ima Gcam za Nord (nisam imao vremena da bilo šta tražim)
- tel koristim sa providnom stock maskom koja je došla uz njega. Ivice maske su sa svih strana "starije" od telefona, slobodno ga spuštam na ekran. Malo smeta uz donju ivicu, za gesture, ali se brzo naviknem
- fp senzor izvanredan. Daleko brži i bolji nego na k20pro
- nisam na vreme pogledao slobodan prostor, ovo je kada sam vratio svoje fajlove:
6f0f3813093e041e224ae6026213bb72.jpg


Sent from my AC2003 using Tapatalk

Koliko ti prelaz s 60Hz na 90Hz znaci??

Nisam vjerovao da tako puno znaci, prosto je sve fluidno na 90Hz, drugi osjecaj korisnickog dozivljaja..

Zar oneplus ima dvije sistemske particije netko je pisao o tome??


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Pošto rekoše da će u maloprodaje zvanično doći u septembru, može li se pretpostaviti cena? S obzirom da je u EU oko 400, hrvatska oko 430-440 koliko sam video

Ne vredi pretpostavljati ali kad već pogađamo biće kao u Hrvatskoj ili nešto skuplje.

@mad_sam
https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-noobs-guide-to-b-partitions-op6-t3816123
https://www.xda-developers.com/how-...ess-updates-affect-custom-development-on-xda/
 
Poslednja izmena:
Da i mene zanima da li tih 90hz bas toliko znace.
Ja sam imao isto mi9t pro a sada oneplus 8. Meni ne znace bas mnogo tih 90hz. Ne znam zasto, da li je do miui 12 ili ne znam cega. I na op ako ceo npr sajt nije ucitan ima jos kako tog laga, .
Pre nikad sem iphone nisam imao tel sa stereo zvucnicima. Ne bi ni znao ni da iphone ima dok nisam procitao. I rekoh ajd da kupim telefon sa stereo zvucnicima. To mi je bilo bitnije ( jer sam preko foruma stekao utisak da tel bez stereo zvucnika nije tel ). I ok cuje se da ima gore i dole zvucnik. Al da mi to nesto znaci prilikom slusanje muzike ili gledanja videa ni ne primecujem da je stereo. Takav isti stereo moze uz magiskbmodul da ima mi9t pro.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Sad ćemo da vidimo šta je Xiaomi spremio, odnosno šta sprema.

Već su pustili tvit u kojem su spomenuli Nord ili "čekati novi Poco..." tako da je lako moguće da direktan konkurent bude ozvaničen pre nego što se Nord nađe kod nas u zvaničnoj prodaji.
Biće zanimljivo, ako misle da pariraju moraće da predstave telefon koji će u najmanju ruku morati da bude specifikacijska kopija Norda po sličnoj ceni.
 
Nek stave jedan punch hole, dakle jednu prednju kameru i uz MIUI za mene su vec pobedili....

Bice interesantna stvar sto se osvezavanja ekrana tice da poco f2 pro ima 60hz, a neki jeftiniji poco dodje, ako dodje, sa 90hz....

Mada, ako uzmemo nas u Srbiji i nase oglase kao opciju kupovine, Poco F2 Pro je jedva 35-40e skuplji od Norda, a objektivno je ipak u svemu bolji fon, osim sto ima 60hz ekran.
 
Ovaj kao da prenosi finale lige sampiona :D
U GPU delu je bolji dosta SD845, to smo znali, ali CPU je u principu isti, za nijansu bolji SD765.
Realno CPU je dovoljno dobar da se ne oseti bilo kakav lag u realnom radu uredjaja.
 
Ovaj kao kad Rale Simic prenosi plivanje finale 50m slobodno.
 
Kako se pune OnePlus telefoni sa Warp podrškom a sa QC punjačima? Kojom brzinom tada ide punjenje?
Interesuje me zbog punjenja u kolima. Imam neki QC 3 punjač za kola - ima li neko ideju šta da očekujem ako ga nakačim na Nord?
Vidim da postoje i njihovi punjači za kola, ali pored cene :) , ni dimenzije mi ne odgovaraju.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno