Šta je novo?

One Plus Nord

Prica se...
5f5f510f5e81e770d1c5e5d914dacf3b.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ovo bi moglo da bude vraćanje na putanju "flagship killer".
Ako se ostvari.
Ako bude dostupan i kod nas.
Ako budu ove karakteristike.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nikako ovo ne moze da bude flagship a pogotovo ne killer sa ovim socom. Ovo ce da bude sjajan mid range telefon ali nikako ubica
 
Poslednja izmena:
Mislio sam u situaciji u kojoj su perjanice otišle na 1.000+ €, telefon sa ovim karakteristikama i ovom cenom mom lako da postane flagship killer.
Kao 765 je loš čip? Kao, ako nije 865, telefon je đubar?
Ok, može se zvati odličnim mid-range aparatom koji možda pokaže gde treba da se bude sa cenom jače klase.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Intesantan telefon, samo moramo da sačekamo još malo da vidimo koliko će ga osakatiti u odnosu na flagship midele. Naravno i cena će da igra veliku ulogu, pa onda videti da li ovako nešto ili flagship od prošle godine.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju IMX686 sto ce ici u Z i IMX586 koji ide u obican 8 i sedmice? Da li je samo broj MP (64 vs 48) ili ima jos neke razlike, pre svega mislim na autofokus posto na 586 nije bas brz kao recimo 12MP dual pixel senzori.
 
Video sam taj link, tu nema nista konkretno o senzorima, samo poredjenje fotografija sa telefona razlicitih klasa (losija optika, SoC, softver...). O autofokusu ni reci...
 
Smrdi mi na ISOCELL, ne verujem da ce staviti 686 u midrange/flagship killer, a u OP8 stavili 586.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni je nerealno da OP za 330$ ponudi 90Hz amoled, SD765 i jos Sony kameru.

Ako je tacno ovo iz upitnika sve, ta 64MP moze biti samo Samsungova GW1.

Ali opet prodavao bi se taj telefon ko lud verujem, barem tamo za te pare.

Osim ako bas ne idu na to da ovim telefonom uzdrmaju kompletno Xiaomi pa tipa ponude i najbolju kameru za taj segment, 5G, i jos 90Hz.
 
Vidim da stalno pominju pixel 5. Nisam našao temu na forumu, pa evo ovde da pitam. Šta se konkretno o njemu zna?
Datum predstavljanja, cena, veličina itd?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pa isti ovaj cip. Cena oko 600 dolara

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Očekivano - na nivou 855. Upravo to sam i napisao gore.
EDIT - mislio sam na link sa poređenjem dva čipa postavljen gore, ali kolege "uleteše" sa odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Malo se tripujete u vezi SOC-a. Ako je sve ostalo top soc će biti dovoljan za 99,999 stvari.
Meni je super sto je ekran flat a ne zakrivljen kao kod 8-ca.
Jos ako je sony senzor rado bi moj 7t menjao za ovaj
 
765g je vise nego dovoljan za 90% korisnika...radice sve super, cak i igrice...naravno, ako bas zelis da dobijes maksimalan broj fps-a, onda ides na 865... :)
Samo da stave brzu memoriju i da aplikacije mogu da stoje dugo u memoriji i to je to... :)
 
Pa u 8 GB RAM-a će valjda stajati aplikacije u memoriji. Osim ako RAM mgmt u OOS-u nije agresivan kao u EMUI, a primer, pa strelja redom aplikacije kad god mu je dosadno.
 
Ne strelja ništa, Oneplus 6T sa 6 GB radi kao lutka, ako cena ovog Z-a bude korektna taman mogu da promenim ovaj posle 2 godine, više da dobijem nov telefon sa novom baterijom, nego kao neko ozbiljno unapređenje. Valjda će kamere biti korektne, to mi je bitno.
 
Meni je iz ove najave (ko zna šta će biti do kraja) bitna baterija i to što je 765 štedljiviji od drugih, pa neću da gledam svuda gde su utičnice za punjač, nego k'o čeovek da odem na spavanje sa 30+% baterije.
:)
Ali o tom potom, od ove najave do predstavljanja, do eventalne nabavke - ima ovde da bude hiljadarka beskorisnih komentara.
;)
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo ocekivati ni previse, realno...

Cipset, ekran i kamera da budu skroz na mestu za tu ocekivanu cenu, tesko... I po meni je razumljivo da se negde "zalomi", i mislim da bi to ljudi trebalo da prihvate ako bude tako.

Dakle ako za te pare dodje sa Samsungovom kamerom, a donese SD765 i 90Hz ekran, i onda da neko kaze, eee zeznuli su se, trebalo je da bude Sony, mislim da bi bila skroz neobjektivna zamerka.

Dovoljno je pogledati Xiaomi... Ovaj Mi 10 Lite donosi 765 i Samsungov panel, ali zato kamere nisu bas najbolje iz tog segmenta. Onda Mi Note 10 donosi dobru kameru ali zato za tu cenu dolazi sa 730G.

Sad zavisi kome je sta korektna kamera, neko ce reci da to mora da bude IMX, a neko ce prihvatiti i da je ISOCELL sa GCamom dovoljno dobra.

Kako god da bude, ja ocekujem da OP Z ako stvarno bude 765 telefon sa 90Hz da za tu cenu ne moze da omane, bez obzira na kameru.
Jer ce mnogima pruziti korisnicko iskustvo OP uredjaja, za prihvatljivu cenu.
 
Dok on izadje obicna osmica ce da padne na 500e tako da je pitanje sta ce biti bolje i isplatljivije,evo je osmica na oglasima od 580e pa navise
 
Otkud ti to, baš niko u temi nije spomenuo da je nedovoljan.

Napisao je Dule2303 da ne može biti flagship Killer sa ovim SOC,
Zbog toga sam se nadovezao da je procesor više nego dovoljan za 99% stvari.
Inace ako ne bude bio 90Hz ekran onda je to mnogo veća mana nego SOC. Ako kamera bude bila 64MP onda je samsung senzor ako je 48 onda je Sony.
 
Nazad
Vrh Dno