Šta je novo?

Za 500e (domaca radnja) bolje od nekadasnje konfiguracije ?

zimzimbre

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2018
Poruke
586
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Honor 20e
Pametni uređaji
HUAWEI Watch GT 2 Pro
Steam
https://steamcommunity.com/id/zimzimbremain/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Par meseci odmaram bez kompa, zanima me (ranije sam uvek kod madjara, medjutim sada bih radije malo skuplje ali na rate), moze li sada ili jos nije vreme :d da se sklopi ryzen/nvidija kombo koji je bolji od mog nekadasnjeg 4770k/rx570 ? Imao sam i 4770k/1070 po izlasku ali je bio i tada overkill, ali kako su od tada prosle godine, ne pratim vise arhitekturu i nov hardver.

Napajanje imam, ssd imam par komada, kuciste takodje. Estetika nije bitna.

60,000din bi bila granica. Monitor takodje imam. Ja sam skroz ok sa 1080p gamingom i 60hz, uglavnom relax online igranje i vise SP. Ovo je vise za klinku jer je zanima photoshop i premiere koji je super radio na tom haswellu, ali kolko vidim ryzen je sada pogodniji za to. U opticaju su ovi meni najgori Alti Cacak, winwin/gigatron/emmi radnje, nazalost. Pa mozda bih ukoliko taj budzet nije dovoljan, izostavio grafiku ako je nekih 40k moguce da se iskoriste za dobru podlogu, pa kroz mesec-dva nesto preko madjara pazario od grafike.

Ne zanima me jak overklok i vodeno hladjenje, nekih 200-300mhz preko turbo boosta je uvek bio taj neki goal, cak i na haswellu i na onim "easy clock" FX amd procesorima u proslosti.

Ako nije vreme da za te pare nadjem bolje, da sacekam jos :D
 
nećeš verovsti,hvatao bi sad podlednje lagere šta ima kod tih hohštaplera,kupuj ploču za rajzena dok ima,jer sa novim uvozom idu i nove b550 ploče i ogromno uvećanje cena...1600af,b450 ploča,dva stika na bar 2666mhz i ja bi preskočio grafiku sad i uzeo nešto jeftino na oglasima dok ne kane ta kinta pa uzeo kod mađara ili po oglasima 5700(xt) ili tako nešto,sa garancijom.

šta gde ima na jednom mestu da su koliko toliko prihvatljive cene reći će ti neko ko je super u toku (jer grabež je tih ploča)...
 
Ne zelim da pozurim sada, mozda potraje kupovina i 2 nedelje, prvi put ne letim nesto previse.

Budzet je do 65-66000 za plocu/ram/procesor/kuciste/ssd.

Cak i da ima nesto bolje na sta da potrosim pare, ssd moze da ispasta jer imam nekoliko od 128/250gb kod kuce. Grafiku cu u kesu kod madjara kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno