Šta je novo?

''Trik'' kako da stari procesori koji su na ivici bolje rade na youtube

poenta je da se stvara slika da za to trebaju 4 jezgra a ne trebaju.conroe ili kasniji na 3+ ghz je sve što treba.
 
svi ti dual core na ne bitno koliko ghz mogu samo da placu kad im pustis 1080/60fps. dok quadovi isprate to lagano. meni je npr to mnogo bitno bilo.
 
evo ti kolega kačio u temi demanti...po hiljadu puta akceleracija zavisi od gpu-a.
 
Poenta je da je Xeon (za 775) toliko jeftin da treba biti glup i tvrditi da se ne isplati. Ne služi PC samo za gledanje filmova valjda?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
pre bih tekao da je glup onaj ko savetuje ljude da bacaju pare na nepotrebne stvari i to da bi ispali u pravu na internetu...
 
Narucio sam q6600 za 1000 din, ne vredi Xeone nisam mogao da nadjem sa stikerom tako povoljno, bez jesam, a dok narucim stiker i plati se jos jedna postarina onda ebiga..
Tako da ce na q6600 da se proba ona fora sa trakom da mu se fsb podigne na 1333 mhz i da radi do 3 ghz ( bar je tako u video klipu ), tako da bilo mu ga kako mu bilo, nema nazad sada.

Treba jos neko napajanje da se uzme, one krs krseve krsate od po 1000-1500 din, Igmax ( trenutno u kucistu ), Frontier, Deer, MS, Liteon, Premier i slicno necu da komentarisem.
Sta da se uzme u budzetu za ovu konfiguraciju a da bude iole pristojnije od pomenutog ima ovaj neki Falcon FLC-450L koji je opet isto ljuti kinez ali je skuplji od ovih pomenutih da li je ista kvalitetniji ili da jurim neki LC power jeftini ?
 
Falcon ni u ludilu,krš krševa,LC svetlosnim godinama ispred njega.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Pa znam da je krs, skuplji je od ovih standardnih krseva pa reko da nije nesto malo bolji..
Znaci LC Power LC420H-12, ima ih na oglasima mali milion.
 
za to traži neko oem polovno na oglasima,do 1500din,preko ne vredi sem ako neće to napajanje i posle te konfe koristiti.
 
poenta je da se stvara slika da za to trebaju 4 jezgra a ne trebaju.conroe ili kasniji na 3+ ghz je sve što treba.
Ja sam se nadovezao na post Lepog Kokana, gde sam potvrdio da Xeon radi posao neverovatno dobro za uložene pare. Nije neophodan za video, ALI... Ako video nije u standardu koji podržava video karta za akceleraciju, onda PRC (a nije Kina). Sve će opet da radi procesor. A glupo je za 500din razlike rizikovati, pogotovo što Xeon može lepo da se undervoltuje, pa sve bude hladno i tiho. Ovde akcenat nije bio na neophodnom za gledanje YT-a, već na oživljavanju starog računara za male pare. Nek si ti meni u pravu, mene ova mašina odlično služi, i svakome ću preporučiti isto. A nije da nemam jači, brži i bolji komp.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Stigao q6600 nalepio sam mu izolir traku ne bi li mu podigao FSB, iznenadjujuce radi hladno, manje se greje cak od Pentium D 945.
Sada YT moze da ide 720p lagano, sa 1080p opet ima problema, ali opet radi onaj ''trik'' iz prvog posta tako da kada se stavi kursor misa na tab koji je upaljen i 1080p radi lagano onda.

U sustini vidi se da je cela masina brza, mislim brza, meni licno ovo ne bi bilo dovoljno navikao sam da PC bude brz i sa SSD naravno. Ali dobro, kako se raspadao pre, sada je prihvatljivo.
 
lepo sam ti rekao,te probleme rešava gpu sa drajverom sa punom akceleracijom,ovako ste dali 1000 din u komp od 3 hiljade i niste ništa rešili...
 
Kako nije ? Radi 720p dobro i to je vise nego dovoljno za ovakvu kantu sta ce 1080p na monitoru od 17 inca koji ni ne podrzava full hd.. Pored toga sama masina brze radi sve ide brze, otvaranje tabova, surfovanje itd.. Sto nista sa boljom grafickom ne bi bilo, raspadao bi se kao i pre..
Ovako sve radi procesor i to je to, svakako po meni daleko bolje uloziti u CPU nego u GPU u ovom slucaju.
 
isto bi radio i conroe c2d od 400din,ako ne i bolje,to je poenta priče,a prvobitno je bilo samo yt u brauzeru je bitan,a sad je i 720p samo da radi...sve okej,hteo si kvad i tu nema ništa loše već zbog nekog sa strane ko čita temu i u sličnom je problemu.
 
Orchard nemoj da se ljutis, ali ne uzeti kvad za nekih 500 din razlike je nevidjena glupost po meni iz vise razloga. Drugo sto ces videti u slikama ispod da sva 4 jezgra rade, sta rade ne znam ali rade nesto, task menadzer ne laze. I nikada nije bilo samo YT, ne koristi se racunar samo za YT, YT je bio samo primer kako sam nasao da radi bolje na Operi a uglavnom se prica svela sta je potrebno da YT radi na 1080p kako valja..

Uglavnom hteo bih sebe da ispravim 1080p radi lepo na Hromu ! Ono sto sam primetio da ne radi lepo ustvari je bio 1080p 60FPS sto sam tek kasnije video kada sam testirao.

Evo malo slika da se vidi.

Hrom tab 1080p 30 FPS 30-50% zauzece CPU - radi lepo

4JsAhjf.jpg



Hrom full screen 1080p 30 FPS 40-70% zauzece CPU - radi lepo

4JsAhjf.jpg



E seks nastaje kod Opere kod koje ne znam iz kog razloga YT video radi losije, nije tako glatko, i treba vise resursa, cudno jako evo ispod.

Opera tab 1080p 30 FPS 70-90% zauzece CPU - ne radi lepo

iRpIeGv.jpg



Opera tab kursor misa na tabu ( trik iz prvog posta ) 30 FPS 30-55% zauzece CPU - radi lepo

OixyxUD.jpg



Opera full screen 1080p 30 FPS 40-70% zauzece CPU - radi ok, ali bolje radi na Hromu nego na Operi

0tN9AsO.jpg



Hrom tab 1080p 60 FPS zauzece CPU dolazi i do 100% - nema sanse da radi

gjkKLEZ.jpg



Brljao sam po netu da vidim koja je konfiguracija minimum za 1080p i vidim razlicite komentare tako da nekima sa slabijim konfiguracijama radi dok nekima sa boljim ne, sto me jedino dovodi do zakljucka da zavisi od vise faktora ne samo od konfiguracije, od sistema, od pretrazivaca, od toga koliko je sistem star i zacepljen sa koje cim i tako dalje.

Sustina je da 1080p 30 FPS u ovom racunaru moze da radi u Hromu lepo, sistem je svez.
 
Pasivna hd6450 i ima da radi sve ko po loju, bez obzira na procesor. Samo što ako je krdža od procesora sve ostalo ostaje spooooroooo

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Hmm, da li je ovo tacno da trosi 18 Watts ?
 
CPU: Core 2 duo E6850, GPU: Radeon 3850HD , Windows 10 ver. 2004, full HD monitor, 1920x1080

1080p 25 fps

Chrome 1080p, CPU and GPU usage.jpg

1080p 60 fps

Chrome 1080p, 60 fps, CPU and GPU usage.jpg

Može li neka opzimizacija video drajvera da pomogne i kako?
 
Poslednja izmena:
životinjo, svaka čast na apgrejdu, pusti ti orčarda i njegove predrasude. u zdravlju da te služi mašina.

razmisli i o instalaciji win10 ltsc operativnog, jer je u njemu sve hardverski akcelerisano (nesrećan termin, znam, ali boljeg prevoda nemam)

ukoliko mučiš muku sa win10 drajverom za grafiku iz g31 čipseta, skini ga sa sledećeg linka
https://cloud.mail.ru/public/Ajwn/2amL1kSx3
(pre instalacije , desni klik, pa "resolve compatibility issues" i izabrati windows8 kao sistem na kome je pouzdano radio)
provereno radi na w10 x64

time ćeš da rešiš sve postojeće probleme.

@Intuite

pretpostavljam da si instalirao legacy driver sa AMD sajta za hd3850.
https://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.4_legacy_beta_vista_win7_win8.exe

takođe ćeš za w10 morati da desnoklinkeš, pa "resolve compat... issues" i izabereš win8 kao pouzdan.

ako to ne pomogne, možeda je problem u kodecima, skini za to k-lite mega pack i instaliraj motikarski, next, next...

inače - UVD2 (koliko se sjećam) na hd3850 ne podržava hardversko dekodiranje novijih formata od h264, tako da će to raditi CPU
 
Poslednja izmena:
Nema kod mene nekih baš problema, 1080p@ 60 fps: 70-80% zauzeće procesora i 33% zauzeće GPU.

Bilo bi lepo da je obtnuto, da je CPU 30-tak procenata. Na takvu nekakvu eventualnu optimizaciju sam mislio. :)


Inače drajver je iz desetke, AMD 8.970.100.9001 Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher.
 
Poslednja izmena:
Skini linkovani drajver sa amd sajta, instaliraj ga kako je opisano. I primetićeš razliku.
 
Hmm, da li je ovo tacno da trosi 18 Watts ?
Da, jer je slabašna za igre, ali dekodiranje videa nema puno veze sa sirovom snagom GPU-a, tj čak slabije kartice novijih generacija bolje melju video od starijih aždaja.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
@Intuite koliko ti je megabajta ta 3850 ?

Uzeo sam HD3650 512 mb za 700 dinara.. buduci da monitor nije full HD, nadam se da ce raditi lepo za YT u kombinaciji sa ovim q6600.

@lepi kokan nisam nikada do sada imao WIN 10 jos uvek sam na 7, ali vidim da je ovo neki ltsc navodno optimizovaniji i brzi..
Kako da za njega nadjem drajvere za cipset i ostalo kada nema za ovu G31M-S plocu ?
Smatras li da ce bolje i brze da radi nego 7 sa 2GB rama, q6600 i hd 3650 ? Vredi li da se cimam ?
 
Da, radice brze. Cak je i osmica (tacnije 8.1) za nijansu bila brza od sedmice.

Ne treba ti nista od tih drajvera. A samo posebno skini sa AMD sajta drajvere za graficku.
 
Nema AMD drajvera za Win 10 za HD3000 seriju. HD5000 serija je kako-tako poslednja sa drajverima za Win 10, i to su drajveri iz 2015-e.

Može da se "fejkuju" i naguraju custom drajveri (probao sam), ali nisam uspeo da namestim da svuda radi akceleracija. Tako da, ono negde dobiješ, negde izgubiš.
 
Poslednja izmena:
radi u jutjubu,samo treba paziti tj isključiti da windows sam gazi drajver,pošto taj wddm koji skine je 'noviji' a on služi samo da baci sliku.
 
ima drajvera, pročitajte iznad post br 50, od moje malenkosti. rade perfektno na win10.

to važi i za legacy HD serije (2000, 3000 itd) i za gma3100 od intela. pročitaj post pažljivo i teraj mile, volove na rajcu.
 
To je ono što rekoh. Rade polovično.

Neće raditi i akcelerisati Photoshop, DaVinci Resolve, Premiere...

Ali za yt i surf cenim da je dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno