Šta je novo?

LC POWER Cosmo Cool LC-CC-95

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
Kako ide montaza jel kao i na AM3?

Hvala.
 
Da li je LC-CC-85 ok izbor za i5 6600? Nisam imao problema sa temperaturom ni sa stock coolerom, ali vremenom je postajao bučniji, tako da ga mijenjam isključivo zbog toga. Po ovom testu sa YT-a tiši je i od Intela.

 
Ako ti je za buku, uzmi lepo neki od 120mm modela. CC-120 je jeftin i definitivno bolji od Intelovog...nije ni on naročito tih ali opet bolje od stock ili manjih modela, plus jeftin.
Ako možeš, imaš opciju da uzmeš nešto malo skuplje i kvalitetnije pa ga iskoristiš i kad budeš apgrejdovao...sve zavisi od tvog budžeta.
 
Ako je CC-120 skup, a nije, bolje od tog cc-85 uzeti samo malo skuplje LC-CC-94 ili LC-CC-95

 
Bojim se da CC-120 fizički ne može stati u kućište, doslovno se radi o milimetrima, tako da ne bih rizikovao. Šta mislite onda o CC-100?
 
Koje kuciste? Mozda da pogledas neki top-down kuler, Scythe Big Shuriken 3 ili sl.
 
Bolje CC-95 jer će lako naći 92mm ventilator da zameni ako treba.
 
To odgovaras na moj post ili?
 
...Scythe koji sam naveo kao primer je 120mm vent, ne razumem kako je lakše naći 92mm vs 120mm
 
Pitanje je koliko bi bio bolji od LC-a...LC ima dosta veću površinu i masu za rasipanje toplote.
Zavisi od loada, kućišta, protoka vazduha...
A zamena ventilatora se odnosila na 92mm vs. 100mm na CC-100.
 
MS Blue Monster je kućište. Ovaj Scythe je dosta skuplji od pomenutih LC, a ne daju mi se neke velike pare za kuler koji zapravo i nije bio nužda. Sve manje igram na desktopu, tako da CPU veći dio vremena nije pod nekim opterećenjem. Što se tiče zamjene ventilatora, ne brine me pretjerano, najbitnija je efikasnost, odnosno tišina u mom slučaju.
 
Moze preporuka za "kuler" za 10400 ali za kuciste koje jede do "140mm" visinu hladnjaka ? Bitna je SAMO tisina, iz nekog meni nepoznatog razloga box se ponekad cuje ko turbina. Ako je moguce da je montaza bez backplate (kuciste nema rupu a plocu smo jedva uglavili u kuciste i ovako)/
 
Uh...ne verujem da ćeš moći bez backplatea. Možda i može ali da se skarabudži nešto...po meni, nije vredno cimanja i rizika. Otkači lepo ploču, ne moraš skroz da je vadiš, samo koliko da zavučeš ruku iza da pridržiš backplate (ili podmetneš nešto meko ispod dok ušrafiš "nosač" kulera)...

Što se kulera tiče, verovatno ti je najbolji izbor Thermalright Silver Arrow 130 (ako ga nađeš), Noctua U9S, eventualno Noctua C14S sa fanom ispod (možda može i fan odozgo, to je 142mm) ali zavisi od kućišta...
Pošto su Noctue skupe, imaš hrpicu jeftinijih ( i bučnijih) alternativa: Arctic i13X (Intel only), Deepcool Gammaxx 300, Cooler Master Hyper TX3 EVO, LC Power LC-CC-100, iz HU Cryorig M9...
Od pomenutih mi najbolje deluju Arctic, Cryorig i LC.
Koliko sam primetio, Gammax ne zahteva backplate, pa možeš da probaš sa njim...samo proveri da li ima mount za socket 1200.
 
@isnogood

Ima samo 2 extra "tower" kulera za <140mm, Thermalright Silver Arrow sto kolega spomenu iznad, i Thermalright Assassin King 120 Mini. Silver Arrow je lakse naci (ima ga na nemackoj i poljskom amazonu. Od palacinki, gore spomenuti Noctua NH-C14S i Be Quiet! Dark Rock TF. @jurodivi , nije 142mm C14 odozgo, 115+25=140mm je , tako da staje sigurno.

Ako je mnogo kinte, samo zelis buku da smanjis, SilentiumPC Spartan 3 Pro RGB HE1024 ,cak i Cooler Master H410/411 serija kod nas Scythe Big Shuriken 3 je extra, Phanteks PH-TC12LS, Jonsbo CR-701 RGB

Ako uzimas samo iz domacih firmi, onda silazno u ceni su 7500din(NH-D9L, NH-L12S), 7000din (NH-L9x65), 3385 din (Hyper 411R), 3100din (Hyper 412), 2799din (SilentiumPC Spartan 4 EVO ARGB) A performanse u domacim su NH-D9L > Hyper 412/411R > NH-L12S. (cooler mater je odlican odnos cene performansi/buke, samo sto ne moze lako da se zameni ventilator, jedino sam najlonskim vezicama/zip-ties)

Jedina 2 koja nadjoh u domacoj firmi koji idu na push-pin i ne mora da se vadi maticna su Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 (5000din) i Deepcool Gammax 300 (3000din). Gammax je najverovatnija najbolja opcija, kao sto kolega iznad rece i takodje je negde u sredini po performansama/buci.
 
Poslednja izmena:
C14s staje, ovako ili onako, ali nisam uzimao u obzir top-down kulere jer ne znam koje kućište ima...džaba onoliki kuler ako je zalepljen za stranicu i nema odakle da uvlači...
 
Kuciste je fractal design core 1000 ako nesto znaci
 
Staje sve bez problema, Deepcool Gammax 300 je najbolja opcija
 
poslao mail microsistemsu samo oni imaju posajtovima...pa ako se jave to je to...ako ne tx3 evo.
 
Nazad
Vrh Dno