Šta je novo?

Laptop nece da spava (S3)

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Naslov, novi laptop nece da ode u sleep. Ugasi ekran ali sve ostalo ostane ukljuceno.

Koristio sam komandu powercfg -a da proverim i na staroj masini dobijem ovo:
Kod:
C:\WINDOWS\system32>powercfg -a
The following sleep states are available on this system:
    Standby (S3)
    Hibernate
    Hybrid Sleep
    Fast Startup

The following sleep states are not available on this system:
    Standby (S1)
        The system firmware does not support this standby state.

    Standby (S2)
        The system firmware does not support this standby state.

    Standby (S0 Low Power Idle)
        The system firmware does not support this standby state.

Na novoj sve isto, ali S3 pise da nije podrzan, svrstan je dole medju ovima koji nisu avaliable, tako da svaki put kada mu dam da spava on ode u "Working state". Sta je mogu da uradim povodom ovoga? Glupo mi je sto ostaje ukljucen jer onda napaja sve periferije, ispusta zvuke, sta sve ne radi, a s druge strane ne gasi mi se...
 
Koji je model laptopa? Da li si proverio BIOS?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Udji u BIOS i vidi tamo sta je i kako podešeno, može biti da nešto nije uključeno.

Takvo ponašanje nije normalno, moralo bi da radi bez problema.


Kod mene je problem, npr, što često imam nedostatak prostora na hard disku, na mom laptopu iz 2018 godine. Pošto imam 20 GB memorije, ako imam manje od toga slobodnog prostora na C particiji, neće da ide u sleep mod, već mora uvek da imam 20 GB free space za to.
 
Proverio sve, u BIOS-u nema nista, ali izgleda da je ovo buducnost. Naima ovo je "feature" koji se zove "Modern Standby" https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/device-experiences/modern-standby sa ciljem da laptop postane telefon. A za korisnike koje ovo ne interesuje i hoce normalan sleep mode, je**te se, rece Microsoft. Ima ga na pojedinim uredjajima i sve ce ga vise imati. Nista onda idem u hibernaciju svaki put.

"Modern Standby is available for both Windows 10 desktop and Windows 10 Mobile.

Switching between S3 and Modern Standby cannot be done by changing a setting in the BIOS. Switching the power model is not supported in Windows without a complete OS re-install."
 
Ima windows problema sa sleep modom, vidi da li je fast start uključen, to ume da napravi problem. probaj i Hybrid sleep.
 
Nazad
Vrh Dno