Šta je novo?

DDR4 memorija nova-problem!?

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav....
uzeo sam pre 10ak dana. 2x8GB DDR4 memorije na KP od clana koji je ok, sve pozitivne ocene. Kaze da njemu rade na R7+Aours B450...

E sad, nisam imao sve komponente da je probam, stizale u delovima.Danas je definitvno sve stiglo i dva. kompa, oba su R5 1600.
Probao sam jednu mem RGB i radi Kingston neki, ubacim ovu iz naslova, kuler vrti ubrzano i ne popusta, nema slike, nema nista.
Ubacim u drugi slot, isto, ubacim obe, isto... nisam u iste slotove a i kad sam jednu bocnu iato se desava. Ne znam da li je ispravna ili ne, da li je podrzana ili mozda nije.
Da ne gresim dusu, bile su fabricki upakovane, nove sa onim logom i nalepnicom netaknutom.

Memorija je ova sa slike a tacan opis je ovaj....

2-Power 8GB DDR4 2400MHz CL17 DIMM Memory memory module MEM8903B




57984147b6a1a2fcd81d7cf4645130a3.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Radi samo jedan modul na DIMMA2 i DIMMB2.
Na DIMMA1 i DIMMB1 ne rade ni jedan ni drugi modul....
Kada se ubace oba, vrti se kuler, pojacano radi i nema ni ton ni slika :)
Na DIMMA2 i DIMMB2 jedan radi(taj valjda koji je ispravan) a drugi nece. Znaci definitivno je jedan modul felerican!?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Opet si kupio neku katastrofu :D

Uradi update biosa za maticnu plocu na poslednju verziju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Opet si kupio neku katastrofu :D

Uradi update biosa za maticnu plocu na poslednju verziju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Hmm [emoji3] javljam posle podne kad stignem.
Reci mi samo, mislis li da. bi to mogao biti problem, cudno mi je da. jedan modul radi, drugi ne.... cak i na isto mestu?
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Resetuj CMOS prilikom svake promene štapa ili mesta, za svaki slučaj ako ih BIOS ne prepoznaje odmah i amo pamti staro stanje.
 
Poslednja izmena:
Da li si cistio kontakte na modulima? Desava se oksidacija i na novim modulima od stojanja i vlage.
Iskreno nisam, nove sam dobio. Ja. sam ih raspakovao. Cime ih cistis?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Čist papir za štampač ili fotocopy.
 
Traži reklamaciju.......
 
proveri ti da li si dobro ubacio memoriju u slot, 99% da nije legla u ležište
 
I ja imam slican problem na b450 Tomahawk Max. Koristio sam dva stapa Patriot Viper Steel 3200mhz cl16, dual channel , sve radilo.
Dobijem onda dva nova Patriot Viper Steel 3733 mhz cl17, ubacim oba ,upali se komp nece nista da pokrene, samo vrti, al bez ikakve slike.
Probam sve kombinacije na svim slotovima i sa ova dva od 3200mhz, samo jedan 3733 stap nece ni u jednoj kombinaciji da radi.
Dakle jedan stap 3733 radi, taj stap 3733 i jedan 3200 rade zajedno, al dva stapa 3733 ne rade, kao ni drugi stap 3733 ni sam, ni sa 3200.
Jel sigurno felerican ili mogu jos nesto da probam da uradim, tu sam nesto duvao cistio , al ne vredi?
 
Poslednja izmena:
apdejt pa reset biosa pa samo taj sporan,pa na drugu ploču poželjno intel...ako si uzeo onlajn i nije ti isteklo 14 dana samo vrati i uzmi drugu.32gb ti treba za?
 
Ne treba mi 32, 16 mi treba. Nego sam bio narucio od prodavca sa kp ovaj od 3733mhz i on mi greskom poslao ovaj od 3200mhz, pa mi tek sad stigao ovaj od 3733, al jedan stap ocigledno ne radi.
Bios mi je na poslednjoj verziji , msm ajde da oba ne rade, nego ovaj jedan rade sve normalno iz prve, ovaj drugi ne moze nikako nista da se pokrene, svetli mi dram lampica na ploci, kad god ubacim ovaj drugi stap.
Rekao sam mu prodavcu, pa ce mi valjda zameniti, samo sad treba opet da cekam.
 
Nazad
Vrh Dno