Šta je novo?

Problem posle reinstall win 10 - ne pokreće install fajlove, ne raspakuje na desktop

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,222
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sinoć sam reinst Win 10. Međutim, od starta imam problem da:

- neke instalacije neće da pokrene, izbacuje NSIS - Error Launching Installer

Takođe, kada nešto hoću da raspakujem na desktop - neće. Izbacuje cant create folder.

Neke instalacije rade-

Kada prebacim file u root c-a npr, instalira normalno ili kada ekstraktujem isto negde van desktopa - i to ide normalno.


Jedino što mi pada na pamet je putanja desktopa koja je možda malo zakomplikovana time što sam u procesu instalacije kao user name uneo "ime prezime" sa razmakom i ić na kraju pa je to na neki način zbunilo win u pravljenju/izvršavanju putanja. Ne znam šta drugo, to se dešava sve pola sata posle reinstalacije.

Poenta je da me to jako nervira.. Win sam i reinstalirao jer mi je bacio plavi ekran par puta i bilo je još nekih bagova, nije win update radio pa sam se morao zezati sa registrima i nekim glupostima svaki put kada update-ujem, itd, itd. Svakako ga nisam reinstalirao da se zezam sa ovim glupostima, tako da sam na ivici da opalim proces još jednom, ako ne nađem rešenje. :)
 
Napravi novi profil sa administrator privileges.
 
Jedino što mi pada na pamet je putanja desktopa koja je možda malo zakomplikovana time što sam u procesu instalacije kao user name uneo "ime prezime" sa razmakom i ić na kraju pa je to na neki način zbunilo win u pravljenju/izvršavanju putanja. Ne znam šta drugo, to se dešava sve pola sata posle reinstalacije.

Dobro misliš, nikad ne koristiti ć,č,ž,đ pri kreiranju usernamea, jer onda je putanja c:/.../petarpetrović/desktop/ , pa neće ništa da otpakuje na desktop. Imao sam isti problem.

OnePlus 6T via TT
 
Hvala momci.

Ono što sam uradio je da sam promenio to Ć u C u netplwiz win aplikaciji ali se nastavilo, samo se napravio novi profil.

Ako napravim novi profil sa administration priviliges hoće desktop ostati isti?
 
Hoće ako je administrator.
 
Bio je administrator, ali nije imao sve ikone kao admin.

Nebitno, odradio sam sve ponovo, nervirale me neke stvari, pogotovu što je CS počeo opet da me *mjau**mjau**mjau**mjau* sa nekim porukama da mi nešto ometa VAC ali ne zna šta pa me preventivno valjda kikuje iz igre. Napravim ace, double kill u dve runde, i posle drugog killa me kikuje, odlepio sam. :D

Kako god, za sada je sve ok, kuc kuc.

I ako mogu da preporučim amazon windows premium temu koja je trenutno free, ne znam da li i inače, izgleda perverzno dobro.
 
Сличан проблем.

Инсталирао сам W10, е сад имам разних проблемчића.

Нисам могао да покренем инсталацију драјвера за Epson sx125, не може да отпакује .exe фајл.

Кад сам некако успео да инсталирам само скенер, не може да га покрене са десктопа, него само из старт менија.

Скениране фајлове не може да сачува јер немам дозволу за то.

Скриншот win+prtScr не може да сачува скринове.
Још неке програме неће да инсталира.

Софтверско ресетовање подигне систем, али кад треба да уђе у Виндовс црн екран.

Како решити проблем, Виндовс је свеже инсталиран.

Е, да, ставио сам ћирилични назив рачунара.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno