Šta je novo?

GTX 2070 Super

orfanela

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2017
Poruke
30
Poena
50
Sklopio sam nov racunar sa Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Gaming OC, b450 Tomahawk Max, ryzen 3600, Seasonic Core GM 650W i imam 60hz monitor.
GPU pri vecem opterecenju ima coil whine , cim pokrenem msi Kombustor i uzasno me nervira.
Cackao sam MSI Afterburner i vsync, moze malo da se smanji al i dalje postoji. Recimo ako ukljucim vsync u nvidia control pantel, manje se cuje.
Kad pokrenem stress test sa vsync on i kad u testu Tesselation podesim na X4 vise se ne cuje, al vidim da tad opterecenje opadne sa 200w na 60w.
U igricama se uglavnom cuje, za default podesavanja, ako smanjim detalje moze da se eliminise.
Zanima me dal je do graficke do napajanja, jel ima neki servis u Beogradu gde bi mogao to da testiram.
Jel postoji neka solucija za to ili da iskoristim garanciju i sta da menjam?
 
Resenja nema, ako se ne varam, neka potvrdi neko strucniji. Sto se garancije tice od toga nema nista osim ako nisi kupio online i imas rok 14 dana da vratis.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako se čuje od grafike, onda je grafika...
Ne škodi da se proba sa drugim napajanjem a ni sa zamenom/reklamacijom, pa ako prođe prođe...
 
To se meni desavalo na 60Hz monitoru, a fps u igri bude daleko visi i vsync je off. Zvizdalo i pistalo. Sad je na 144Hz monitoru nestalo, a i stavila sam jace napajanje. Znaci vsync grafu kao da stavi u idle, hladna je, fps je 60 lock, nema tearinga i to je to, dok je bez njega forsira na max.
 
Jel ista graficka?
Jel si prvo monitor zamenila pa je nestalo ili istovremeno monitor i napajanje?
I ja kapiram da je neka kombinacija monitora i napajanja.

Sad sam testirao i zakljucio sledece:
Recimo ako mi je gpu na max loadu, onda zujanje samo zavisi od broja fpsa, recimo u stress testu kad menjam Tesselation , x4 sto je najmanji nivo detalja i daje mi 250 fpsa zuji ko nenormalno, na x32 najveci nivo detalja, dobijam 30 fps al nema zujanja.
Al ako fiksiram fps na 60 , onda zujanje zavisi od gpu loada, recimo za 60fpsa x4 gpu je na 20% snage i nema zujanja, dok za x16 60fps gpu je na 70% snage i cuje se zujanje.
Dakle kad je gpu pod maksimalnim opterecenjem zujanje samo zavisi od fpsa, manji broj fpsa manje zujanje. Ako fiksiram fps na 60 onda zavisi od opterecenja, vece opterecenje vece zujanje.
Kad smanjim power limit onda eliminisem zujanje, al i izgubim fps, tako da tu negde treba naci optimalne vrednosti.
Nadam se da sam jasan i da nekog uopste zanima ovo.
 
Imaš 3 toka u kojem se situacija može odvijati.

1. Grafika je takva i pomiri se sa time (ne potpada pod osnovu za reklamaciju, mada nije nemoguće da korektni PC shop-ovi hoće da zamene za drugu koja manje cvili ili ne cvili uopšte)
2. Grafika će se "razraditi" i cviljenje će se smanjiti i nestati posle mesec-dva
3. Bolje napajanje koje će bolje da filtrira/daje stabiliniji napon ka grafici = manje ili skroz nestajanje cviljenja tj. coil whine-a

U principu, zavojnice (koje se i čuju) moraju više da rade pri većem opterećenju i samim tim i čuješ taj zvuk kojeg čujeg.

PS: Nije do monitora.
 
Poslednja izmena:
Jel ok po graficku ako je drzim na 60% opterecenja, tad se ne cuje, a performanse su mi skroz ok?
Ili bolje da je ostavim normalno da radi i cvili u nadi da ce evenutalno nestati zvuk?
 
Jel ista graficka?
Jel si prvo monitor zamenila pa je nestalo ili istovremeno monitor i napajanje?
I ja kapiram da je neka kombinacija monitora i napajanja.

Nije ista, 1070TI je, mozda najbolja izvedba msi gaming. Jesam prvo monitor zamenila ali sam poprilicno sigurna da je napajanje u potpunosti resilo ovo. Jeste i do power limita i svega po malo.
 
Obrati pažnju da li je CW od grafe ili napajanja. Meni je bilo do napajanja, na raznim grafikama je sviralo stalno. Zamenom sam rešio problem. Inače GB je imao tih problema sa ranijim grafikama koliko se sećam...
 
A kako to da proverim. Zamenio bi napajanje, koje mi preporucujete. Dal je bitnije da uzmem napajanje sa vecom snagom ili da je kvalitetnije (mada i za ovaj seasonic core sam cuo da je kvalitetan, a pisti).
Sta mislite o NZXT digitalnom napajanju?
 
Corsair , zavisno od budzeta, od CX550m pa navise, RM650x itd. Ukoliko ti je bitna tiha grafika, probaj da zamenis za WindForce edition?
 
Poslednja izmena:
Pa ova moja je windforce edition. Grafiku necu menjati, ne podleze zameni , tako da mogu samo napajanje.
 
Mislio sam na ovu WindForce : https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2070WF2OC-8GD#kf Ali posto neces menjati karticu, probaj napajanje, u svakom slucaju bolje napajanje ne skodi. Razumljivo je da je covek razocara kada misli da kupuje premijum proizvod, a ono sve delovi od par centi kod svih proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno