Šta je novo?

Honor MagicBook

Laks96

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2018
Poruke
168
Poena
70
Pozdrav ljudi, vidim da nema teme, pa rekoh da otvorim posto je rec o stvarno zanimljivom laptopu za lepu cenu.

Honor Magic 14 i 15 modeli.



Sta mislite da li vredi cekati novu generaciju serije 4000 procesora ili uzeti ovako nesto kao magicbook?
 
Slušajući recenziju nisam čuo da li je moguće dodavanje još jednog Sata3 ili M2?
Kako sam razumeo dostupnost ram-u nije moguća i da je 2x4GB, da li je to zalemljeno na MB?
 
RAM je zalemljen i moguća je samo zamena ssd-a pošto poseduje samo jedan m.2 2280 slot.
U pitanju je rebrand Huawei Matebook D modela.
 
Pa ok je u svakom slucaju, mozda je jedino cudno sto su oba rama zavarena. Mada sam video da neko u americi nudi da se i to odlemi.
 
Bas odgledao par testova i ako je 4000 serija stvarno ovako dobra, onda ce to biti odlican deal. Sto se tice Honora, zalemljen RAM je minus, ali valjda zbog toga i postize bolje performanse nego laptopovi na istoj platformi. Svakako treeba sacekati jos koji mesec, mislim da ce i sam Honor izbaciti novi model PRO koji vec postoji u Kini. Kapiram da ce biti na novoj ryzen platformi za Evropu i ostala trzista.
 
Sobzirom da u pretprodaji do 16.tekoućeg meseca uz laptop se dobija i Honor MagicWatch 2 i da ako se oslobodiš njega laptop izađe za nekih 50k.
Stvarno ispada dobra kupovina.
 
Da, u to nema sumnje, za 50k se dobija odlican laptop. Specifikacije nisu neke ludacke, ali je odlicno uklopljen i izvlaci se maksimum iz svega i po onome sto sam video bolji je od svakog drugog laptopa koji koristi ryzen 3500u platformu. Odlicno optimizovan laptop.

P.S. pregledao sam onu njihovu prezentaciju. Honor Magic PRO stize sa 16.1 inch dijagonalom, 16gb rama, nvidia mx350 grafikom i intelovima 10te generacije i5 i i7. Najavljena cena za Evropu je 770e za i5 i 835 za i7. Videcemo koliko ce biti kod nas.
 
Interesantna stvar - MagicBook 15 ima znatno slabiju bateriju nego 14 (42Wh vs. 56 Wh). Razmatram kupovinu četrnaestice, pa sam naleteo.
 
Nazad
Vrh Dno