Šta je novo?

Problem sa napajanjem (nadam se)

Vladimir2101

Poštovan
Učlanjen(a)
01.01.2018
Poruke
757
Poena
80
Pozdrav kolege,
Dok sam spavao,nestala je struja u zgradi. Probudio sam se jutros i odmah sam ugasio prekidač na produžnom kablu. Struja je došla pre nekih sat vremena,sačekao sam oko 15ak minuta da se stabilizuje sve. Upalio prekidač te pokušao posle minut dva da upalim i računar,medjutim neće. Pokušavao sam sve,izvadi kabal isključi napajanje,drugi kabal. Pokusao sam da upalim bez ikakvih komponenti,samo sa onim 24 pinom ubodenim u matičnu. Ma kakvi,ništa ne uspeva. Vadio sam bateriju i drzao minut da ispraznim kondenzatore medjutim opet ništa. Ima li kakvog saveta/rešenja? Napajanje je neko Raidmax Cobra 600w (80 bronze)
Hvala svima!

Edit: Takodje sam i otvarao napajanje da vidim da nije nešto nabubrelo itd... Sve je okej

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada upališ napajanje na prekidqč na njemu pojavi li kontrolna lampica na MB?
Kada si otvarao napajanje da li si gledao osigurač?
Jesi li pokušao da upališ PC na drugu utičnicu u drugoj sobi, da ti nije sklopka izbacila na osiguračim pa nema faza?
 
Ne pojavi se. To sam najvise i gledao na tim Led debug lampicama. Pokusao sam na 3 utikaca u 3 razlicite sobe i sve je isto. Prikljucio usisivac na te uticnice i radi... Osigurac sam proverio i deluje okej,nikakvu sumnju nisam imao.
Jedino sto sam zapazio je to da do sad svaki put kad sam cistio racunar da je nakupio prasinu na mrezici. Poslednja dva puta nije,verovatno da ventilator nije radio pa nije ni mogao da prikupi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li si primetio da tvoja MB ima kontrolnu lampicu kada se uključi taster na napajanju (bez da se upali PC), da li si siguran da je tako?
Ako je tako, znači da napajanje ne daje struju, možda da skineš svoje napajnje i probaš ga kod nekog drugara na njegovom kompu.
 
Siguran sto posto da ima(lampice te). Upalim prekidač na napajanju,medjutim ništa,nit svetli nit išta... Probam da upalim računar takodjen ništa .U pitanju je b450m bazooka v2. Pokusacu veceras kod burazera na napajanju. Samo se nadam da se nisu neke druge komponente zeznule

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da... Napajanje je problem. Probao sam sa drugim napajanjem i radi sve okej. Sad je pitanje da li poslati napajanje na pregled neki ili zameniti odma novim?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ako imaš garanciju reklamiraj,ako ne bolje kupi odmah novo,i nije zgoreg ovaj put bar klasu iznad.
 
Da, na napajanju se ne stedi. Dobro napajanje traje 7,8 i vise godina.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Aha,nisam sad u mogućnosti da drešim kesu za neko dobro i kvalitetno napajanje a potreban mi je računar. Odneću kod mnogohvaljenog Mladena pa da vidim.
Hteo sam i da pitam,uzeo bih kuler neki 120mm. Imam stari TT 1225 ali je problem što ima 3 pina dok ja na mb imam sa 4. Ima li tu kakvog rešenja ili da uzmem neki novi (sa 4)?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ne bacaj pare na to ako radi,ako je bučan skini menjual od ploče i vidi jel' ima i na kom headeru kontrolu venta i podesi po ukusu.sem ako je osigurač u napajanju (a čisto sumnjam da ga taj raidmax ima) nema tu lakog i pouzdanog rešenja,i rizikuješ ostatak komponenti...

kvalitet ne mora da bude skup,naleti svašta po forumu a novo je bilo ono gigabyte pb po domaćim prodavnicama za ne strašan novac,uzeo sam i znam za bar 4-5 komada i svako radi odavno kao sat.
 
Da,izgleda cu uzeti onda novo neko(ili na kp). Preporučuju ovih par drugara sto su se raspitivali kod nekog servisera Lc power 600w. Medjutim smatram da je to obicno smece od napajanja. Možda neki cooler master?
A što se tiče ventilatora,radi on nego ne mogu da ga povežem na maticnu. Jer je ventilator 3 pin a na maticnoj imam samo 4. Pa sam pitao za to,je l ima neki adapter i je l se isplati to

Edit: Od komponenti imam sledece
Ryzen 5 2600
Gtx 1070
8gb ddr4
Tacno je to sto kazete da ne treba da se zajebavam sa napajanjem

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako je standardan konektor na tom ventilatoru,može da se poveže i samo jedan i ispravan način plastika dopušta.takođe,nešto mi je čudno da nemaš baš ni jedan 3pin header na ploči,mislim jesam se svakakvih OEM nagledao pa i da nemaju sem cpu fan i sa nestandardnim,ali su šanse za tim minimalne...

napajanje sam ti napisao koje da potražiš,ima i tema na 'šta da kupim' podforumu sa standardnim favoritima i kako se kreće situacija čega ima čega ne...
 
Најчешћи квар у ситуацијама када нестане па дође напајање је велики напонски пик а зна да буде и фазни напон. Ако је дошло до тога, електролитски кондезатор (највећи на плочи, за напон од 400V) обично се на врху надује у полулопту што значи да је он проблем. Не пегла напон и због тога не ради напајање. Поред њега можда је још нешто страдало.
У сваком случају, ако је напајање квалитетно, вреди га дати на сервис неком вичном за те ствари.
Ако је из неке јефтине серије, не вреди на њега бацати ни новац ни време.
 
Pa nisam siguran u koju bih ga kategoriju svrstao. Raidmax Cobra 600w 80+ bronze.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Djubre kategorija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hahahahahahaha al se ismejah. Vazi vazi,gledam sad neko sto je kolega rekao gigabyte 650pb ili seasonic core gc 650w

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
nije baš đubre,to je pre rezervisano za one ms industrial i sl kucajuće bombe (jedino napajanje koje sam svojim očima video da gori) ali nije puno daleko...super si prošao ako je samo skviknulo,svaka mu čast i baš te ispoštovalo,ali ne treba izazivati sreću...
 
Rešeno. Hvala svima na pomoći
5a40e6ab9c1c284cb29678d326334336.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dobro je to napajenje
 
Проблем са напајањем, ради кулер на процесору и један на кућишту, на напајању и графици не ради. Компјутер се не пали. Ови вентилатори раде када је угашен комп.
Значи да је вриснуло напајање? Негде је пробио.
Како се беше проверава исправност напајања са лицном?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Spojiš zelenu i crnu žicu. Upališ napajanje na on/off switch.
 
Таман да проверим још једном и скинем конектор прорадило је. Ја сам сигурно нешто руком закачио је сам убацивао и меморију па нешто комбиновао, још неку картицу, неке вадио. [emoji3]
Помисло сам да сам направио кратки спој.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno