Šta je novo?

Novo - polovno frikombinujte 2 masine

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,775
Poena
1,175
Imam intel celeron G1840 LGA1150 sa B85 cip setom i 4Gb DDR3 memorije imam i ssd

takodje imam kod dece AMD A4-4000 FM2 isto 4gb ddr3 neki uzasno slab procesor, (ovaj celeron 1840 je za njega azdaja) pa bi mogao ovu moju konfiguraciju dati njima

Vas par je skrenulo paznju da se za 60-80eur moze kupiti polovna masina sa Intel Core i5 procesorom ali koliko vidim to je LGA1156 podnoznje,
pa molim za predlog sta je meni ovde najrentabilnije da unapredim istovremeno obe masine?

Ne zanima me nikakvo igranje niti ista bolje od integrisane grafike u obe masine ide SSD

sta moze da se napravi sa stotinak eura, dajte neke predloge i kombinacije.:):)
 
U obe mašine dodati još po 4GB DDR3, to će te izađe 3-4000 polovno.

U LGA 1150 dodati polovan Core i3, oko 3000.

Što se FM2 tiče uzmi najjeftiniji quad core APU koji nađeš, obrati pažnju da li ti je ploča FM2 ili FM2+.
 
Не 1156, него 1155, ал треба наћи. Обично су скупље, али могао би наћи плочу, проц и мемару.

С друге стране, можда неки амд "FX"?

А за мало више од 100 евра би можда могао узети неки Ризен са плочом и мемаром, па да тај 1150 проследиш клинцима.
 
Ja bih prodao tu AMD konfiguraciju za 50-ak € ( mozda cak i vise ) i za iste pare kupio brend masinu sa Intel i3/i5 procesorom trece generacije ( LGA1155 ).

Tvoju Intel masinu bih pojacao sa i3-4160 ( LGA 1150 ) za 25-30€.

Ako samo surfujes u par prozora i gledas YouTube , 4GB memorije je dovoljno.
 
Ja bih imao A6-6400k da poklonim, ali vidim da neces skoro nista dobiti time (20% u realnom radu mozda ni toliko)... ja sam umesto tog apu stavio X4 845 - progledala masina :) da ne pominjem rx570 ;)
takodje kako su ti ljudi rekli +4gb rama i ssd definitivno prave veliku razliku.
ne znam da li ces uspeti da prodas plocu i proc, pa uzmi kao sto su ti ljudi rekli nesto jace...
 
U medjuvremenu sam dodao u obe masine po 4gb ddr3 memorije tako da sada imam

1. G1840 LGA1150 sa B85 koji ima i ssd i 2x4b memorije koja je na 1600mhz ali radi samo na 800mhz (ne znam zbog cega, nisam istrazio)
2. AMD A4-4000 FM2 koja ima HDD (zamenicu ga sa SSD) i 2x4gb ddr3 memorije koji radi na 667 (jedan modul je na 667 pa verovatno zbog toga)

@lanikor mi je dosta pomogao svojim savetima oko brend masina

Obe masine su kupljene u periodu izmedju 2012-2014 godine i otprilike su isto kostale,
i tako danas mogu lepo da nadogradim ovog celerona dok ne vidim sta mogu sa ovim AMD osim da prodam celu konfiguraciju i onda predjem da oba kompa budu intel, lakse je za apgrejd

U komp gde je celeron bi najvise voleo da ubacim i5-4590 i sad gledam po oglasima da kupim nekako celu masinu sa i3 ili i5 trece ili cetvrte generacije pa da ispremestam komponente i da nekako oba kompa dobiju bar i3 procesore a mozda bar jedan i5 :)

Ako samo surfujes u par prozora i gledas YouTube , 4GB memorije je dovoljno.
Mozda sa nekim jacim procesorom, ovako zna da smrzne frejm ide zvuk slika stoji...sa 8gb vec lakse dise ali opet zna da stucne
Racunam da sa i3 ili i5 procesorom toga vise ne sme biti.

@ danijel00
Hvala druze, ali prvo da probam da napravim nesto.
 
Poslednja izmena:
Mislim na video koji frizuje kada se otvori YT na 1080/60, i sto vise povecam rezoluciju vise se desava da smrzne frejm dok ide audio, tu se lepo vide limiti procesora sa integrisanom grafikom
 
Nazad
Vrh Dno