Šta je novo?

I5 9600K ili Ryzen 5 3600x

TripleX

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2016
Poruke
26
Poena
55
Pitanje je sad. Bitna mi je sirova snaga procesora (jedno jezgro). Matematički proračuni, za sada program nije optimizovan za multi tread (možda bude).

Koliko bi unapređenje trebalo da očekujem u odnosu na sadašnji I5 4670? U odnosu na I5 9600K i R5 3600X?

Možda neki drugi predlog u datom rangu cene?

Sistem bi se gradio oko izabranog procesora. Okvirno oko 1000 evra, bez monitora.

Hvala na vremenu.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
rajzen naravno,st ne beži toliko a ako sednu i odrade multitred taj program ima da ti leti na 3600x.čak mislim da bi mogao za hiljadu da uklopiš i 3700+ a na forumu je bilo i tredriper kompleta da bi mogli da se na kraju svedu oko te cifre...ako bi uzeo TR a oni odradili multitred razlika u odnosu na 4670 bi bila u hiljadama procenata.pišem na slepo jer nisi naveo softver ali šta god da je ne verujem da nema alternativu koja ima multitred...
 
Bolje da uzmes 3300x sc je isti kao 3600x, ne znam koja ce biti optimizacija, tj ako bude islo na tipa 4 jezgra onda je 3300x bolji, a ako bude islo na vise onda ce mozda biti 3600..
3300x moze da ima i prednost posto ima brzu komunikaciju izmedju jezgara... jel igras igrice, koliko memorije treba, koju gpu si planirao posto za taj budzet moze dosta da se uzme?
 
Za sada mogu da ručno pokrenem četiri nezavisna procesa (postoji opcija i za osam ali je za sada skupa).

Uz to koristim Autocad, isključivo 2D. Posao završava integrisana video karta u 4670. Igrice ne igram. Memorija 16 Gb. Program međurezultate ne drži u memoriji već ih zapisuje na disk (bude tu po par gigabajta podataka, kao txt).



Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Pa onda verovatno nema ni smisla uzimati bolji procesor od 3300x, b450 , neku gpu(proveriti dal amd ili nvidia bolje rade za ACAD ) i ssd, ostatak para bolje sacuvaj pa u buducnosti za npr 2 god uzmi novi.
 
Nazad
Vrh Dno