Šta je novo?

Seasonic CG 500w

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Uzeo bih ovo napajanje, kao zamenu za skoro 9 god staro LC 6550 550w napajanje. Trenutna konfiguracija je I5 2500, RX 560, 12gb. Mozda deluje kao previse skupo za moje potrebe, ali ja napajanja kupujem na duze staze i ono ce gurati 2-3 naredne konfiguracije. Ono sto mi bode oci su ovih 500w, deluje mi kao downgrade u odnosu na sadasnjih 550w. Da li je ovaj Seasonic dovoljan za jace kartice na duze staze?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Taj GC je deklarisan na kontinualno opterecenje od 500W na temperaturi od 0-40C, odnosno 80% opterecenja 40-50C; LC je max. peak 550W verovatno pri 25C i ne pise koliko dugo, a kontinualnu snagu ne navode uopste.

GC Daje 490W na 12V granama, tako da je upgrade u odnosu na 450W "max combined" tog LC-a svakako, na stranu drasticno bolji kvalitet platforme.

Ako neko od CPU/GPU proizvodjaca ne poludi u nekom narednom periodu, sasvim dovoljno za "normalan" kucni CPU (do 100W) i GPU oko 250W i da solidno ostane "lufta". Mana moze da bude sleeve bearing na ventilatoru, ali ako dobijes garanciju 7 god i to te bas briga.
 
Pozdrav druze, video sam tvoje pitanje. Ja imam to napajanje samo ima 650w. Imas garanciju 7 godina(preko neta), kvalitet u odnosu na to Lc power je mnoooogggo bolje... Takodje na tom napajanju teram konfu iz potpisa a ume da trosi 400w+-. I napajanje je mlako na dodir. Takodje koriste Japanske kondenzatore... E sad koja je razlika izmedju Kineskih i Japanskih... Ja na to gledam kao Sony vs bilo sta :) Moja preporuka za napajanje u svakom slucaju...
 
Kupio sam Corsair RM550x

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moram da napomenem da ovo napajanje i mozda vecina modularnih moze da stvori probleme oko montiranja na nekim MS kucistima. Ja licno imam MS Cyclops V i jedva sam uspeo da uguram napajanje zato sto je kavez za hard diskove jako blizu. Kablovi su veoma teski za manevrisanje, vise su plasticni nego gumeni.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ogroman broj novih napajanja (i veoma kvalitetnih) moze nesmetano da stane u Cyclops V i slicna kucista, zato sto su 140mm, ili pak 150mm dubine. Problem sa Corsair RM550x i drugim RMX modelima je sto su preveliki, svi su 160mm dubine.

Sva nova Seasonic su 140mm kratka, kao i Antec, Asus, Phanteks modeli bazirani na njima, takodje i jeftinija FSP, Cooler master V2 verzije white i bronze, i odlicno jeftino gigabyte ono.

A od dodatnih extra, na primer Fractal Design Ion, XPG Reactor, i slicno.
 
Poslednja izmena:
RMx su među najboljim napajanjima na tržištu, šteta što su malo duža...mada, i moje je 160mm pa je nekako stalo u ovo moje malo kućište. Ljudi su stavljali 160-170mm napajanja sa sve kablovima u Silverstone SG13 od 11.5L, heh.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno