Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Intesa ne šalje SMS poruke prilikom plaćanja a kada plaćaš Apple Pay-om dolazi ti notifikacija.
 
do današnjeg dama koje sve banke i kreditkard sistemi podržavaju apple pay
ja koristim kroz otp banku,ali ljudi me pitaju,koristili bi….
da li rade i atm (bankomati) preko nfc?
 

Prilozi

  • C957576E-236B-4EAD-BF6A-783EE025CCC7.png
    C957576E-236B-4EAD-BF6A-783EE025CCC7.png
    239.4 KB · Pregleda: 82
do današnjeg dama koje sve banke i kreditkard sistemi podržavaju apple pay
ja koristim kroz otp banku,ali ljudi me pitaju,koristili bi….
da li rade i atm (bankomati) preko nfc?

Intesa fino radi ali bilo koji pokusaj da se upotrebi na automatu mi nije uspeo, cak sam otisao u veliku filijalu sa svim tipovima aparata. I dalje nije radilo ni na jednom ukljucujuci i onaj novi tip koji prima pare. ATM mora sa karticom izgleda.
 
Raiffeisen sam probao na nekoliko mesta (i mali isto, ista debitna na dva telefona) i radi bez greške. Prilično brže od RaiPay koji sam do skoro koristio na androidu.
Za bankomate mi je rečeno da nisu podržani. Bar sam tako prvo pročitao na sajtu i putem korisničkog naknadno pitao. Mislim na Raiffeisen bankomate.
Možda nisam dobro gledao li razumeo, ali doduše, nisam ni pokušavao na bakomatu.
 
I Erste…dalje,šta je bilo sa komercijalnom i mobi bankom?
Erste u Srbiji ne podržava Apple Pay.
Ova slika što si okačio je od Erste banke Crna Gora koja je od skoro svojim klijentima omogućiti Apple Pay uslugu.
Komercijalna neće uvoditi Apple Pay barem ne u neko dogledno vreme. Mobi će pre da se ugasi nego što će uvesti Apple Pay. UniCredit možda uvede sledeće godine.
 
Poslednja izmena:
A Eurobanka? Pre leta su mi zvucali optimisticno (kao radimo na tome), a sad kad sam im pisao rekose da nemaju nikakve informacije.
 
Do kraja ove godine teško da će još neka SRB banka omogućiti Apple Pay. Sledeće godine nadam se da će to uraditi pre svega UniCredit a zatim i Eurobanka. Mobi banka teško ali nada uvek postoji.
 
ona uboga vojvodjanska je prodata otp pa sam odmah izbadio novu MC i sad koristim bez problema apple pay. Samo nisam ocekivao da otp mbank aplikacija bude uzasnija od vojvodjanske... stvarno su se potrudili u negativnom smislu 😵
 
@wifininja ima li nekih novosti? Neka nova banka u apple pay-u, na primer kombank:)
Makar i najava
 
Halk banka uskoro uvodi Apple Pay. Verovatno sredinom godine. Tu negde bi trebala i Mobi banka. Navodno i Aik radi na Apple Pay-u. Inače ove tri banke imaju istog vendora u procesu uvođenja Apple Pay-a a to je Asecco. UniCredit uvodi u drugoj polovini godine. Erste takođe ima u planu uvođenje Apple Pay-a ove godine. Eurobanka najverovatnije 2023. godine jer je koči integracija sa Direktnom bankom. Komercijalna koja uskoro menja ime u NLB Komercijalna banka za sada ne planira uvođenje. Mislim da je tu najveći problem taj što ni NLB banka u Sloveniji nema i ne planira uvođenje Apple Pay-a tako da će oni uskoro ostati među malobrojnim bankama u Srbiji koje nemaju Apple Pay.
 
Moguće je da će Raiffeisen pristupiti i ovome, s obzirom da imaju RaiPOS (Android tapXphone). No, čak mislim da bi druge banke koje su već u Apple Pay sistemu krenule tim stopama i takođe uvele prihvatnu mrežu za trgovce.
 
Naravno, to i pise, ali ce vremenom biti sigurno upotrebljiva i u drugim regionima.

Finansijski deo kod Apple-a se uvek prvo primenjuje u USA, a tek onda sire dalje. Cak i nije primenjiv jednako u svim saveznim drzavama, kao sto je primer za dodavanje licne karte, vozacke dozvole u Wallet app. Samo nekoliko drzava, Arizona, Connecticut, Georgia, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma, i Utah, je spremno da to odmah podrzi.
 
Momentalno uvode novi IT sistem a Apple Pay za par meseci.
 
U oba su instant sistema MasterCard Send/Visa Direct, tako da sa te strane nema problema. Aj da vidimo i to čudo na šta će da liči kada George stigne kod nas. Još ako ga krste Đorđe, biće to moj imenjak među aplikacijama. 😂
 
Odakle info da će GPay da stigne kod nas? Hoće, ali za 10 godina.
 
Da li će AP raditi ako je na kartici isključena mogućnost beskontaktnog plaćanja?
 
Još jedan više razlog da se zagrize jabuka i stisnu zubi 😁
 
Sta moze biti razlog zbog cega ne radi Apple Pay na iPhone SE 1. generacije? Prilikom pokusaja placanja, terminal jednostavno ne reaguje na prisustvo telefona. Kako se moze proveriti ispravnost NFC-a na telefonu?
Platnu karticu sam najnormalnije dodao a inace je vec koristim za placanje na drugom telefonu (iPhone 11)
 
Nisi napisao da li je to samo na jednom pos terminalu ili redovno 😃

Brisanje kartice, hard reset, dodavanje kartice i eventualno clean install, kao uobičajeno šta možeš da uradiš pre sumnje na hardver telefona.
 
Nazad
Vrh Dno