Šta je novo?

Apple Pay Srbija

add0cf6894cd5e20d726f9c3ec580a8f.jpg


Konačno Apple Pay u Intesi.
 
Super, radi :) Jedino što mora ručno da se unese.
 
To je uvek tako u početku. U toku dana će se na listi banaka pojaviti i Intesa. Za sad ručno.
 
OTP,Intesa,Procredit i Raiffeisen. Jos kad bi samo sugava Komercijalna uvela Apple pay. Al ko zna kad ce,cini mi se da forsiraju neki svoj sistem. Onaj sa QR kodom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko info o Unicredit? Cini mi se da u nekim zemljama podezavaju apple pay.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Komercijalna neće uvoditi sigurno. UniCredit uvodi početkom 2021 godine.
 
Ali koja je to logika da se ne uvodi jedan takav servis? Razumem da je neophodno da se sistem usaglasi sa tehnickim i pravnim uslovima, ali ne razumem da se to automatski odbija. Nadam se da će, kad ih NLB preuzme, promeniti odluku ali mi je strepnja veća od nade
 
Da li može Apple Pay da se koristi i na pojedinim bankomatima? Video sam da neki imaju onaj simbol za beskontaktno plaćanje, ali nikad nisam probao da li može samo da se prisloni kartica.
 
Super. Znači, kartica može slobodno da ostane kući :)
 
Može..samo imaj u vidu da ima dosta onih koji i dalje ne primaju kartice ili ako primaju imaju one stare POS terminale bez touch to pay opcije.
 
Može..samo imaj u vidu da ima dosta onih koji i dalje ne primaju kartice ili ako primaju imaju one stare POS terminale bez touch to pay opcije.

Probao sam malopre na bankomatu koji ima simbol za beskontaktno plaćanje (i mesto gde treba da se prisloni kartica ili telefon), ali iz nekog razloga nije hteo da prihvati ni jedno ni drugo.
 
Aik banka ima taj znak na par bankomata medjutim to ne radi sa karticama.
 
Kako misliš plaćanje na bankomatu? Kada sam rekao da može mislio sam npr da platiš parking na parking aparatu, da npr platiš bilo šta na nekom automatu koji ima tu opciju plaćanja karticom touch to pay.
 
Neki bankomati imaju opciju da se ne ubacuje kartica u slot, vec se samo prialoni na odgovarajuce mesto. Vrv je mislio na to, da je hteo tako da podigne novac sa bankomata.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neki bankomati imaju opciju da se ne ubacuje kartica u slot, vec se samo prialoni na odgovarajuce mesto. Vrv je mislio na to, da je hteo tako da podigne novac sa bankomata.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ja sam pre par meseci probao tako da podignem novac na nekoliko intesinih bankomata sa karticom, nije radilo. Mislim da tad nisu uključili tu funkcionalnost, ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu. Nisam probao kod drugih banaka.

Za automate u garažama i na parkinzima, kao i automatima za hranu i piće (koji podržavaju bezkontaktne kartice) AP radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Neki bankomati imaju opciju da se ne ubacuje kartica u slot, vec se samo prialoni na odgovarajuce mesto. Vrv je mislio na to, da je hteo tako da podigne novac sa bankomata.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Na to sam mislio.

Ja sam pre par meseci probao tako da podignem novac na nekoliko intesinih bankomata sa karticom, nije radilo. Mislim da tad nisu uključili tu funkcionalnost, ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu. Nisam probao kod drugih banaka.

Za automate u garažama i na parkinzima, kao i automatima za hranu i piće (koji podržavaju bezkontaktne kartice) AP radi bez problema.

Izgleda još nisu aktivirali tu opciju.

Bez obzira na to, AP je itekako korisna stvar. Pogotovo ko ima apple watch.
 
Na bankomatima Unicredit banke to radi, bar ovih 5-6 na kojima podizem novac.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ali koja je to logika da se ne uvodi jedan takav servis? Razumem da je neophodno da se sistem usaglasi sa tehnickim i pravnim uslovima, ali ne razumem da se to automatski odbija. Nadam se da će, kad ih NLB preuzme, promeniti odluku ali mi je strepnja veća od nade

Mislim da ni NLB nema ApplePay.
 
Nema, neko je pisao da NLB cak ni u maticnoj zemlji (Slovenija?) ne nudi Apple Pay.
 
Zna li neko koji su komercijalni uslovi Apple Pay-a? Da li Apple naplaćuje bankama ulazak i korišćenje usluge plaćanja?
Pozdrav
 
Ja nisam sto posto siguran ali mislim da Apple uzima neki procenat od svake transakcije. Ne znam da li postoji fee za samo koriscenje usluge na npr mesecnom/godisnjem nivou koji banka placa Apple kako bi bila deo Apple Pay.
 
Eto možda i odgovora zašto neke banke ne trče da uvedu Apple pay.
Smanjuje im se zarada, a promet se ne povećava, bar ne dovoljno da opravda trošak uvodjenja.
Bilo bi interesantno videti od koga Apple uizma pare: banke, kartičarske organizacije ili od (najverovatnije) oboje ;)
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno