Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Hvala na sugestiji. Restart, obrisao/dodao karticu, na kraju i Factory reset as new bez backup-a. Na poslednjem je iOS-u za njega (15.7). Nista ne pomaze, terminal ne reaguje.
 
Napokon.

Ne znam sta pre vise cekam, karticu koja kasni mesec dana ili Apple Pay :ROFLMAO:
:ROFLMAO:
 
Zamisli BPŠ uvede apple pay :) Penzsosi i nas nekolicina u neverici jos od Gpay-a..
 
Po svemu sudeći NLB (Kombank) će ostati jedina (veća) banka bez Apple pay
 
Jel Otp Masterata kreditna ne moze da se doda u apple pay? Izbacuje gresku da nije podrzana.
 
Najkasnije do kraja prvog kvartala 2023. Poštanska uvodi Apple Pay.
Što bi značilo prvog ili poslednjeg utorka u martu 2023? Ovo bi zaista bilo sjajno 🙏🏼

Btw, jel ovo proverena info? Ja pitao u banci kad sam otvarao račun pre neki dan i oni su samo rekli biće biće ali ko zna kada 😅
 
Da li neko zna koji bankomati kod nas dozvoljavaju podizanje novca preko applepay/walleta telefonom? Cekam fizicku Wise karticu da mi stigne, imam je u telefonu, juce probao na Unicredit bankomatu, prepozna bankomat telefon tj karticu, unesem pin, odaberem iznos, prihvatim 500rsd dodatnih i onda nista, tj samo mi na telefonu izadje poruka da je transakcija odbijena?
Kontaktirao Wise podrsku, kazu da je na strani bankomata problem..
 
Da li neko zna koji bankomati kod nas dozvoljavaju podizanje novca preko applepay/walleta telefonom? Cekam fizicku Wise karticu da mi stigne, imam je u telefonu, juce probao na Unicredit bankomatu, prepozna bankomat telefon tj karticu, unesem pin, odaberem iznos, prihvatim 500rsd dodatnih i onda nista, tj samo mi na telefonu izadje poruka da je transakcija odbijena?
Kontaktirao Wise podrsku, kazu da je na strani bankomata problem..
Probao sam i ja na nekom bankomatu sa NCR oznakom preko Google Pay i isto mi je bila odbijena transakcija.
 
NFC funkcija je upotrebljiva samo na bankomatima kartica matičnih banaka. Raiffeisen je ovu funkciju otvorio za kartice RBA banke tek od početka promene imena, tj. kao CA je bila odbijena. Eventualno bi kod njih možda mogao da probaš. UniCredit i Mobi zasigurno ne prihvataju tuđe čipove. Još AIK, NLB, Halk i Eurobanka imaju beskontaktne bankomate, za ostale mi nije poznato.
 
Znaci nije do mene, do bankomata je? Ne radi ni na Reiffeisen bankomatima, ista situacija. Mobi ni ne ocita, odmah prijavi gresku da mora da se ubaci fizicka kartica.
Ovo sto ti kazes zapravo i ima smisla.

Ali kako onda prepozna wallet, karticu, pin, prodje kroz sve korake samo ne dozvoli podizanje? Kako je placanje moguce u marketima i slicno beskontaktno?
 
Banke jednostavno ograničavaju tu funkcionalnost, kao i isplatu deviza, za koju takođe važi da je moguća samo ako si klijent banke. Možda UniCredit dozvoljava prvi korak zbog uvođenja Google i Apple Pay, ali verovatno dolazi do dodatne provere tek prilikom formiranja transakcije da ATM dobija informaciju koji je BIN (prvih 6 cifara) i odbije isplatu. Što se tiče plaćanja na terminalima, tu ne može da ima nikakvih zadrški ako je sve sa strane banke ili finansijske institucije izdavaoca napravljeno da funkcioniše kroz aplikaciju i server (RaiPay recimo), a imaš i slučaj gde to ne radi iz istog razloga (AIK eWallet na primer). Stoga, POS svakako registruje kao regularno plaćanje, bez obzira na to što se broj virtuelne NFC kartice razlikuje od fizičke.
 
Aha, zato obozavam benchmark, sto uvek ima nekog ko ce dati objasnjenje 😂iako mi je novac zakljucan dok ne stigne fizicka kartica, nema veze, bas mi je drago sto sad kapiram da postoji razlog za tako nesto :)
Hvala na odgovoru!
 
A ta Wise kartica, kojoj pripada karticnoj semi? Da li na njoj se wise ima jos neki logo?
 
To je mastercard u sustini, samo izdat od Wise tj bivseg TransferWise u US.
 
Hoće li Banka Poštanska stedionica uvesti ApplePay kao što je najavljeno ili se od toga odustalo? Prvi kvartal je pri kraju a nema nikakvih informacija o usluzi...
 
4d84683b-fb61-4092-997e-677b13497238.jpeg
Izgleda da jedan čovek u Mobi banci, deset minuta dnevno prethodne dve godine radi na integraciji pa im treba toliko.
 
Za svako takvo pitanje, u njihovoj banci postoji Apple Pay dugme pored svakog operatera koji automatski ispisuje ovaj odgovor 😄
 
Pa svi oni to kažu, “imaju u planu” i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno