Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Ne bih se zacudio da Apple, kao sto je Mastercard ponudio bankama da smanje broj visa kartica, subvencionisao uvodjenje njihovog sistema za placanja. Mada bila je neka prica da je bio pozivni tender od strane Applea da se jave banke koje ga zele sada da li je to na nivou rekla kazala ne znam. Apple svakako je za sada u prednosti nad ostaim globalnim sistemima za placanje npr. Ali i Google. Mada opet kada se pogleda lista banaka tu je otp banka, a nema vojvodjanske a deo su iste grupe. Po meni danas je dovoljno sto se moze platiti bilo kojom karticom putem nfc i aplikacije banke u kojoj imate karticu i ne vidim neku razliku izmedju toga i sistema za placanja poznatih kompanija.

Koje koristi nudi Apple u odnosu na aplikaciju banke?

Igore, nije za poredjenje bas nase i trziste u Svajcarskoj pre je poredjenje sa zemljama regiona van EU.
 
Poslednja izmena:
Pa, s obzirom da za iOS ne postoje custom aplikacije kojima možeš da platiš, tačnije ni aplikacije banaka, eto vrlo direktne koristi Apple pay sistema.
 
Nisam to znao, mislio sam da postoji podrska za zvanicne aplikacije banaka, jos sam se nosio mislju da na sluzbeni Apple prebacim privatni broj putem eSIM.
 
Pa, s obzirom da za iOS ne postoje custom aplikacije kojima možeš da platiš, tačnije ni aplikacije banaka, eto vrlo direktne koristi Apple pay sistema.

A i da ih ima, ne bi bilo ovako jednostavno korišćenje.

Nisam to znao, mislio sam da postoji podrska za zvanicne aplikacije banaka, jos sam se nosio mislju da na sluzbeni Apple prebacim privatni broj putem eSIM.

Postoje m-banking aplikacije, ako si na to mislio. Jedino što ne postoje aplikacije za beskontaktno plaćanje (kao raiffeisen m pay npr).
 
Poslednja izmena:
Pa ne postoje bankarske aplikacije za plaćanje kad im Apple ne dozvoljava da ih naprave, nego drži monopol i dere sve stane u postupku...
A o jednostavnosti korišćenja, ne vidim da je išta jednostavnije od napr RaiPay na Androidu.
Pozdrav
 
Pay na watch :)
 
Pa ne postoje bankarske aplikacije za plaćanje kad im Apple ne dozvoljava da ih naprave, nego drži monopol i dere sve stane u postupku...
A o jednostavnosti korišćenja, ne vidim da je išta jednostavnije od napr RaiPay na Androidu.
Pozdrav

Verujem, ali na iosu ne bi mogla da se koristi toliko jednostavno kao apple pay (dva klika na power dugme). Ako ništa drugo, morao bi da otključaš telefon i pokreneš aplikaciju.
 
Na androidu tako radi. Otključaš i prisloniš telefon na terminal. Intesa, verovatno je isto i za Raiffeisen.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Na ajfonu kad je zaključan dvaput pritisneš home dugme i prineseš pos terminalu. Radi savršeno. Veoma jednostavno

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Isti mehanizam (dva pritiska na home taster) bi mogao da se koristi za plaćanje bilo kojom aplikacijom, ali ne može jer Apple to ne dozvoljava.
Na Androidu možeš da imaš više aplikacija za plaćanje, od kojih je jedna postavljena kao default. Plaća se onom aplikacijom koja je aktivna u foregroundu. Ako nijedna nije aktivna, onda se plaća default aplikacijom. Prosto k'o pasulj (iako pasulj nije prost, jer ima dva kotiledona...)
Pozdrav
 
Ima li neko insajderske inforamcije za druge banke, mozemo li da se nadamo usluzi od sledece godine? :) konkretno me zanima Credit Agricole banka
 
Neke banke neće ni uvoditi. Čini mi se da je raiffeisen najagilniji što se tiče inovacija, ali su i jedni od skupljih
 
Ima li neko insajderske inforamcije za druge banke, mozemo li da se nadamo usluzi od sledece godine? :) konkretno me zanima Credit Agricole banka

Trebalo bi početkom sledeće godine da ga uvedu UniCredit, CrediAgricole i Eurobanka. Za Mobi nisam siguran. Ostale banke teško. Eventualno još Erste.
 
Da li je neko imao problem prilikom dodavanja kartice na novi telefon?

Konkretno, prešao sam pre dva dana sa 7 Plus na 12 Pro i pokušao sam da dodam karticu na novom telefonu. Telefon je već znao broj kartice, tražio mi je samo CVV što sam i uneo. Nakon prihvatanja pravila korišćenja dobijam poruku Card Cannot be Added i tako u krug.
Kontaktirao sam OTP Banku, prvi nivo podrške je prosledio tiket dalje ali još uvek nemaju rešenja. Za sad im je predlog da pokušavam i dalje, što baš i ne bih, da me ne blacklistuju negde. Čekam da mi se jave sa daljim koracima.

Da li je neko imao sličan problem i kako je rešio?
 
Probaj kasnije ponovo. Imao isti problem. Zvali me nakon 30-40 dana :D
 
Uspeo sam, ručno sam uneo podatke sa kartice i posle 6-7 pokušaja je prošlo. To je bio i savet ovih iz OTP - "Samo pokušavajte".
 
Isti problem pri promeni telefona i potvrdom OTP kartice. Probao i ciscenje i ponovo dodavanje kao nove. I to sve puno puta, ali dzaaaba.
 
Proslo nakon bezbroj pokusaja.

Prijavicu im ovo, ali bice da kazu da probam dok ne prodje
 
Info je proverena i potvrđena iz više izvora. Čak je i ovaj današnji kratki pad sistema u vezi sa Apple Pay-om.
 
Ma vazi, pad sistema zbog jednog novog interfejsa :D
 
Raiffeisen će u prvom kvartalu 2012 verovatno februar omogućiti Apple Pay uslugu i za svoje MasterCard kartice.
 
Piše 2012. :d
 
@Joker

Što se tiče Raiffeisen banke i Apple Pay podrške za MasterCard podrazumeva se da je u pitanju 2021 god.

Inače i Vojvođanska uskoro uvodi Apple Pay. Izgleda da će OTP da se gasi u smislu imena i da će da radi pod nazivom Vojvođanska banka...

Kao što je već pisano Mobi banka već testira pa možemo očekivati Apple Pay u Q1 2021.

Što se tiče ostalih banka velike šanse su da u Q1 AP uvedu UniCredit i eventualno CrediAgricole i Eurobanka.

Uskoro se može očekivati i da Intesa omogući Apple Pay za svoje MasterCard što će vrlo moguće ići paralelno sa prelaskom na novu digitalnu mobilnu platformu kao i novu iOS app.

Erste radi na uvođenju nove platforme George koja je npr već uvedena u CRO i sa kojom je ta banka uvele i Apple Pay u CRO pa nešto slično možemo očekivati i u Srbiji tokom 2021.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno