Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Cekam vec taj novi sistem za intesu :)
 
Uskoro se može očekivati i da Intesa omogući Apple Pay za svoje MasterCard što će vrlo moguće ići paralelno sa prelaskom na novu digitalnu mobilnu platformu kao i novu iOS app.

Bilo je neke priče da bi to trebalo da se desi pre NG. Da li imaš neki inside kada bi mogli da ocekujmo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neko nesto za ovu AIK BANKU? :D ne prebacuje mi se racun i ostalo u druge, jer me iskreno mrzi, a kolko vidim nigde se cak i ne spominje AP za jjih
 
Teško da će ga AIK uvesti.. Isto važi za : mts, Direktnu banku, Sber i druge slične manje banke. Pom mom mišljenju uvode ga : Mobi, UniCredit, Eurobanka, CrediAgricole, Erste, Vojvođanska i Komercijalna...samo naravno neće sve odmah...
Mobi i UniCredit će uskoro.
 
Poslednja izmena:
Info za one koji čekaju Apple Pay u Erste banci je da tek sad rade na uvođenju novog bank core sistema i da Apple Pay neće skoro.
 
Znaci ipak cu morati da ga prebacim u nekoj od ove koje podrzavaju AP :( nije mi tolko ni bitno nego eto, ako je vec tu sto da ne :D
 
Druže videćeš...Apple Pay je top...ja isključivo tako plaćam...jedino ako nemaju POS.
Imaš izbor: Raiffeisen, OTP, Intesa i ProCredit. Vidi koja ti je banka najbliža..
Moja preporuka je Intesa.
 
Info za one koji čekaju Apple Pay u CrediAgricole banci je da neće to skoro [emoji6]
 
Ma ja danas odo u Intesu, Tebe krivim ako Sber dobije, zbog tvojih info prelazim.[emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
d1a2002ea9d1c13f216cdaacae0bfabe.jpg
 
Ma bio ja veceras i otvorio racun u Intesi. Stize kartica za 2 nedelje, nadam se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ce ikada doci dan da te kartice salju odmah i/ili da se kroz eBank odradi aktivacija na Apple Pay / W2P
 
Samo 300din i sms obaveštenja [emoji16]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Imaš sve u Intesa Mobi iOS app...nisu ti potrebna sms obaveštenja...barem meni a prilikom plaćanja Apple Pay-om dobijaš notifikaciju iz Wallet-a.
 
Pa tako nekako...nisam znao to za AIK i Sber. Generalno Apple Pay nije jeftin banci i isplati se samo jačim bankama..tako da i nije realno očekivati da ga neke banke ovde u SRB uvedu. Kao što sam već ranije rekao uskoro možemo očekivati AP u UniCredit i Mobi banci, znači u toku ove godine..od ostalih eventualno Eurobanka a sve druge teško da će ga uvesti. CrediAgricole teško, mts nema šanse, Erste nema šanse ove godine jer tek rade na novom core sistemu, NLB Komercijalna teško jer je tamo sada haos zbog integracije, Vojvođanska navodno radi na tome jer će izgleda u Srbiji ugasiti ime OTP i sve će raditi pod imenom Vojvođanska a kako je OTP uveo AP tu će stvari brzo da se poslože, ovo sve ostalo što je ostalo od banaka : Direktna, Poštanska, Halk, Addiko neće uvoditi AP sigurno.
 
Samo 300din i sms obaveštenja [emoji16]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Ovamo placam 250din.. a sms okej, to dobijam nije losa stvar.. mada verv bi se naviko i iz app da gledam :) moguce da ima neko podesavanje da stigne obavestenje kad bude promene na racunu :D

Sinoc sam bas probao kod devojku, ona ima ip7+ I u intesi je .. i zanimljivo bas, dovoljno je samo pri terminalu da prineses telefon, on sam otvara odma za placanje :D na moj ip11pm nisam, ali verv je isto to s tim sto koristi faceid umesto touchid
 
7 Plus moraš dupli klik na home dugme i tek onda ti izlazi kartica i tada kucaš passcode, Touch ID ili face ID i to je to. Na iPhone 11 ne mora duplo klik ali isto mora ovaj drugi korak.
 
Poslednja izmena:
UniCredit kreće sa Apple Pay-om od marta. Najverovatnije od 1.3.21 kada će istovremeno omogućiti i Apple Pay i IPS skeniraj način plaćanja.
 
Al sam se razočarao kad sam video da nemaju IPS skeniraj... Nadam se da će ranije to da odrade i puste.
PS: takodje nemaju nikakvu aplikaciju za plaćanjem telefonom preko NFCa na terminalu (android).
 
Poslednja izmena:
Nemaju...biće uskoro i Google Pay pa će sve biti lakše.
 
Klijenti Vojvođanske banke koji uskoro postaju klijenti OTP banke Apple Pay uslugu mogu očekivati najverovatnije u maju.
 
Al sam se razočarao kad sam video da nemaju IPS skeniraj... Nadam se da će ranije to da odrade i puste.
PS: takodje nemaju nikakvu aplikaciju za plaćanjem telefonom preko NFCa na terminalu (android).

Jel ovo pisete za IPS skeniraj na Unicreditu? Ja imam IPS skeniraj u aplikaciji ali nisam proverio dal radi (iOS).
 
Još uvek (UniCredit) nisu omogućili IPS skeniraj QR code način plaćanja računa. 1 mart je krajnji rok koji je postavljen od strane NBS pa će do tada biti omogućeno.
 
45c34acc89461fe2bcd5a615c6d55797.jpg

4271e9759ad3278ee25a77b019766807.jpg

Jel ovo samo wrapper? Nemam nijedan kod pri sebi da skeniram i da ga testiram.
 
Nazad
Vrh Dno