Šta je novo?

Laptop Pomoc oko izbora laptop-a

Koji laptop kupiti?

pro_bokaco

Poštovan
Učlanjen(a)
21.09.2014
Poruke
183
Poena
69
Pozdrav, hteo bih da kupim laptop do nekih max 80000 din,bitno mi je da je brz,da ima dobar ekran. Bitno mi je da moze da se igra pes jer jedino to igram. Sta mislite koji je bolji od dva koja sam nasao? Predlozite i vi neki ako mislite da ima bolje nesto za te pare...

https://www.comtradeshop.com/lenovo...9300h-8gb-256gb-ssd-geforce-gtx1050-crni.html

https://www.emmi.rs/mobilni-uredaji...amd-qc-r5-3550h-8gb-512-ssd-gtx-1050-3gb.html

Jel puno bolji ovaj intel od rayzen-a?
Isplatili se cekati ove nove ryzen procesore?
Ne bih davao vise para od ove sume jer mi stvarno ne treba laptop za neke igrice ili posao...taj pes bi jedino igrao sa drustvom...

Послато са SM-A805F помоћу Тапатока
 
Pazi, mislim da se isplati sacekati nove ryzen procesore...e sad, tebi bi i ovi laptopovi zavrsavali posao, sto se tice performansi, slicni su, mozda je HP bolji izbor zato sto ima veci SSD, mada bih ja pre isao na Lenovo, manje mi je gejmerski. :D
Odmah da ti kazem da oba laptopa imaju prosecan ekran, nemoj da ocekujes neke vrhunske uglove gledanja, svetlinu, boje, itd.
Sto se novih ryzen procesora tice, vec su neki dosli kod nas, ali je cena velika...kada ce doci neki jeftiniji, ne znam...iskreno 4600h ili cak 4500u bi bili mnogo jaci od ova dva sto si postavio plus ce verovatno doci sa jacim grafickim karticama...samo je problem sto mislim da nece doci u junu nista zanimljivo kod nas, vec ce od jula biti bolji izbor... :)
 
Da ne otvaram novu temu,mene isto zanima najbolje do nekih 55000,da je:
Intel i3
da ima ssd
6 ili 8 gb rama
Pozeljno sa cd rom
I da nije Acer
Imate li predloge?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Iskreno, za cenu laptopa sa i3, mozes da nadjes laptop sa ryzen 5 3500u, koji je solidno jaci... :)

Ako ces i3, imas lenovo s145...8gb rama, 256gb ssd, 15.6" 1920x1080p
Ako bi ipak ryzen, imas lenovo v155...8gb rama, 256gb ssd, 15.6" 1920x1080p

Oba imas u C*mtrade prodavnici... :)

Ryzen ima duplo vise jezgara, jednostavno je jaci...ne znam, ali ja bih pre isao na njega... :)

Tesko da cenas naci neki sa cd romom...mozda bolje uzeti neki eksterni za 2000din.. :)
 
Poslednja izmena:
Gledajuci da li ima neki odgovor na moju temu slucajno pogledaj tvoju pa hajde da podelim neko svoje misljenje.
Pre 10-tak godina u vreme studiranja sam 2x kupio laptop na sledeci nacin (tada kao student sam raspolagao mnogo skromnijom kolicinom novca) - bukvalno sam svakoga dana proveravao i gledao po prodavnicama i oglasima kako se krecu cene. I zapravo uvek se nadje to "nesto", prvo sam kupio ASUS N53 i3,500gb,4gb,neka neintegrisana gpu za dobar gaming, aliminijumsko kuciste i sve to za 49999 u jednoj prodavnici u BG umesto redovne cene od 85000 gde je bio najjeftiniji. Sledeci je bio par godina kasnije ASUS N56 i5,750gb,6gb,nvidia 635m, al. kuciste za 65000 umesto za 97000+ dinara. U to vreme je ASUS N serija bila poznata nasiroko po kvalitetu, ovaj N56 i dan danas koristi moj otac vec 8 godina, samo mu je SSD ubacen i ima 8gb ram, sljaka fenomenalno kad god ga vidim. Da napomenem da nisam kupovao B robu vec je sve bilo novo sa regularnom garancijom. Dakle, nesto uvek iskrsne, mozda neki oglas gde neko prodaje novu stvar koju je dobio i slicno. Ako ti se isplati da sacekas, mislim da neces da pogresis.
Kada sam ja kupovao jos tada notebook, gledao sam da to bude Intel jer se AMD dosta grejao, sto ako radis duze za racunarom ume da predstavlja dobar problem. U poslednjih par godina nisam kupovao notebook i dalje me sluze moji pa se nesto preterano nisam ni osvrtao na tu stranu.
Ti moras pre svega da se zapitas za sta ti treba komp, koliko dugo ces da radis na njemu, koliko cesto, da li ces cesto da menjas lokaciju pa zatim tu ukljucujes kvalitet izrade i odziva tastature i touch-a, ekrana, zvuk, hardver... Ono sto hocu da kazem, da li tebi mozda i neki desktop obavlja posao a da lagano uzmes recimo PS4 za igranje (primera radi).
 
Za 50k ne moze mnogo da bira...vecinom su to slicne konfiguracije, izrada je vecinom plastika, negde bude metalni poklopac, ekran je ok za gledanje filmova itd,ali za ozbiljan rad nije...ova dva lenovo laptopa sto sam predlozio su neki maksimum koji moze da uzme za te pare, naravno, pricam o novim laptopovima....sto se polovnih tice, moze tu da se nadje i nesto bolje :)
 
Za 50k ne moze mnogo da bira...vecinom su to slicne konfiguracije, izrada je vecinom plastika, negde bude metalni poklopac, ekran je ok za gledanje filmova itd,ali za ozbiljan rad nije...ova dva lenovo laptopa sto sam predlozio su neki maksimum koji moze da uzme za te pare, naravno, pricam o novim laptopovima....sto se polovnih tice, moze tu da se nadje i nesto bolje :)

A sta bi predlozio od polovnih u tom slucaju do nekih 350 evra?
Ne znam ni gde ih uopste u Bg prodaju,a da imaju bar neku garanciju
 
I da li je po vama ok kupovina polovnog Asus laptopa za 300 evra (tacan model ne znam,znam samo da je iz 2019 model),znam da je i7 procesor 5 gen. sa 8 gb rama,500 gb hdd,jel to ok za taj kes,a imajuci u obzir da je star max 1 god.?

I jos jedno pitanje jel ovakvi laptopovi imaju mesta za dodatni ssd pored ovog hdd?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ja mislim da je preskupo 300€ za i7 5 gen. Ne znam koji je to model 2019 kad je procesor iz 2015 god.
Prati malo oglase i nacices bolji laptop za 300-350€
 
Poslednja izmena:
Za malo vece pare mozes da nadjes model sa i5 8250u procesorom, koji je jaci od og i7 5 generacija, s obzirom da je 5 generacija bila ona sa U na kraju vecinom, tako da i5 8250u ima vise jezgara i jaci je i noviji.. :)
 
malo je to optimistično za iole ozbiljniji laptop te generacije,možda uz prsnutu bateriju pa da prodavca mrzi da se aka,ali i tad je diskutabilno,plus nisu to toliko matori laptopovi da bi imali problema sa baterijama...ja sam tražio jedno vreme x360 ali 17 za sebe i nije naletao ispod 700 kamoli blizu 400-500...da,17tica je skuplja plus convertible ali kažem,ni za 700.
 
Pa nemam pojma,ovako mi je napisao za model "Asus F554L ili E554L,ne vidi se bas najbolje na slici" ja izguglah i pretpostavljam da je ovaj f554L...pa bacite pogled na spec.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ako gledas te starije generacije, gledaj da ima i5 procesor sa M na kraju ili i7 sa M ili QM(MQ) na kraju,nemoj da gledas sa U na kraju, gledaj da ima 1920x1080p ekran, po mogucstvu IPS, vidi da ima 8gb rama i ssd... :)
 
za 350e ne da mora da ima IPS 1080p ekran već da ne bude onaj lenovo ili acer mid tier plastikaner i panel sa dna čorbe...ovde par članova prodaje par godina korišćene ozbiljne ofis modele,neretko sa dužim internacionalnim garancijama,isplati se biti strpljiv.ili kao što rekoh,gađaš prsnutu bateriju,ali jeste prsao ali ima baterija i po kp-u i ibeju...
 
za 350e ne da mora da ima IPS 1080p ekran već da ne bude onaj lenovo ili acer mid tier plastikaner i panel sa dna čorbe...ovde par članova prodaje par godina korišćene ozbiljne ofis modele,neretko sa dužim internacionalnim garancijama,isplati se biti strpljiv.ili kao što rekoh,gađaš prsnutu bateriju,ali jeste prsao ali ima baterija i po kp-u i ibeju...
Ok onda ako vam kolege nije tesko mozete me obavestiti kad sta izleti da je dobro na PP,ako nije problem? :)
Ne pratim cesto forum pa zato.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ako dozvolite ukljucio bih se u ovu temu jer me stari laptop polako izdaje, voleo bih da mi nov laptop bude od 17" ali nije presudno. Da ima dobru rezoluciju - minimum 1920x1080px, osvetljenost ekrana 300 nits i vislja, procesor Intel® Core™ i5 ili Intel® Core™ i3, broj jezgra 4 (Quad Core). Ovo bi bile neke smernice za laptop do 80.000,00 dinara ako je moguce, nasao sam: Dell Laptop Inspiron 3793 17,3"/Intel Core i3-1005G1/8 GB/256 GB SSD ili HP laptop 7ZQ26EA 15,6"/Intel Core i5-1035G1/8 GB/512 GB SSD.
Sta biste mi vi preporucili ( voleo bih da preko interneta gledam film )?
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nase clanove koji su vrsni poznavaoci vezano za racunare - laptopove, da nama laicima za tu temu objasne jednostavnim jezikom prilikom kupovine novog racunara ili laptopa sta treba objasniti. Odnosno objasniti na prednosti i mane odredjenih komponenata i to:

- Procesor: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Grafička karta: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Memorija: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Hard disk 1: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Optički uređaj, ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Optički uređaj: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Bluetooth: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Mrežna karta: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Web kamera: ( kojih modela ima, mane i prednosti ),
- Baterija:
- i druge komponente sto bi nam vremenom znacilo.Ako mi dozvolite otvorio bih novu temu vezano za moju preporuku.
 
Pozdrav, planiram da kupim Lenovo laprop.
Nakon dugog istraživanja ovo du dva koja su ušla u uži izbor.
Koristila bih ga svakodnevno za pisanje, rad u Canvi, gledanje sadržaja i povremeno povremeno za editovanje videa.
Glavna razlika zbog koje se premišljam je u GPU i CPU.
Da li važnije da je GPU noviji model (Vega 8) ili stariji (Vega 7) ili je u ovom slučaju važniji CPU?
Da li ću ja kao neko ko nije profesionalac osetiti neku razliku?
Cena je ista, koji odabrati?

Hvala unapred!
 

Prilozi

  • Screenshot_20220310-095636_Chrome-01.jpeg
    Screenshot_20220310-095636_Chrome-01.jpeg
    72.9 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220310-095654_Chrome-01.jpeg
    Screenshot_20220310-095654_Chrome-01.jpeg
    66.5 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220310-095356_Messenger.jpg
    Screenshot_20220310-095356_Messenger.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 22
Ne znam sta tacno podrazumeva "editovati" video ali za obicno seckanje i lepljenje (crop, cut, paste,trim...)neces drasticnu razliku primetiti.
Isao bih na noviji procesor i veci hard disk (5500u + 512GB ssd). Mislim da je to prednost za posao. (broj 1)
Broj 2 ako zelis i legalan Windows u startu.

Poredjenje procesora... noviji procesor osim vise jezgara, boljeg turbo-bust ima i noviju arhitekturu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno