Šta je novo?

Logitech G Pro Headset ili HyperX Cloud Alhpa S

Shimec

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2007
Poruke
2,634
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X3D & DeepCool LS520SE
Matična ploča
MSI B550 Gaming Plus
RAM
2x16GB DDR4 3600MHz
GPU
Palit GameRock RTX 4080 OC
Storage
Samsung 860EVO 500GB, Samsung 970 Evo Plus 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Logitech G Pro X Wireless & HyperX Cloud AlphaS
PSU
NZXT C850
Kućište
MS Industrial Titan II Pro
Monitor
ASUS VG32VQ & LG CX 65"
Miš & tastatura
Logitech G502 Lightspeed & Redragon Vishnu
Ostale periferije
PS5
Laptop
Dell Precission 7760
Mobilni telefon
Samsung S20FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Xiaomi Mi Air Purifier 3C
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,

Zanima ma vasa preporuka za neke od ovih slusalica. Do sada sam obicno kupovao jeftinije slusalice koje bi posle nekog vremena imale neke probleme (poslednje Redragon H510 Zeus kod kojih je pocela leva slusalica da probija) pa sam se odlucio da se "otvorim" za neke skuplje i bolje slusalice. Zanimaju me iskustva, da li neki od ova dva ili eventualno nesto trece?
 
Moj savet CM MH-751 ili 752. Ja prezadovoljan.
 
Probao sam neke CM i neke logitech G kada sam kupovao još Cloud Alpha (davno, ne mogu da se setim modela).
Lično, Alpha su mi mnogo bolje. I zvuk i komfor. Kupio sam posle klincima jedne Aplha S i mislim da su još bolje od Alpha modela. Dodatni jastučići, usb zvučna na kojoj jedan obavezno pali 7.1, drugi gasi. Čak i ono štelovanje "otvorenosti" klizačem na slušalicama nije loše rešenje.
Alpha imam dugo, Alpha S od početka godine.
Najbolje da isprobaš negde ako je moguće, ume to da bude jako subjektivno. Recimo, kada sam čitao utiske, neko kuka da mu drajveri dodiruju uši, da su neudobne pri dužem nošenju...
 
^ U pravu si, bilo bi najbolje kada bi mogao da ih proba i uporedi ali su male zanse za to.

Ja bih uzeo HX Cloud Alpha Pro i zaseban DAC/AMP, zato sto te slusalice ne mogu da pruze maksimum na integrisanim zvucnim ali ni na stock DAC adapterima, sa laznim 5.1/7.1, odnosno beskorisnim emulacijama surround zvuka. Stereo slusalice sluze za slusanje stereo zvuka i lossless muzika, igre kvalitetne produkcije ili binauralni snimci, zvucace dosta bolje i prirodnije u klasicnom stereo modu nego sa tim softverskim surround emulacijama.

Npr. Xonar U7 MK2 ili jos bolje Creative Sound BlasterX G5 ili najbolji u gaming DAC/AMP klasi do 150 evra - Creative SBX G6. Ali je u principu i U7 MK2 dobar izbor, G5 jos bolji, G6 je vise za ''audiofilskije'' iskustvo. Moze i interna Xonar AE karta od 50-ak evra (ima pojacalo za slusalice, samo treba proveriti stanje sa Asus drajverima za win10). Njih navodim jer se zvanicno vode kao gaming modeli ali su svakako odlicni i za slusanje muzike. Kome hoce da ustedi moze da uzme i cuveni FX DAC-X6 za 60-ak $ na AE, da instalira viper4android ili EqualizerAPO i da dobije razna podesavanja zvuka i emulacije.

HX Cloud Alpha S imaju slajdere za podesavanje jacine basa (navodno, taj sistem nije izveden tako dobro kao kod Beyerdynamic Custom One/Pro/Gaming/Studio slusalica) i taj fabricki DAC dongle sa emulacijom 7.1 zvuka. Verovatno sa tim adapterom zvuce malo bolje nego kada se povezu na prosecnu integrusu ali i dalje nije to-to i svakako ce zvucati bolje povezane na U7, G5, G6, X6.

CM MH-752 vaze za malo bolje slusalice od MH-751, svakako su i one dosta dobre u odnosu na cenu ali nisu izradjene tako robusno i kvalitetno kao HyperX Alpha/Pro, vazi da imaju i za nijansu losiji mikrofon i opsti audio kvalitet od HyperX. Meni Kingston deluju i lepse, prestiznije ali ovo za dizajn je subjektivno. Postoji mogucnost da CM nekima budu malo udobnije ali to zavisi i od gabarita glave i usiju :)

U prvoj, malo jeftinijoj grupi su CM MH-752 i HX Alpha Pro, tu bih pre izabrao Kingston, jednostavno vaze za malo bolje na svim bitnim poljima ali i zahtevaju DAC/AMP da bi pruzile maksimum.
U dilemi HX Alpha S vs Beyerdynamic Custom Game, tu bih bez mnogo razmisljanja izabrao Beyerdynamic, (165 evra na KP, takodje im treba DAC sa pojacalom za slusalice, imaju bolje reseno podesavanje basa preko slajdera): https://www.techradar.com/reviews/beyerdynamic-custom-game

U slucaju da neces da trosis novac na odgovarajuci DAC/AMP (sto bi u principu bila greska) onda nabavi bar Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E), kostaju oko 15-20 evra polovne po oglasima i zvucno su bolje od vecine fabrickih DAC adaptera koje pakuju uz odredjene modele slusalica.
 
Poslednja izmena:
Alpha su super, dostojan naslednik Cloud II, probao sam ih i licno, a i vise njih u drustvu koristi, nema greske.

S tehnicke strane, @hsv.stoned je gazda za zvuk, nema dileme :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uzeo sam logitech pro x izuzetno su udobne odličan zvuk, rekao bih da ujednačen. Imao sam nameru da kupim Alpha S ali u trenutku kada sam hteo da ih kupim bila pandemija pa sam se opredelio za Logitech pro x i mislim da nisam pogrešio, pogotovo što pored njih imam Logi tastaturu i mišonju, a sve uvezano preko g huba gde se može lepo uraditi setovanje zvuka.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li neko mozda ima ASUS ROG Delta Core? I one mi deluju zanimljivo u tom cenovnom rangu.
 
Ipak uzeo AlphaS i mogu reci da se uopste nisam pokajao! Odlicne slusalice!
 
@hsv.stoned krenuo sam da gledam slusalice sa mic-om za nekih 70-80e i sad zbog tebe i tvojih Creative Sound BlasterX G6 i Beyerdynamic Custom Game stigao do 315e u najboljem slucaju tj. sa najnizim trenutno cenama xD .... salim se naravno ;) Super si objasnio sta i kako gore.

Nego si me bas zaintrigirao za ovaj eksterni DAC/AMP pa me zanima tvoje misljenje jel bolje uzeti Creative Sound BlasterX G5 ili nesto interno kao Creative Sound Blaster Z/Zx PCIe, i da li je Creative SBX G6 bas toliko bolji da vredi dati 50e vise za njega u odnosu na g5?

I drugi problem. Malo mi je previse da dajem 165e za Beyerdynamic Custom Game + DAC, a kod nas HyperX Cloud Alpha Pro kostaju 200 din jeftinije od S varijante sto je totalno suludo jer je jedina razlika izmedju njih sto S dolazi sa usb 7.1 dodatkom (koji mi ovom slucaju nece trebati). Pro treba da kostaju barem 30e manje. Stoga, jer onda bolje uzeti stariji obican HX alpha koji mu dodje oko 95e na KP ili mozda nesto drugo?
 
Navodno su HX Alpha Pro zvucno malo bolje ''tjunirane'' od Alpha S, proguglaj. Ali ko kupuje prve kvalitetne slusalice, tesko da nece biti veoma zadovoljan sa Alpha S, posebno ako ih poveze na dobru zvucnu ili DAC/AMP.
Isto tako vazi da Beyerdynamic Custom Game imaju najbolje resen sistem podesavanja basa preko slajdera, u toj klasi, gotovo sigurno bolje od Alpha S, a i zvucno su verovatno najbolje.

Ko prelazi sa integruse na prvu dobru zvucnu kartu ili DAC sa pojacalom, onda ce biti veoma zadovoljan i sa Zx kartom, pa cak i sa najjeftinijom Xonar DG/DGX. Ali bih prednost dao SBX G5 i posebno G6 modelu: https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/


 
Izvini na kasnom odgovoru. Tu sam i uzeo samo S varijantu jer je samo 200din skuplja a dobiješ onaj USB amp ili sta god i za bass ona podešavanja na sluškama...

Što se time samih sluski da li sam se ja odvikao od slušalica ali mi smeta kako mi ležu na lobanju. Nije sad ništa toliko strašno ali ne mogu više od 3 sata da ih držim na glavi. Inače pored toga extra su. Čak mi i onaj 7.1 USB nije toliko loš. Izobliči zvuk samo tako ali barem preciznije čujem korake u FPS igricama. Osim toga ni zašta drugo nije.

Sad još tražim AMP/DAC da uzmem. Najviše vučem ka G6 ali on nema za zvučnike izlaz a voleo bi da ima barem za 2.1 ako ne može 5.1... pa sada za time tragam :D
 
Razmisli o Xonaru U7 MKII
 
Iskren da budem meni je taj DAC koji ide uz Logitech pro x sluške prevagnuo u odabiru sluški ali i softver koji povezuje sva tri elementa tastaturu, miša i slušalice. Zvuk je odličan i prezadovoljan sam njime, isprobao sam 7.1 zvuk u igri i ne sviđa mi se pa sam ipak odustao bez te modulacije jer se bolje i lepše čuje zvuk.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ima li nekih bubica sa mikrofonom za PC? Ne preko 30-40e...

Edit: imam dobre bubice ali bez mikrofona pa da ne kacim posebno mikrofon zato bih kupio neke solidne a da nije krš mikrofon...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno