Šta je novo?

Povezivanje aktivnih KRK zvučnika sa smart TV

Adi

Čuven
Učlanjen(a)
10.02.2003
Poruke
185
Poena
619
Pozdrav! Dugo nisam bio na forumu, ali imam jedan mali problem koji mi ide na živce. Uvodili su mi kablovski Internet i Tv, paket. I povezali smo naravno sve na Smrt Tv, ali taj TV ima solidnu sliku, VOX, ali zvuk nije baš nešto. Pa sam hteo da povežem sa KRK aktivnim studijskim zvučnicima koje sam kupio pre 10 godina. I sada, kada sam povezao sa kutijom preko koje ide kablovska TV, sve radi i KRK zvučnici rade savršeno. Ali kada pređem da gledam Internet sadržaj, naravno onda zvuk ne ide preko KRK zvučnika, jer nije povezan sa TV, već sa kutijom. Prebacio sam onda činčeve iz kutije u TV, ali zvuk ne ide preko TV! Može li mali savet!!!
 

Prilozi

  • 0-02-0a-7ec117f756b48000ab740f71cdaae7a70fbcf8e53673ad86ebc97252f1d43a7c_1c6d9e0793ac03.jpg
    0-02-0a-7ec117f756b48000ab740f71cdaae7a70fbcf8e53673ad86ebc97252f1d43a7c_1c6d9e0793ac03.jpg
    168.7 KB · Pregleda: 112
  • 0-02-0a-80a8d801aaec0f5cfa68424f6a1931d032cb12d7acb3038d65dadcf2c229fe19_1c6d9e0793a0a1.jpg
    0-02-0a-80a8d801aaec0f5cfa68424f6a1931d032cb12d7acb3038d65dadcf2c229fe19_1c6d9e0793a0a1.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 105
prvo proveri šta od izlaza ima taj tv.ako ima headphone sve što treba ti je mala stereo banana na 2 mono bananice (koliko se sećam takav je ulaz na rockitu).

ako nema heaphone out nego npr samo spdif onda će ti trebati dac (oko 1000 din) i spdif kabal pa vrv stereo činč na dve mono bananice.

ako nema nikakav izlaz ja bi to nosio kod lokalnog majstor pere žike laze mike da ti izvede analog out ili prosto prodaj TV i prilikom kupovine novog obrati pažnju.

jako maaala šansa da ima TV bluetooth a nema nikakav izlaz (ovo nisam ni čuo kamoli video) onda bi rešenje bio bt receiver pa da ga vežeš na monitore.
 
Smart TV trebalo bi da ima Blutut. Ja sam moj Smart TV baš putem blututa povezao sa pojačalo ali putem DAC-a koji ima Blutut. Zvuk je neuporedivo bolji kada se koristi DAC. Dobija i na dinamici i detaljnosti.
 
Hmmm, ne znam da li ima blutut! Moram da proverim.
 
Stavio sam fotografiju šta imam na Smart TV i na Zvučnicima!
 
I sada, kada sam povezao sa kutijom preko koje ide kablovska TV, sve radi i KRK zvučnici rade savršeno. Ali kada pređem da gledam Internet sadržaj, naravno onda zvuk ne ide preko KRK zvučnika, jer nije povezan sa TV, već sa kutijom. Prebacio sam onda činčeve iz kutije u TV, ali zvuk ne ide preko TV! Može li mali savet!!!
Daj još slika te "kutije" i kako si šta povezao.
Ti činčevi na TV-u su za ulaz signala a ne za izlaz (šta piše kod ta 3 činča).
Da li na TV-u ima izlaz 3,5mm za slušalice?
 
Poslednja izmena:
Daj još slika te "kutije" i kako si šta povezao.
Ti činčevi na TV-u su za ulaz signala a ne za izlaz (šta piše kod ta 3 činča).
Da li na TV-u ima izlaz 3,5mm za slušalice?

Da ima izlaz za slušalice, tako da mi je jedan drugar sinoć rekao da idem na taj izlaz. Idem danas da nabavim kabel, pa ću probati preko toga!
Hvala na komentru!
 
Da ima izlaz za slušalice, tako da mi je jedan drugar sinoć rekao da idem na taj izlaz. Idem danas da nabavim kabel, pa ću probati preko toga!
Hvala na komentru!
Да, звучници ће радити али није то то!
Теби треба линијски излаз, ако ти је стало до квалитетнијег звука.
Наручи ово HDMI To AV Converter и имаћеш звук далеко бољег квалитета у односу на коришћење излаза за слушалице. Инвестиција је мала да би се замајавао том опцијом, коришћењем излаза за слушалице.
 
čisto sumnjam da na tom voksu ima hdmi arc tako da bi bile bačene pare.zvuk neće biti ludilo jer DAC u tom tv-u nije da kažemo 'audiofilski' i ako bi da teramo mak na konac rešenje bi bio bolji DAC povezan preko optičkog izlaza,ali...

za kačenje na tv i pogotovo taj tv prost kabal kao što je namerio biće sasvim okej,pa kad izgustira to ima kad da se bavi blututom,optikom,DAC-evima itd.
 
čisto sumnjam da na tom voksu ima hdmi arc tako da bi bile bačene pare.zvuk neće biti ludilo jer DAC u tom tv-u nije da kažemo 'audiofilski' i ako bi da teramo mak na konac rešenje bi bio bolji DAC povezan preko optičkog izlaza,ali...

za kačenje na tv i pogotovo taj tv prost kabal kao što je namerio biće sasvim okej,pa kad izgustira to ima kad da se bavi blututom,optikom,DAC-evima itd.
Не могу да тврдим али пошто је смарт ТВ, треба да подржава hdmi arc. Што се тиче DAC-a, управо је предложена справица DAC. Из ТВ-а излази дигитални звук а после справице аналогни. Коришћењем излаза за слушке везано је за DAC у ТВ-у.
Ако је спреман да се "отвори" ево проверено доброг DAC-а са оптичким, коаксијалним, USB и блутут улазима па нека бира:
https://www.aliexpress.com/item/33008409338.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dX14qxF
 
Ha, ha, spravica 6$ a šiping 131$:d
Po slici TV izgleda da nema optički izlaz, tako da tu nema kačenja eksternog DAC-a.
И ја тек сад то видим. Не живим у Србији па немам појма о цени слања. Мени су све пошиљке бесплатне и нема царине па сам навикао да гледам само цену крај производа.
Има пуно конвертора HDMI to RCA па нека тражи модел који шаљу бесплатно.
Ево, овај из претходног поста, одличан DAC, слање је 3.700 динара и са ценом самог DAC-а, све је мање од 100 евра. DAC је иначе одличан и вреди уложити у њега и због квалитета и због опција.
 
Poslednja izmena:
sve bespotrebno bacanje para.mogu odgovorno da tvrdim da je super ako mu televizor ima headphone out,arc nema sigurno bio ne bio smart,tako da ta opcija potpuno otpada.to je vox za ovo tržište,niko ovde ne gleda dal tv ima te opcije a gleda da bude što jeftiniji...

takođe,ti stari rockit su bass heavy (bilo u modi) i tu dinamiku i performanse iznad 14k hz ne bi ni čuo na njima,na štagod da ih nakači.dakle samo nepotrebno opterećuješ i zbunjuješ čoveka.
 
sve bespotrebno bacanje para.mogu odgovorno da tvrdim da je super ako mu televizor ima headphone out,arc nema sigurno bio ne bio smart,tako da ta opcija potpuno otpada.to je vox za ovo tržište,niko ovde ne gleda dal tv ima te opcije a gleda da bude što jeftiniji...

takođe,ti stari rockit su bass heavy (bilo u modi) i tu dinamiku i performanse iznad 14k hz ne bi ni čuo na njima,na štagod da ih nakači.dakle samo nepotrebno opterećuješ i zbunjuješ čoveka.
Ја само учествујем у теми а не оптерећујем нити збуњујем човека. Ако му нешто није јасно, слободно ме може питати. Сем тога, има још људи којима информације могу бити од користи посебно јер пишем о уређајима који су прошли кроз моје руке. горе наведени DAC, са својим улазима, идеалан је ценом, квалитетом и опцијама за повезивање на рачунар, телефон, тв...
Најбоље би било да напише који је тачно модел телевизора па да видимо да ли има блутут.
 
ako ima opticki audio izlaz bolje tako negoli preko headphone. headphone out vec ima pojacalo pa nije bas idealan za aktivne zvucnike
 
ma šta je vama,to je vox ne hires sony wega da ima pravo pojačalo za slušalice...to je linijski izlaz samo kroz jedno integralno kolo i vozi...neće ništa da mu bude i radiće 99 posto isto kao da ga kači na DAC od 500 evra jer ti rockiti su suv bass skoro.
 
Evo čitam vaše komentare i drago mi je da mi pomažete. Oprostite što nisam odmah prikačio sliku svih ulaza/izlaza, pa evo, pa se nadam da na osnovu ove slike, možete da mi date najbolju kombinaciju. Sliku svih konektora na KRK zvučniku imate odmah na početku. Ovo je za VOX Smrt TV LED 39ADS316B Priključci HDMI 3x, USB x2, AV ulaz, VGA, LAN, CI+, SPDIF izlaz, izlaz za slušalice
0-02-05-8f44d3406b22cdfcc461a6325da51e7d2794e9120569e76faa0a54765e1372e0_1c6d9cd6f54d46.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo napisao sam, pa sada molim te savet! :)
 
za sada samo kabal,mala stereo bananica na kapiram dve mono velike,to je uobičajen konektor na studijskim monitorima.
 
za sada samo kabal,mala stereo bananica na kapiram dve mono velike,to je uobičajen konektor na studijskim monitorima.
Jednostavnije je kabl sa stereo 3,5mm bananicom i 2 RCA činča, jer veliki 6,3mm konektor na monitorima nije mono već TRS - 3 polni balansirani.
 
Imaš koaksijalni izlaz na TV-u za audio. Znači, njega povezuješ na DAC a sa DAC-a na kutije.
To je za kvalitetan zvuk. Kombinacija sa izlazom za slušalice je rešenje kome je zvuk uzgred, važno je da cepa?!
 
pa rokiti mogu samo da cepaju,ništa neće dobiti dac-om,pogotovo ne tim koje mu predlažeš od jeftinijih,a da ulaže u dac koji košta koliko i taj tv i rokiti zajedno da nadzire nešto je besmisleno i čista obest.

zek:

ne sećam se da rokit iz prve dve serije ima činčeve već samo unbalanced mono po zvučniku,kombo ulaz su popularizovali mislim mackie i behringer pre par godina...uglavnom neka kaže tačan model i kadašnji su,pa će lako nađemo,mada svakako takve kablove će da nađe u artistu i sl...
 
KRK zvučnici model je ovaj sa slike. KRK Rokit 8, kupljen pre sigurno najmanje 10 godina. 0-02-0a-65a9a828fe8607c7a6f8bd6f80012b97d2997fc6be2caf26743c14396abc7912_1c6d9eddcfb149.jpg
 
pa rokiti mogu samo da cepaju,ništa neće dobiti dac-om,pogotovo ne tim koje mu predlažeš od jeftinijih,a da ulaže u dac koji košta koliko i taj tv i rokiti zajedno da nadzire nešto je besmisleno i čista obest.
Извини а ко си ти да одрђујеш било шта. Човек је поставио питање и ми њему одговарамо.
Сем њега, тему гледају и други људи а ја преносим лична искуства. Значи, ТВ има коаксијални излаз и може на DAC. Такође, он не кошта као ТВ него мање од 100€. Са царином нека буде и сто, за тај DAC се исплати. Друга је прича да ли њему та опција треба или не.
Да сведемо. ТВ може прикључити на три начина, путем излаза за слушалице, HDMI и коаксијалног излаза. За HDMI нисмо сигурни да ли подржава out па остају слушке и коаксијал.
На њему је да одабере шта му одговара а не на теби. За DAC сам написао да га може прикључити и на рачунар и телефон. Селекцијом улаза може бирати шта ће слушати на звучницима, ТВ, рачунар или телефон.
 
samo sam neko ko zna šta priča i imam iskustva i sa tim jeftinijim i tv-ovima i monitorima.imaš ceo podforum,imaš i tv podforum,otvori svoju temu pa teoretiši o konekcijama do mile volje,ovde samo unosiš buku i konfuziju i savetuješ čoveka da baca pare uludo prvo na stvar koja mu neće raditi,a onda na stvar koja mu nikakav benefit neće doneti,a svo vreme je rešenje kabal od cca 600din.

ovo je njegova tema,nikako ne može biti opšta za spajanje tv-ova sa audio opremom niti se ovaj situacija može primeniti generalno pa da neko izvlači zaključke za sebe.eventualno se može primeniti na one sa sličnom klasom monitora.

KRK zvučnici model je ovaj sa slike. KRK Rokit 8, kupljen pre sigurno najmanje 10 godina. Pogledajte prilog 285852

u pravu je dečko,imaš činčeve te bilo koji 3,5 stereo na stereo činč će da ti završi posao.bocneš u taj unbalanced RCA i gotovo.artist je imao baš takav klotz-ov kabal na sniženju skoro,da ne skupljaš loše kablove od starta.moja greška,ostalo mi da imaju samo trs i xlr portove,vrv zamenio sa m audio i sl jeftinijim monitorima iz ere...
 
Значи, други не знају шта пишу сем тебе?
Да ли сам те правилно схватио?
Сад ми напиши, пошто си компетентан, шта је погрешно у мом писању?
 
napisao sam tri puta,umesto što se ponašaš kao uvređena devojčica pročitaj napisano i zapravo razmisli,ne teraj inat da bi ispao u pravu,nismo deca.

ko kupi zvučnike sa ozbiljnijim tviterom i srednjacima treba da razmisli o DAC-u,zavisno od klase zvučnika i ostale opreme toliko i hajend DAC jer će čuti razliku.rokiti su entry level monitori primarno dizajnirani za monitoring elektronske muzike i bass-a i čak i neki jako dobar DAC ne bi ih naterao da prenesu 'visoke' i 'dinamiku' o kojoj pričaš jer nemaju ni tviter ni srednjak sposoban za to,te će prost iole kršten kabal za uz tv sadržaj (filmovi,serije,jućub) raditi 99,99999 posto kao i DAC od 100+ e vezan digitalno.
 
Под један, "озбиљне" кутије не купују се са средњетонцима! Најбољи звук дају широкопојасни звучници, због линеарности. Ако икада будеш имао прилике да послушаш кутије Bose схватићеш о чему причам.
Али ок, то није предмет "забаве"! Човек пита ми му нудимо решења а на њему је одабир. Надам се да се бар ту слажемо?
Ја сам му предложио 3 у 1 односно 4 у 1 за невелике паре а одличан звук.
Ово не пишем без везе, на основу рекла казала него на основу тога што је кроз моје руке прошло пуно њих а копчам их на цевно пoјачало и споменути Bose.
Sem toga, već sam napisao, temu prate i drugi zainteresovani qudi pa nije na odmet znati da postoji odličan DAC za stotinjak evra!
 
Bose? Koji model?

Kutije od par (desetina) hiljada evra sa srednjetoncima su neozbiljne?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno