Šta je novo?

Baterija na laptopu se ne puni...

maks

Poštovan
Učlanjen(a)
21.10.2015
Poruke
50
Poena
59
Baterija na laptopu se ne puni.LENOVO B570e

Od pre oko 6 meseci baterija se ne može puniti. Koristio sam laptop samo na punjaću.

Pretpostavio sam da je možda crkla neka baterija(ima ima ih 6, 3x po 2)

Rasklopio sam bateriju i pokušao da je napunim direktno ,ogoljene žice sam povezao sa baterijamaq unutra ,punjač je 12v neki univerzalan. Inaće na bateriji piše 10,8 v.

Baterija je napunjena i kad je stavim u laptop ,on normalno radi(bez punjača) ali kad stavim punjač neće uopšte da puni- piše;

0 % available,(plugged in,not charging) Consider replacing yor battery

Probao sam ;

Device manager i deinstalirao

Microsoft AC adapter
ACPI kontroler


restartovaoj laptop -ovi programi su se sami instalirali-ali ništa ne vredi...
 
ne vredi jer je baterija tj neka ili nekoliko ćelija crklo.rešenje ti je nova baterija ili reparacija postojeće...
 
Kad je napunim van laptopa i ponovo stavim,traje skoro kao nova....Drži skoro 2 sata...
 
Verovatno cip na bateriji ne dozvoljava punjenje, znam za dva moguca razlog, prvi je da se baterija nekad ispraznila previse i zbog bezbednosti nece da je puni, drugi razlog moze biti broj ciklusa punjenja(nisam siguran da se ovo jos uvek radi)
 
elektronika.I meni crkla zamenska posle garancije od x230t celije ok 1600-1700mah kapacitet po celiji.Iskoristio za lampe imaju mali otpor jer baterija je imala 20 ciklusa max
Pozdrav

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
da ovde neko nije vičan zameni ćelija?triax traži suviše,ostali većma ne rade reparaciju...
 
Неке батерије имају чип за заштиту, као што то раде са тонерима и кетриџима за принтере.
Значи, уписан је неки циклус и то је то. И мењањем батерија мало шта може да се постигне. Да ли је и у овом случају то у питњу тешко је рећи али је врло мопгуће. Имао сам прилике да видим на неким батеријама чипове са "индустријским" ознакама или у опште без ознаке.
У преводу, терају нас на куповину оригиналне заменске батерије.
 
jedan od razloga što tražim ovako da to neko odradi,da ne mlatnem bezveze skoro 8k din i bude ćorak.
 
Imam 3 lenova u kuci. Moj najstariji iz 2013 sve perfektno posle 7 godina, sestrina yoga na touch itd cim je istekla garancija ode baterija a wear lvl dobar minimalan. Majcin laptop mladji od mog bar 3-4 god isto posle 3god i 2 meseca ode baterija wear lvl ne znam dal je vise od 5%. Hocu reci jos dobre baterije al dzaba, nece da se pune...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno